Reaktywacja „Aleksandrówki” i browar w Horyńcu – Zdroju?

Już od 1 maja rusza nowy lokal w Horyńcu – Zdroju, mianowicie zostanie reaktywowana „Aleksandrówka”. Przed wojną pensjonat o tej samej nazwie znajdował się w budynku naprzeciwko kościoła Zdrojowego, po prawie 80 latach „Aleksandrówka” wraca do życia i to w tym samym budynku co kiedyś, docelowo wzbogacona o lokalny browar. Szczegółowe informacje można przeczytać na stronie https://aleksandrowka.com.pl Dodatkowo, jeśli podoba się Wam ta idea możecie wesprzeć ją poprzez platformę zrzutka.pl gdzie zbierane są pieniądze na reaktywację, dla wpłacających ciekawe „nagrody” więcej info tutaj: https://zrzutka.pl/zbieram-na-browar Kwota docelowa to 150.000zł.

Jeśli wszystko się powiedzie i powstanie horyniecki browar to będzie to na pewno ciekawa sprawa 🙂 Zdrój bez butelkowanej wody mineralnej, ale za to z browarem na jej bazie 😀

 

13 odpowiedzi na “Reaktywacja „Aleksandrówki” i browar w Horyńcu – Zdroju?”

 1. Normalny przedsiębiorca bierze się do roboty lub idzie do banku, tutaj widać ktoś idzie po darmoszkę. Całość chyba nie jest jeszcze dopięta skoro zbierają kasę.

  1. Zrobiles cos sam z zyciu zes taki expert? Mamy XXI wiek czlowieku, sposobow zbierania kapitalu jest kilka a crowdfounding (wiem, trudne slowo) jest jednym z nich. Im nalezy sie wsparcie za chec dzialania! Wiem, to takie nie-polskie.

   1. Zwykle tym systemem zbiera się kasę na coś innowacyjnego – pomocnego w życiu, coś czego często nikt nie chce wesprzeć a ludzie się znajduję. I zwykle pokazuje się gotowy produkt- jak działa, a tutaj nikt dokładnie nie wie na co kasa ma iść, co ile będzie kosztować, nawet nie wiadomo jak to piwo smakuje. Najpierw niech pokażą co mają a potem zbierają na to kasę a nie odwrtonie. Oczywiście nie zabraniam wpłacać ani prowadzić zbiórki – to tylko moje zdanie którym mam prawo się podzielić z innymi.

 2. Przepraszam, ale to jest amatorka. Ktoś zbiera pieniądze, a nawet tak naprawdę się nie przedstawia. Jaką formę będzie miało to przedsiębiorstwo? Kto jest właścicielem nieruchomości? Skąd pochodzi kapitał na tę inwestycję i kto jest jego właścicielem? Gdzie można zapoznać się z biznesplanem? Pytań jest znacznie więcej, a odpowiedzi brak. O ile ktoś ma na to pomysł i ryzykuje własne pieniądze – to niech działa i kibicuję żeby to wypaliło, ale jeśli chce się pozyskać kapitał od innych, to należy to odpowiednio pokazać i uzasadnić.

  1. Fakt ze troche to nie dopracowane. Czlowiek ktory to robi ogolnie powinien troche lepiej zadbac o komunikacje i marketing. Z drugiej strony biznesplanu nikt ci nie ujawni, to chyba oczywiste. Kazdy sie kiedys uczy..zwlaszcza jak zaczyna. Proponuje dzielic sie wiedza i doradzac zamiast krytykowac.

   1. Doradztwo biznesowe jest w cenie – za darmo to tylko kasę z crowfundingu można dostać.

 3. Przepraszam,co to znaczy crowfounding?na polski. I czy bedzie tam jakas muzyka,czy z kasety?

   1. Dziekuje za porade,sprawdze. Starsze osoby nie zawsze radza sobie z ta nowomowa,bo nie mowia po ludzku tylko bigluja po murzynsku,ze nie da sie tego nic zrozumiec

 4. żeby do knajpy się dokładać to coś nowego gratulujemy pomysłu panie sołtysie.może z podatków gminnych by coś skubnąć

 5. Tak się zastanawiam czy w tym zagrzybialym śmierdzącym budynku opłaca się coś robic ? Ludzie jak macie kasę postawcie nowoczesny budynek koło Piotrusia .Sołtys jak usłyszałem z kim masz robić ten interes to lepiej zajmij się wypasem bydła .Będzie taniej i ekologicznie ,oraz wstyd przed kuracjuszami mniejszy .Czyżbyś był pomysłodawcą tych paśników dla zwierzyny na trakcie spacerowym ?

 6. Paśnik chyba dla siebie bo lubi pojeść 😀
  Z szacunkiem ale zabieranie się do prowadzenia biznesu tego typu od du..y strony skazuje to miejsce w tym miejscu na porażkę…
  I historia i nazwa temu nie pomoże…

Możliwość komentowania została wyłączona.