Relacja z Sesji Rady Gminy

Na wczorajszej Sesji Rady Gminy Horyniec – Zdrój dyskutowaliśmy o sytuacji gospodarczo – finansowej, o zbliżających się w 2023 roku inwestycjach, problemach, z którymi się borykamy w nawiązaniu do efektów po pandemii, oraz sytuacji za naszą wschodnią granicą. Bardzo nas cieszy, że na nasze zaproszenie odpowiedziały posłanki z Podkarpacia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Pani Anna Schmidt oraz Poseł na Sejm RP Pani Teresa Pamuła, która obchodziła wczoraj imieniny – jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Oprócz naszego stanowiska posłanki miały okazję do zapoznania się z planami i problemami naszych sanatoriów. Do wspólnej rozmowy zaprosiliśmy prezes Uzdrowisko Horyniec Panią Dorotę Czyż, dyrektor Centrum Rehabilitacji w Horyńcu-Zdroju Panią Martę Langner oraz właścicielkę Sanatorium Bajka Panią Beatę Krukowską – Bania.
Tylko wspólnym siłami jesteśmy w stanie iść w kierunku rozwoju naszej uzdrowiskowej miejscowości i całej gminy.
Na sesję przyszli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przystanek Horyniec wraz z seniorami, którzy podziękowali Pani Annie Schmidt za pomoc w pozyskaniu środków na realizację projektu Aktywni+, dzięki któremu mogą uczestniczyć w licznych warsztatach, wyjazdach, spotkaniach.
info i foto: https://www.facebook.com/gmina.horyniec