Zdzisław Zadworny chce przekonać wyborców PiS by wybrali swojego kandydata, a nie spoza powiatu lubaczowskiego!

Śmiało można powiedzieć, że kampania wyborcza na terenie powiatu lubaczowskiego rozpoczęła się. Możliwe, że ton jej nadał podczas dożynek w Starym Lublińcu Zdzisław Zadworny. Startuje on z listy PSL do parlamentu. Zamiast odczytać list od Pani Teresy Pamuły jako osoby związanej z ARiMR do uczestników dożynek, zaapelował, by zwolennicy partii PiS głosowali w nadchodzących wyborach na kandydata ze swojej ziemi, czyli Teresę Pamułę. Czy Teresa Pamuła odpowie publicznie i poprosi wyborców o głosowanie na swoich? Czyli zechce mobilizować wyborców PSLu?

Doskonale wiemy, że wyborcy PiS, PSL czy SLD nigdy nie zagłosują na przeciwników. Jednakże jest taki problem, że mieszkańcy powiatu lubaczowskiego mają tendencję do głosowania na kandydatów z Jarosławia, Przemyśla, Przeworska czy Krosna… a swoich dosłownie olewają. Z tego też powodu od ponad 20 lat nie mamy swojego posła w sejmie. 26 lat temu udało się to Józefowi Michalikowi z PSLu. Dziś znów stajemy przed wyborem i szansą. Bardzo duże szanse ma Teresa Pamuła (PiS), która pochodzi z Horyńca, Zdzisław Zadworny burmistrz Cieszanowa (lista PSL) i Łukasz Rydzik z Oleszyc (lista SLD). Powiat lubaczowski może ustrzelić wyborczego hattrika, trzeba tylko mobilizacji.

Oto wypowiedź Zdzisława Zadwornego:

Polityka dziś wkrada się wszędzie, 13 października mamy wybory do parlamentu. Do uczestników tego dożynkowego spotkania został przesłany list napisany przez Teresę Pamułę. Przeprosiłem za to, że nie będziemy czytać takich listów, ze względu na to że jest ich dużo. Ale zadeklarowałem jej coś takiego. Pomimo tego, że startujemy z dwóch różnych ugrupowań, ale mam taką prośbę żeby mieszkańcy naszego powiatu pomyśleli o tym jak pomóc samym sobie. Wszyscy, którzy chcą popierać partię PiS, a mamy wielu takich zwolenników, proszę o to żeby oddali głos na panią Teresę Pamułę, bo ona jest przedstawicielem naszej ziemi. Jeżeli my nie będziemy dbali o swoich ludzi, to nikt nie będzie nas szanował. Dlatego polityka nie musi być wojną, może być normalną dyskusją o naszej przyszłości.

…tak brzmi głos rozsądku, warto za nim pójść.

https://www.facebook.com/152780798800079/videos/490950388353294/

2 odpowiedzi na “Zdzisław Zadworny chce przekonać wyborców PiS by wybrali swojego kandydata, a nie spoza powiatu lubaczowskiego!”

 1. I aż chce się zaśpiewać klasyka cytuję ( nie no ok ale polityka to brudna sprawa, gdzie los zwykłego szarego obywatela jest na samym końcu długiej listy):

  W końcu powiem ci co myślę,
  Tak prosto w twarz
  Kiedy cię widzę
  To się wstydzę
  Że ciągle nosi ciebie świat

  I wiedz że
  Że teraz znam
  Znam każdą odpowiedź
  No powiedz coś

  Na wszystko
  Na wszystko
  Mam odpowiedź ostrą
  I nie uciekniesz teraz mi

  Zakrywasz twarz przed ciosem
  Robisz milion głupich min
  Poczekaj poczekaj no
  Już ja cię urządzę,
  Powtarzasz to
  To wszystko co robię
  Już mam cię dość
  Tych oczu pustych
  Poczekaj zaraz zbiję lustro – tak tak

  Tak tak – tam w lustrze
  To niestety ja
  Tak tak – ten saaaaam
  Tak tak – tam w lustrze
  To niestety ja
  Tak tak – ten saaaaam

  Dopiero teraz
  Gdy nie słyszy nikt
  (Bądź spokojny – w domu jesteś sam)
  Do wanny wlałeś ciepłą wodę
  I ogłaszasz w lustrze
  Że chcesz zmienić świat

  Ja wiem że trochę się starasz
  Lecz powiedz mi ile przed
  Lustrem spędziłeś dni

  Tak tak – tam w lustrze
  To niestety ja
  Tak tak – ten saaaaam
  Tak tak – tam w lustrze
  To niestety ja
  Tak tak – ten saaaaam

  Już nawet ja
  Ja ci nie wierzę
  Uspokój się
  Schowaj ten język
  No dobrze – wiem
  Że się starałeś
  Uspokój się
  Wczoraj nie spałeś

  Tak tak – tam w lustrze
  To niestety ja
  Tak tak – ten saaaaam
  Tak tak – tam w lustrze
  To niestety ja
  Tak tak – ten saaaaam

  Tak tak tak tak tak tak
  Tak tak tak tak tak taaaaaak

  Pozdrawiam

 2. i tu może warto wspomnieć, że rolnicy od lat walczą o skrócenie drogi od rolnika na rynek zbytu i od lat mają z tym problemy i ciągle napotykają na niezrozumienie swoich intencji i widać, że wiele już zrobiono, ale też jest w tym temacie wiele do zrobienia i to chyba tak należy rozumieć to, co chciał powiedzieć do rolników kandydat PSL do parlamentu i szkoda oczywiście, że ten list przepadł w powodzi innych ważnych listów, ale przecież rolnicy mają już chyba nawyk kiedy i jakie dokumenty mają złożyć drogą elektroniczną i tu raczej ten list w dodatku przeczytany w trakcie trwającej teraz kampanii wyborczej mógłby być wykorzystany przeciw panu Zdzisławowi Zadwornemu i ktoś mógłby posądzić go o to, że startuje z listy PiS, bowiem pani Teresa Pamuła po raz kolejny w tym roku startuje w wyborach i jednocześnie sprawuje urząd dyrektora ARMiR i w takiej sytuacji taki list bardziej niż kiedykolwiek mógłby być powodem do niezrozumienia między kandydatami na urząd posła

Możliwość komentowania została wyłączona.