Warcabiści LKS Unia Horyniec-Zdrój ponownie wśród najlepszych juniorów w Polsce!

W tym roku najważniejszy juniorski turniej w warcabowym kalendarzu rozegrany został w dobrze znanej
wszystkim warcabistom Szklarskiej Porębie. W dniach 20-24 kwietnia nasi zawodnicy brali udział w
Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 100-polowych, gdzie wśród 113 zawodników rywalizowali o tytuły
w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. LKS Unię Horyniec-Zdrój reprezentowało 9 zawodników, w
kategoriach do lat 10, 13, 16, 19 i 23 i aż czwórka z nich wywalczyła po 3 medale – w każdym z rozgrywanych
turniejów! Łącznie zdobyliśmy 13 medali: 7 złotych – 3x Klaudia Zaborniak, 2x Klara Kornaga, 2x Kuba Gazda.; 4
srebrne – 2x Kuba Papiernicki ., 1x Dawid Basznianin, 1x Kuba Gazda; 2 brązowe: 1x Klara Kornaga i 1x Kuba

Jakub Gazda – juniorzy do lat 23 2 1 1
Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że należą do grona czołowych polskich juniorów, a medaliści
otworzyli sobie w ten sposób drogę do Kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata i Europy.
W tym roku warcabiści walczyli o coś jeszcze – o miejsce w Programie Szkolenia Polskiego Związku
Warcabowego, który został stworzony przez PZWarc , a finansowany jest w całości przez firmę Chess &
Checkers Games, Partnera Polskiego Związku Warcabowego. Szkolenie będzie miało formę cotygodniowych
treningów z podziałem na kategorie wiekowe, które będą prowadzone przez trenerów polskiej Kadry.