Rewolucyjne zmiany w horynieckim klubie piłkarskim

Sporo zmian w klubie piłkarskim w Horyńcu-Zdroju, przeczytajcie informację z fb klubu:

W związku z rezygnacją dotychczasowego zarządu dziś odbyło się walne zebranie członków LKS Zdrój Horyniec-Zdrój. Nowy zarząd pełniący kadencję od dzisiaj to:

Prezes – Paweł Maksymiec
Vice-prezes ds. sportowych – Rafał Urban
Vice -prezes ds. organizacyjnych – Rafał Maciuła
Sekretarz – Jakub Tomaszewski
Członek Zarządu – Tomasz Maksymiec
Członek Zarządu – Rafał Puzio
Członek Zarządu – Mirosław Maksymiec

Komisja rewizyjna
Przewodniczący – Stanisław Kłos
Członek komisji – Krzysztof Kazik
Członek komisji – Łukasz Puzio

Dziękujemy dotychczasowemu zarządowi i liczymy na owocną współpracę ze wszystkimi zawodnikami klubu.

Po zebraniu sprawozdawczo-wyborczym odbyło się zebranie członków klubu. Uchwalono na nim jednogłośnie nowy statut, który wchodzi w życie w dniem 14.01.2019.

Główne założenia nowego statutu statutu to:

*Zmiana nazwy klubu (stowarzyszenia) z Ludowy Klub Sportowy „Zdrój’ Horyniec-Zdrój na Klub Sportowy „ZDRÓJ” Horyniec-Zdrój (z LKS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój na KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój).

*Możliwość powołania dodatkowej sekcji w klubie.

*Zmiana ilości członków w zarządzie na minimalną ilość 5 osób a maksymalną 11.

*Zmiana trybu wyboru prezesa – członkowie na walnym zebraniu zgłaszają i głosują na kandydatury członków zarządu a zatwierdzony skład zarządu ze swojego grona wybiera prezesa i pozostałe stanowiska w zarządzie.

Po uchwaleniu nowego statutu zebrał się zarząd klubu który uchwalił uchwałę o powołaniu w klubie nowej sekcji sportowej – sekcja futsalu. Pozwoli to klubowi ubiegać się o większą dotację z Gminy Horyniec-Zdrój oraz ubiegać się o 15 tyś zł z programu ministerialnego o nazwie KLUB a zawodnikom występować zimą w rozgrywkach futsalu w regionie. Inne sprawy organizacyjne zostaną ogłoszone zawodnikom już wewnątrz klubu. W rundzie wiosennej w naszej drużynie będą występować zawodnicy z Horyńca  którzy dotychczas grali w Huraganie Basznia-Dolna.