Relacja z rajdu pojazdów zabytkowych, który zawitał do Horyńca

19 sierpnia odbyło się spotkanie w Łówczy, gdzie w dość niecodzienny sposób uczczono pamięć legendarnego Alfreda Liptaya – ostatniego właściciela majątków w Nowym Bruśnie i Łówczy, który kochał motoryzację i aktywnie startował w wyścigach samochodowych. Po spotkaniu w sietlicy w Łóczy odbył się rajd. Alfred Liptay był właścicielem Bugatti T44. Podobny do tego model T40 z 1928r razem z innymi zabytkowymi pojazdami można było zobaczyć na żywo w Łówczy, Bruśnie w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju i na mecie rajdu pod pałacem w Narolu.
Jednak rajd ten był nie tylko okazją do zobaczenia klasyków. Miał również głębszy cel – pokazać historię w jej najbardziej urokliwym wykonaniu oraz zainteresować mieszkańców naszej okolicy tym fascynującym światem.
Zadanie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Operatorem zadania publicznego jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze.

Na stronie elubaczow.com duża fotorelacja Tomasza Michalskiego z rajdu do zobaczenia TUTAJ