Dzień Kobiet w Bibliotece Horynieckiej

8 marca stał się doskonałą okazją do nietypowego świętowania Dnia Kobiet. Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju zorganizowała niecodzienne wydarzenie: sentymentalną, pocztówkową podróż w czasie, w którą zgromadzonych gości zabrał Grzegorz Ciećka za sprawą swojej kolekcji pocztówek, książek i czasopism oraz innych artefaktów związanych z Horyńcem z czasów przedwojennych oraz PRL.

Przechodząc do drugiej części spotkania uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć fenomenalny film Krystiana Kłysewicza, ukazujący zabytki Dziewięcierza. Pan Krystian zgodził się udostępnić bibliotece swoje nagranie, ponieważ wiązało się ono ze spotkaniem autorskim, które stanowiło drugą część świątecznego spotkania.

Grzegorz Ciećka wraz z Patrycją Maczyńską zostali zaproszeni jako autorzy książki „Pirografka i Krzyżowiec. Wyprawa pod anielskimi skrzydłami”, która to niedawno miała swoją premierę, a dotyczy właśnie Horyńca i Dziewięcierza. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać opowieści autorów, poznać ich przygody oraz spojrzeć na swój region w niecodzienny sposób.

Na koniec nie obyło się bez niespodzianki. Na wszystkich czekał pyszny, słodki poczęstunek, a Panie z okazji swojego święta zostały obdarowane tulipanami.

Wydarzenia cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego Biblioteka ma nadzieję na kolejne, podobne spotkania.

fotografie pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/gbphoryniec