Trzy komitety z terenu gminy Horyniec-Zdrój zgłoszone

Aktualizacja: 12 lutego to ostatni termin rejestracji komitetów wyborczych.  W ostatni dzień zarejestrowany został KWW Bez Podziałów. Oznacza to, że będziemy mieć trzy komitety z terenu gminy Horyniec. KWW Razem Zmieniamy Horyniec Roberta Serkisa i nowe siły: KWW Nasza Gmina oraz KWW Bez Podziałów.

*

W poniedziałek ostatni dzień rejestracji komitetów wyborczych. Tymczasem na obecną chwilę mamy z terenu gminy Horyniec zarejestrowane dwa komitety. Do KWW Razem Zmieniamy Horyniec Roberta Serkisa doszedł KWW Nasza Gmina.

Z kim związany jest ten komitet? W 2014 roku w wyborach samorządowych mieliśmy komitet KWW Nasza Gmina Nasza Przyszłość, którego kandydatem na wójta był Ryszard Urban. Wtedy poniósł dużą porażkę. W 2018 roku w wyborach kandydaci z tego komitetu wystartowali z list komitetu PiS. Wygląda na to, że tym razem PiS nie wystawi listy do rady gminy w Horyńcu i być może kandydaci znajdą miejsce w nowym komitecie. Czy KWW Nasza Gmina wystawi kandydata na wójta? Możliwe, że nie.

W 2014 roku na wójta startowała Beata Ługowska z listy PiS, zdobyła wtedy 140 głosów. Wydaje się, że jest to jedyna możliwa na tę chwilę kandydatura, ale sama Beata Ługowska deklaruje, że na obecną chwilę rozważa, na jakim szczeblu samorządowym startować.

Czy ktoś jeszcze wystartuje do rady gminy? Można się spodziewać, że tradycyjnie PSL wystawi jako kandydata Roberta Szawarę z Werchraty. Istnieje też możliwość, że pojawią się kandydaci z Powiatowej Inicjatywy Wyborczej.