Paweł Szewczuk z Prusia walczy o życie, pomóżmy mu!

Kliknij TUTAJ aby wejść na stronę ze zrzutką!

Nazywam się Paweł Szewczuk i jestem mieszkańcem malutkiej malowniczej miejscowości na Roztoczu. Przez wiele lat zawodowo służyłem jako funkcjonariusz Straży Granicznej. Wraz z moją żoną Justyną wiodłem szczęśliwe życie, mam czterech synów Bartłomiej (15 lat), Łukasz (11 lat), Stanisław (7 lat), Nikodem (1.5 roku).

Syn Stanisław ma zespół Downa, dla jego dobra żona poświęciła się jego wychowaniu, zapewniając mu najlepsze warunki rozwoju w domowym środowisku.

Niecały rok temu nasze życie wywróciło się do góry nogami. Zdiagnozowano u mnie nowotwór jelita grubego st. IV z przerzutami do wątroby a cała nasza uwaga skupiła się od tego momentu na walce o moje życie. Przechodzę obecnie intensywne leczenie onkologiczne, w tym chemioterapię, która przynosi powolne efekty jednocześnie wyniszczając cały organizm. Choroba towarzyszyć mi będzie do końca życia, zaś terapia będzie konieczna przez cały ten czas.

W swoim życiu starałem się być dobrym człowiekiem, pomagałem potrzebującym, również jako prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Granica przy Placówce Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju, od lat pełnię też funkcję sołtysa wsi, angażuję się w akcje społeczne takie jak na przykład Operacja Czysta Rzeka.

Obecnie sam potrzebuję pomocy. Z racji choroby nie mogę wykonywać zawodu, na utrzymaniu mam rodzinę, żona zajmuje się Stasiem z zespołem Downa. Leki, wyjazdy do szpitala, konsultacje medyczne oraz po prostu koszty utrzymania rodziny sprawiają, że muszę zwrócić się o pomoc. Jestem pod opieką Fundacji Avalon przez którą można przekazać na mnie 1.5% podatku, ale dostałem wiele słów wsparcia z chęcią wpłacania środków bezpośrednio, stąd zdecydowałem się na utworzenie Zrzutki.

Pieniądze ze Zrzutki przeznaczę na walkę z chorobą oraz by zapewnić rodzinie utrzymanie w okresie kosztownego leczenia.

Serdecznie dziękuję z góry za wsparcie, modlitwę i dobre słowo.