Wyniki 40 Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców 40 Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Przez trzy dni 16 zespołów z całej Polski i nie tylko walczyło o Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i Złotą Misę Borowiny. A tak prezentuje się wycinek z protokołu z posiedzenia jury:

„W kategorii zespołów teatralnych małych form

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymuje Teatr Persyflaż z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl Za Kulisami wg Opowiadań Antoniego Czechowa.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do Teatru Budka Telefoniczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu za spektakl „Cichość” w reżyserii Anety Ćwieluch.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój – dla Teatru THE M.A.S.K Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – otrzymuje Marta Pohrebny za monodram „Słodka” w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek.

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Jarosław Filipski za reżyserię i ideę spektaklu „Wyspa”Teatru Narybek From Poland.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu dla Jozefa Bajonoka za rolę Wienniczki w spektaklu Moskwa Pietuszki Teatru DS.Ci-PR-CHA w reżyserii Petera Luptovskiego.

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” w wysokości 500 zł ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o trafia do Ryszarda Jakubisiaka i aktorów z warszawskiego Teatru Parabuch za spektakl Szczęście Frania Włodzimierza Perzyńskiego.

Jury postanowiło przyznać jedno honorowe wyróżnienie:

Zespołowi Teatru Kaprys z Łap za spektakl „Drwa” wg Michaiła Zoszczenki w reżyserii Adama Karasiewicza”

A na oficjalnym profilu Biesiady na Facebooku znajdziecie obszerne relacje foto z każdego dnia prezentacji jak i z dzisiejszego finału: