Remont drogi w dzielnicy uzdrowiskowej

Jak informuje Urząd Gminy Horyniec-Zdrój: Konsekwentnie realizujemy nasze plany reorganizacji Dzielnicy Uzdrowiskowej w naszej miejscowości. Właśnie dotarły do nas informacje o przyznaniu środków w wysokości 1️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł na ten cel.
Co się zmieni?
➡️ „wyprostowany” zostanie ostry zakręt przy Centrum Informacji Turystycznej, w miejscu starej drogi powstaną miejsca parkingowe(kolor zielony) oraz chodnik od nowej krzyżówki do tunelu
➡️ wymieniona zostanie nawierzchnia na ulicy Wodnej oraz Rolnej aż do tunelu (całość nowych nawierzchni kolor czerwony na mapce)
➡️ ulica Wodna zostanie poszerzona o pół metra i wymieniony zostanie chodnik w celu zapewnienia standardów drogi powiatowej
➡️ dodatkowo dzięki środkom uzyskanym przez Związek Powiatowo-Gminny Ziemia Lubaczowska przy Centrum Informacji Turystycznej powstanie wiata turystyczna dla rowerzystów, którzy dzięki nowemu parkingowi będą mogli rozpoczynać swoje rowerowe wyprawy po naszej gminie z tego miejsca, korzystając przy okazji z Informacji Turystycznej. (kolor niebieski na mapce).
Całość inwestycji to kolejny etap przeniesienia ruchu samochodowego z ulicy Sanatoryjnej na ulicę Wodną. Docelowo mamy plany przekształcenia całej ulicy Sanatoryjnej w deptak spacerowy zapewniając tym samym maksimum bezpieczeństwa przebywającym w naszych sanatoriach kuracjuszom.