Stowarzyszenie Folkowisko organizuje zbiórkę funduszy na zrzutce, by rozwijać święto wolności chłopów

Od 2013, co roku przypominamy o dążeniu do wolności, roli podporządkowanych w polskiej historii, ukrytych losach polskiej wsi. Dzień Wolności Chłopskiej organizowany przez nas w Gorajcu w rocznicę zniesienia pańszczyzny w Galicji to zawsze symboliczny moment, wydarzenie zachęcające do refleksji nad naszą kulturą, ale również do dobrej zabawy. Chcemy przeprowadzić ją i w tym roku, ale potrzebujemy Waszego wsparcia, żebyśmy mogli nasze święto rozwijać – zorganizować debatę, koncert, warsztaty i 2. sezon naszego podcastu.

Rozbijemy bańki internetowe, podyskutujemy o głośnych książkach, opowiemy o wiejskich fenomenach kulturowych, posłuchamy dobrej muzyki – wesprzecie nas?

Nie mamy żadnych dofinansowań ani sponsorów na nasz – ciągle kontrowersyjny – Dzień Wolności Chłopskiej.

Liczymy na Wasze wsparcie. Chcemy zebrać środki na przygotowanie koncertu, debaty i realizację podcastu. Żeby nasze wydarzenie mogło się odbyć potrzebujemy 4000 zł. W zamian szykujemy cegiełki – nowy projekt koszulek „Jestem ze Wsi” – którego nie dostaniecie nigdzie indziej! Donatorzy uzyskają też dostęp do nowych odcinków podcastu jako pierwsi.

W duchu dawnej wiejskiej spółdzielczości – zapraszamy do zrzutki! Tutaj link: https://zrzutka.pl/dnwkpw