Przystanek Horyniec 2019

PRZYSTANEK HORYNIEC 2019 – RUSZA KONKURS LITERACKI „CO W SERCU, TO NA PAPIERZE”! Nadeszła pora na ogłoszenie startu pierwszej fazy naszego projektu, który realizuje Lokomotywa i Stowarzyszenie Przystanek Horyniec – konkursu literackiego dla dzieci, dorosłych i młodzieży z Polski i Wielkiej Brytanii „CO W SERCU, TO NA PAPIERZE”!

Zapraszamy wszystkich, dużych i małych do „chwycenia za pióra” a właściwie za długopisy i (w przypadku dorosłych) klawiatury i pokazania światu swoich talentów literackich i poetyckich. Tematy, w obrębie których poruszać się mogą młodzi i nieco starsi literaci, dotyczą w szerokim ujęciu więzi, miłości, ale również tęsknoty – również postrzegane z punktu widzenia emigrantów – do Ojczyzny w każdym jej aspekcie – historycznym, językowym, krajobrazowym i kulturowym, lokalnym i bardziej ogólnym.
Głównymi celami Konkursu jest zwiększenie zainteresowania Ojczyzną i jej walorami kulturowymi, językowymi oraz krajobrazowymi, zwłaszcza wśród Polaków żyjących na emigracji, wzmacnianie więzi i miłości do Ojczyzny – szczególnie w środowiskach polonijnych w Wielkiej Brytanii, propagowanie piękna języka polskiego w kraju i za granicą, rozwijanie kreatywności, talentu, zainteresowań i pasji w sferze literackiej, ciekawe, rozwojowe i pożyteczne organizowanie czasu wolnego w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych, a w przypadku dzieci i młodzieży powrót do tradycji pisma ręcznego.
Prace będą przyjmowane i oceniane w ramach trzech kategorii wiekowych: Kategoria I – dzieci od lat 10 do 14, Kategoria II – młodzież od lat 15 do 17, Kategoria III – dorośli od lat 18 oraz w dwóch kategoriach literackich: utwór wierszowany (forma dowolna) i proza (opowiadanie).
Oceny prac i wyłonienia Laureatów podjęli się członkowie dwóch niezależnych gron Jurorskich, w skład których wchodzą pedagodzy, poeci i pisarze z Polski, które oceniać będzie prace Konkursowiczów z Anglii i Wielkiej Brytanii, którego zadaniem będzie ocena prac konkursowych złożonych przez Uczestników z Polski.
Dzieci i młodzież otrzymają nagrody książkowe i inne nagrody rzeczowe, o których będziemy informować w nadchodzącym czasie, natomiast dorośli Laureaci otrzymają cenne nagrody pieniężne.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym nowym Konkursie Literackim – szczegółowy Regulamin, oraz zasady udziału i formularze zgłoszeniowe dla dorosłych znajdziecie na naszej stronie internetowej projektu

„PRZYSTANEK HORYNIEC 2019” REALIZOWANY JEST POD PATRONATEM HONOROWYM AMBASADY RZECZYPOSPOLITEJ W LONDYNIE I ROBERTA SERKISA – WÓJTA GMINY HORYNIEC-ZDRÓJ. SZCZEGÓŁY KOLEJNEJ FAZY PROJEKTU „PRZYSTANEK HORYNIEC 2019” – KONKURSU FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNEGO OGŁOSIMY W PRZYSZŁYM TYGODNIU. DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!