• KONKURS

  Konkurs – do wygrania unikalny kubek :)

  Uwaga Konkurs! Do zdobycia kubek z logo HORYNIEC.info i okazjonalnymi napisami: Smakuj Chwile a pod spodem: I gdybym się kiedyś urodzić miał znów, to tylko w Horyńcu! Z takiego kubka kawa albo herbata smakuje jak najwyższej klasy mecyja, zwłaszcza, jeżeli użyje się do zaparzenia wody z Nowin, albo ze źródełka za „Aleksandrówką”. Do wygrania są trzy kubki, które wyprodukowała na ten konkurs firma Ad Planet z Lubaczowa: robiąca nadruki na koszulkach i kubkach, (oto ich fanpage, gdyby ktoś był zainteresowany własną kompozycją na prezent świąteczny: www.facebook.com/twojareklama).

  Co trzeba zrobić, by wygrać taki kubek? Przed wami pozornie proste zadanie, szukam jakiegokolwiek zdjęcia, które przedstawia „Szanghai” – czyli nieistniejący już budynek, który stał od północnej strony parku przy pałacu Ponińskich. Jeszcze pod koniec lat 80tych odbywały się tam lekcje religii, a wcześniej mieszkali tam pracownicy horynieckiego PGRu, którzy przenieśli się potem na bloki. Wybudowany został podczas wojny przez sowietów i był magazynem zaopatrzeniowym dla wojska. Trudno trafić na fotografię tego obiektu. Stąd trzy osoby, które prześlą takową fotkę, dzięki której będzie można napisać artykuł na tej stronie i zobrazować go fotografiami, dostaną takie kubki. Regulamin konkursu jest prosty, przesyłasz cyfrową wersję zdjęcia Szanghaju na email: horyniecinfo@gmail.com – jeżeli będzie zaakceptowane przez admina, zostanie uhonorowane kubkiem. Przyjęcie nagrody jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie zdjęcia na tej stronie (jeżeli na zdjęciu będą ludzie, wedle życzenia właściciela postaci będą zasłonięte, konkurs dotyczy wizerunku budynku i on jest tutaj najważniejszy). Szczegóły na email. Jeżeli nie znajdą się takie fotki, ogłoszone zostaną konkursy na inne miejsca. Termin trwania konkursu to do 31 grudnia 2015, lub w razie nadesłania wiekszej ilości zdjęć, moment odwołania na stronie.

  kubekhor

 • Newsy

  Zmiany na.horyniec.info

  Od dziś zaczynamy trochę inną formę prowadzenia strony. Po okresie wyszukiwania nowych informacji, nadszedł czas na absolutnie niezwykłe artykuły. Czasem niektóre informacje mogą się pokrywać z tym co było już publikowane na stronie, ale będą urozmaicane o coś nowego. Gorąco zapraszam do współpracy, przesyłania fotografii i wspomnień związanych z Horyńcem, a także okolicznymi wioskami na adres – horyniecinfo@gmail.com

  Ogólnie poszerzony zostanie profil strony do ziemi horynieckiej. Dodatkowo został utworzony profil na facebooku o nazwie: Ziemia Horyniecka Wczoraj i Dziś, oto link: www.facebook.com/ziemiahoryniecka – będą tam umieszczane zdjęcia związane z historią Horyńca, okolicznych wiosek, a także zdjęcia współczesne, które przedstawiać będą miejsca, czy obiekty historyczne nie znane szerzej społeczeństwu Horyńca.

  Celem istnienia strony na.horyniec, a także fanpage fb jest budowanie tożsamości horynieckiej. „Amerykańscy naukowcy” odkryli, że tożsamość buduje się na historii. Zgłębianie korzeni swojej ziemi powoduje wzrost dumy ze swego pochodzenia. Naszą przeszłość budowali konkretni ludzie, poznamy ich. Przed nami pasjonujące wakacje z… duchami Horyńca 😉