Z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych wracamy z 7 siedmioma medalami!

W dniach 19-23.08.2020 r. w Boszkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Zawodnicy startowali indywidualnie, ale na podstawie zajętych lokat w klasyfikacji indywidualnej wyłoniono również najlepsze drużyny. Zawodnicy Unii zdobyli łącznie 7 medali, tj.: 1 złoto, 4 srebra i 2 brązy.

Szczegółowe wyniki:

Dziewczyny do lat 16:

-Klara Kornaga: gra długa – 2, blitz – 1

-Wiktoria Węgrzn: gra długa – 4, blitz – 6

-Julia Nazarko: gra długa – 9 , blitz – 5

Chłopcy do lat 8:

-Tobiasz Dobrowolski: gra długa – 2 , blitz – 2

Chłopcy do lat 13:

– Jakub Papiernicki: gra długa – 4, blitz – 18

– Bartłomiej Szymeczko: gra długa – 14, blitz – 22

Chłopcy do lat 16:

– Dawid Basznianin: gra długa – 3, blitz – 3

W turnieju drużynowym, nasza drużyna dziewczyn do lat 16 w składzie: Klara Kornaga, Wiktoria Węgrzyn i Julia Nazarko wywalczyła srebrny medal!

To pierwszy turniej „offline” po kilkumiesięcznej przerwie, a my zaczynamy już przygotowania do pozostałych turniejów jakie czekają nas jeszcze w tym roku 😊

Oprócz gry w warcaby, zawodnicy wykorzystali ostatnie dni wakacji spędzając wolny czas nad jeziorem Dominickim – same przyjemne rzeczy 😉

Jeszcze raz składamy podziękowania sponsorom: Gmina Horyniec-Zdrój, Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju, Nadleśnictwo Lubaczów, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Koło Łowieckie Sokolik z Horyńca-Zdroju i Apteka Prywatna mgr Jolanta Szwed.

źródło info: LKS UNIA Horyniec-Zdrój