Powiat lubaczowski może liczyć na trzech posłów!? Pamuła, Rydzik i Zadworny ruszają do boju o mandat posła

Zapowiada się ciekawa kampania wyborcza na terenie naszego powiatu. Bowiem pierwszy raz w historii partie wystawiły kandydatów z naszego regionu, którzy nie są na sztukę, jako zapychacze list. Do boju ruszają: Teresa Pamuła nr 8 z listy PiS, Zdzisław Zadworny nr 3 z listy PSL i Łukasz Rydzik nr 1 z listy Lewicy. Teoretycznie każdy ma szansę zostać posłem!

W bardzo dobrej sytuacji jest Łukasz Rydzik pochodzący z Oleszyc, otwierający listę Lewicy. W poprzednich wyborach w naszym okręgu partie Lewicowe razem miały około 7% poparcia i tym razem powinno być podobnie, co daje pewny jeden mandat. Z dużym prawdopodobieństwem najwięcej głosów będzie miał właśnie Łukasz Rydzik otwierający listę. W powiecie lubaczowskim Lewica nie może liczyć na duże poparcie i jest to dobry powód do tego, by zacząć budować struktury polityczne, bowiem lewa strona dosłownie umarła, nie mając swojego wyraźnego lidera. Sympatycy Lewicy mogą dzięki Łukaszowi Rydzikowi stworzyć nowy aktyw, który pozwoli w przyszłości na zaistnienie w samorządzie lokalnym. Potrzebna jest mobilizacja elektoratu lewicowego.

Zdzisław Zadworny zapowiada walkę o głosy! To super burmistrz, który potrafi zrobić coś z niczego, czego przykładem jest Cieszanów i wiele niezwykłych inwestycji w tej gminie, a także wydarzeń głośnych na cały kraj. Udało się mu wywalczyć bardzo dobrą pozycję na liście PSLu, nr 3 umieszcza go w gronie liderów. Jego głównym przeciwnikiem będzie Mieczysław Kasprzak (jedynka PSLu), który od wielu kadencji zasiada w ławach sejmowych. Jego poparcie z wyborów na wybory spada. W 2007 roku zdobył około 10 tys głosów, w 2011 około 7 tys. głosów i w 2015 roku około 5 tys głosów. Przy mniejszym poparciu partii i odpływie głosów z powiatu lubaczowskiego, uwzględniając spadkową tendencję poparcia, Mieczysław Kasprzak może mieć w okolicy 4 tys. głosów, co jest w zasięgu Zdzisława Zadwornego. Stąd należy tutaj dawać realne szanse na mandat posła! Co jest potrzebne do tego, by osiągnąć efekt? Przede wszystkim żelazna konsekwencja w głosowaniu na swojego wyborców PSLu w powiecie lubaczowskim. Jest to możliwe, bo pozakazuje to przypadek Andrzeja Nepeskiego w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. Dodatkowo umiejętnie skrojona kampania zewnętrzna, powinna zasilić w głosy tę kandydaturę.

Teresa Pamuła z listy PiS goni stawkę. Tutaj sytuacja wygląda bardzo ciekawie, bowiem PiS może mieć około 60% poparcia w okręgu, co daje możliwość wybrania nawet 8 posłów, gdzie Pani Teresa jest 8 na liście. Bardzo dobra kampania może jeszcze wywindować jej wynik. Sprzyja temu osłabiony lider listy, jakim jest Marek Kuchciński. Zaufanie do niego drastycznie się zmniejszyło, stąd wyborcy PiS będą szukać innych nazwisk na liście, które będą lepszą opcją reprezentatywną. Teresa Pamuła od lat w kolejnych wyborach ma trend wzrostowy jeżeli chodzi o poparcie, stąd rosnące poparcie partii i zwiększona rozpoznawalność sprawia, że udaje się jej przebić barierę lęku wyborców przed głosowaniem na osobę anonimową. Tym razem wynik na pewno będzie lepszy, miejmy nadzieję też, że premiowany awansem!

To krótki opis każdego z kandydatów i ich szans na mandat. Zapewne pojawią się też inni z pomniejszych partii, ale to pewne, że będą tylko zapychaczami list, bez żadnych szans i głosowanie na nich nie ma sensu z punktu widzenia interesu powiatu lubaczowskiego. Głosowanie na statystów to wyrzucanie w błoto głosu.
Na lokalnych portalach pojawiają się już komentarze na temat tych trzech kandydatów, wielu pisze, że szkoda na nich głosować, bo to i tamto. Należy tego typu ludzi traktować jako troli internetowych z innych powiatów, co mają na celu obrzydzenie nam naszych kandydatów i automatycznie nakierowanie ludzi do głosowanie na kogoś z Krosna, Jarosławia czy Przemyśla. Tym razem nie trzymajmy mózgu w kieszeni, walczmy o swoje, wzmacniajmy swoich kandydatów, a nie sąsiadów!

fot: Zdzisław Zadworny – Nad Brusienką

Teresa Pamuła fb: facebook.com/teresapamula/

Łukasz Rydzik fb: facebook.com/lukaszrydzik/

29 odpowiedzi na “Powiat lubaczowski może liczyć na trzech posłów!? Pamuła, Rydzik i Zadworny ruszają do boju o mandat posła”

 1. Do bandy czworga brakuje jeszcze jednego delikwenta. Prawda jest taka, głosowanie na kogokolwiek z tej paczki w żaden sposób nie poprawi sytuacji w kraju. Głosować na osobę można było w wyborach samorządowych. Głosowanie na tych „graczy” z nadzieją ze coś nam załatwią to jak przyzwolenie na kolejne afery, kolesiostwo i załatwianie spraw przy ośmiorniczkach. Ludzie obudźcie się i zacznijcie myśleć przyszłościowo a nie tylko na 4-5 lat do przodu. Ci kandydaci napchali się przy dolnym korycie wiec idą wyżej. Nie twierdze ze Konfederacja to jedyna słuszna opcja ale przestańcie głosować na tych którzy okradli Polskę. Moje dzieci będą żyć jeszcze 70-80 lat, chce spojrzeć im za kilkadziesiąt lat w oczy i powiedzieć że zrobiłem dla nich coś lepszego. Wybranie tego chłamu doprowadzi tylko i wyłącznie do kupna biletu za granice dla naszych dzieci czy wnuków.

   1. Normalnie? Pietruszka za 20zł/kg, podniesione podatki, więcej podatków, rekordowy dług publiczny którego nawet Twoje wnuki nie spłacą! No chyba że masz 4 dzieci i za głosy zapłacili Ci 500+… PS/PSL/PiS/SLD to jedna klika, nic dobrego dla Polski nie wymyślą…

    1. To za cenę pietruszki PIS odpowiada? Jestem bliski Konfederacji, ale proszę, nie ośmieszaj. No i pochwal się ile to tej pietruszki zjadasz tygodniowo? Sałatkę z niej robisz?

   2. i tu tak ogólnie można się tu zgodzić i tylko warto się może zauważyć, że jak się było na paru festynach i jak się parę razy zakupy robi i od czasu do czasu może nawet do kościoła się zaglądnie to czy można się tu wypowiadać w czyimś imieniu na temat sytuacji gospodarczej w naszym kraju, czy też kościoła albo mówić tu o kondycji wyborczej partii politycznych i to wszystko to takie bajanie i każdy ma swoja bajkę , której się będzie trzymał, żeby przetrwać wszystkie kryzysy jakie się nam tu przywozi ze świata, bo u nas na wsi to my mamy swoje problemy i jeszcze na dodatek to rykoszetem dostajemy tym całym szumem informacyjnym i chce się nam wmówić, że my tu mamy problem taki, albo taki i tylko, że to nie jest rozwiązanie naszych miejscowych spraw , to raczej wygląda na to jakby ktoś tu na siłę nam dokładał różnych problemów na zasadzie szukania kozła ofiarnego

  1. BRAWO konfederaci !!! Czas najwyższy pogonić PIS z „CZARNĄ ZARAZĄ” panoszącą się w tym katolandzie . Ich czas już mija bo jeszcze obiecają parę gruszek na wierzbie wspierających patologię społeczną i staniemy się tak wypłacalni ja niegdyś Grecja !!!

   1. Już niejeden „mędrzec” głosił, że czas Boga i Kościoła mija. Podobno już dwa tysiące lat temu niektórzy tak mówili. Nie wystarczy Ci życia, by zobaczyć jak bardzo się mylisz. A tak na marginesie. Gratulujesz Konfederatom, a wiesz kim oni są i jaki mają program? Pisząc takie słowa sam sobie zaprzeczasz.

    1. Przecież Ty też ich szanujesz wywrotowcu ! Na marginesie ich szefem jest były oficer WP ! Skąd wiesz że nie połączą sił z Mazgułą ? Każdemu wolno wierzyć w Boga , którego istnienie nikt jeszcze nie udowodnił ! Tylko pamiętaj że czasy się zmieniają i ciemnoty ubywa !!!

     1. Szanuję Konfederację Wolność i Niepodległość, bo chyba o tej Konfederacji pisał poprzednik. Braun, Liroy i Korwin … znasz takie nazwiska? Który z nich jest byłym oficerem WP? To, że czasy się zmieniają mówią od wieków. A Bóg i Kościół jest. A ich już nie ma.

     2. Jakubiak i Mazguła. Ha ha humor tygodnia! Poza tym Jakubiak nie jest żadnym szefem.

 2. Konfederacja niestety w naszym okręgu nie zdobędzie poparcia i głosowanie na tę ekipę dla celów ideologicznych jest jak pokazują kolejne wyniki wyborcze złudzeniem małej grupki ludzi. Szkoda czasu i pieniędzy na taką zabawę.
  Konfederacja praktycznie nie posiada programu wyborczego i jedzie na hasełkach anty coś tam. Poza tym jest to środowisko, które popiera lekko zreformowany system feudalny, czyli forma niewolnictwa względem „przedsiębiorców”. Dlatego też hasła Konfederacji nigdy nie trafią do szerszego grona społecznego, bo jej hasła są antyspołeczne. Jest to ekipa filozofów politycznych, których mało interesuje społeczeństwo, a bardziej bliżej nieokreślone państwo. Stąd Konfederacja nie ma co liczyć na szerokie poparcie. Dopiero gdy zrozumieją, że ludzi zamiast dostęp do broni, bardziej interesuje dostęp do leczenia, zamiast pompowanie w wojsko, to pompowanie w naukę, itd, to dopiero coś się zacznie zmieniać, teraz to ekipa filozofów z myśleniem z poprzedniej epoki.

  1. Tutaj nawet nie chodzi o głosowanie dla celów ideologicznych. Tutaj chodzi o to że obojętnie co wybierzemy: PiS, PO, SLD czy PSL (jakkolwiek by się teraz nie nazywali) to NIC kompletnie się nie zmieni. Obiecają jedno – potem tego nie spełniają albo robią nawet całkowicie co innego. Ja mam dosyć tego, od 20 lat nie głosuję na tą bandę idiotów i tym razem również nie zagłosuję. Nie obchodzi mnie skąd pochodzi dany poseł – ważne żeby miał coś w głowie a nie plecy. Poseł rządzi państwem a nie gminą powiatem czy województwem dlatego nie ma to – a raczej nie powinno mieć – kompletnie znaczenia skąd pochodzi. Polska potrzebuje zmian – a te pozytywne może zapewnić tylko ktoś spoza okrągłego stołu. Na Węgrzech się udaje to u nas też powinno.

   1. Można się założyć o górę złota, że po roku rządzenia, Konfederacja i jej członkowie wpadli by w takie macki różnorakich lobbystów kuszących zegarkami, wycieczkami, kontami w Szwajcarii, itd, że zbłaźnili by się jeszcze bardziej niż stare partie. Idealiści wyginęli dawno temu na wojnie. Marzenie ściętej głowy, że jacyś konfederaci są armią na białym koniu, co uzdrowi kraj. Nic nie uzdrowi, dla przykładu Kukiz chciał z nimi iść, ale okazali się gorszym tworem kanapowym, niezdolnym do reformy, niż… PSL 🙂 Stąd jedyny logiczny wybór, to głosować na swojego, przynajmniej potem na ulicy będzie mu można w twarz nie tylko powiedzieć

    1. konfederaci to zwykłe showmany i tyle w temacie podobnie jak PiS zresztą, z obrad Sejmu zrobili swój wow, tok show i jeszcze narzekają na opozycję, że opozycja im mówi, że to wow, tok show, bo przed kamerą PiS gacie zdjął i straszy opozycję nowymi ustawami, że teraz każdemu w naszym kraju będzie się majtki zdejmować i etykietkę nalepiać za 500 plus i z wyborczych obietnic to wynika teraz jeszcze dodatek za susze w majtkach po 1000 od powierzchni majtek i z tego co zrozumiałam to tu szczególnie chodzi kościelne majtki, żeby każdy miał dostęp do kościelnego mienia i przez szaty liturgiczne oszacować mógł majątek zgromadzony przez kościół w majtkach i tu powoli zmierzamy do sedna kampanii wyborczej i do lobbystów, którzy zapłacą każde pieniądze, żeby nam dać naukowe dowody na to, że majtek nie powinno się zmieniać, a co najwyżej porządnie wywietrzyć i przetrzepać

    2. Admin my już dzisiaj za rządów PIS wpadliśmy w czarną d..ę Watykanu , któremu płacimy haracz za jasełka z pajacami obiecującymi wieczne zbawienie !!!

    3. Admin polityk nie ma twarzy ! To świnia z ryjem z przodu i tyłu ! Dlatego żeby zapobiec temu zjawisku trzeba wybrać ludzi a nie ich atrapy Obłuda i wieczne zakłamanie !!!
     Dlaczego nic nie wspominasz o rodzinie tych wybrańców losu ???

    4. To lepiej iść na rzeź do upadłego niż próbować cokolwiek zmienić ? Zajebista logika- gratuluję a raczej współczuję.

 3. i można by tu dyskutować sobie na temat szans wyborczych i tego, czyje myślenie i z której epoki ma największe szanse w tych wyborach i tylko, że wyborca popatrzy na kandydatów i raczej już wie co sobą reprezentują i oczywiście jest grupka niezdecydowanych, którym można wmówić co się chce i nawet to, że PSL to u nas ugrupowanie bez przyszłości i jak do tej pory PSL ma u nas nawet chyba raczej bardzo mocnych kandydatów i ciągle ma zaufanie, które daje szanse na wiele głosów i raczej mało kto ma wątpliwości, czy Zdzisław Zadworny to jest jasny punkt na naszych listach wyborczych, który warto rozważyć w kalkulacjach, ale jakie będzie miał znaczenie człowiek z PSL-u w nowym Sejmie i jaki będzie układ sił nowego parlamentu i tak w sumie to wiemy niewiele, żeby tu przekreślać czyjeś szanse, albo ich nie doceniać i warto tu przypomnieć, że w ostatnich wyborach sondaże przedwyborcze były raczej bardziej optymistyczne niż realne wyniki wyborów

 4. Pafnucy BÓG tak samo istnieje jak Ty masz rozum !!! Proszę o naukowy dowód na jego istnienie. Wnet siĘ przekonasz jak ta watykańska pedałownia sie rozleci w pył a rzeka TYBR pokryje się ich trupami ! SŁYSZAŁEŚ O TEJ PRZEPOWIEDNI ???

  1. Dziękuję za potwierdzenie mojego postu. Ostatnio robiłem TK głowy i wyszło z badania, że rozum mam. A więc … Bóg istnieje!

 5. i z tego co może przeciętny obserwator tu nie zrozumieć to może dopowiem, że u nas w kraju mamy posuchę na różne ideologie i za granice jeździmy i stamtąd importujemy różny chłam ideologiczny począwszy od zachodniej Europy, a skończywszy na Ameryce i jak sami sobie za granicą nie kupimy to tu do nas przyjadą i nam wcisną ten badziew na szukanie dziury w całym i jedno tylko zdumiewa, że może my tu trochę przesadzamy z tą dyskusją na ideologie i czasami mogą nam się pomylić strony świata i skąd jaka ideologia do nas przyszła i w ten prosty sposób dojść do wniosku, że niewiele rozumiemy, a zwłaszcza sami siebie nie rozumiemy i jedyne wytłumaczenie jak zwykle tkwi w majtkach i ile trzeba zapłacić za parę majtek u nas, a ile gdzie indziej na świecie i dojść do wniosku, że tu nie potrzeba być jasnowidzem, żeby zrozumieć, że ktoś tu z nas robi ideologiczny śmietnik Europy i zasypuje nas odpadkami, których nijak nie da się zjeść i mogę to powiedzieć krócej dla tych, którzy jeszcze nie znają dobrze języka polskiego

 6. i z tego co mnie wychodzi, to na przepowiednie wyborcze to nie ma co liczyć, a zwłaszcza u nas na Podkarpaciu i z oczywistych względów u nas kampania wyborcza wygląda nieco inaczej niż gdzie indziej i może by tu jakoś by się tu zastanowili co poniektórzy, zanim nam tu będą wytykać Boga, Honor i Ojczyznę i święci to my tu nie jesteśmy i będziemy się bronić przed nową ideologią i na prześwietlenia mózgów wysyłać tych zagranicznych ideologów, co nam wszystkim w majtki zaglądają

 7. i chyba tu warto napomknąć o tym, że my tu tak od lat tu czekamy na to, że w końcu politycy jakoś dojdą do siebie i nam wytłumaczą ten cały ruch turystyczny co tu na naszych oczach zamiera i nie wiedzieć czemu politycy naszą współczesną walkę o to, żeby zapłacić wszystkie rachunki i jeszcze mieć drobne na życie to na nasze pytania politycy przypinają nam ordery i nam przypominają całą naszą martyrologię powstańczą i wojenną i może nie wszyscy oczywiście rozumieją jak ważne jest należycie rozumieć swoją przeszłość, bo wspominkami o tragedii, które rozegrały się tu, na naszych ziemiach to nie zapłacimy żadnych należności tak jak nie najemy się tym całym ideologicznym mąceniem i z tego co widzimy u nas to my raczej odstajemy od reszty z naszym kryzysem gospodarczym na miarę klęski żywiołowej jaką nam tu wyrządziła polityczna nagonka na różne partie i teraz tylko nam wypada czekać, że w końcu ktoś nam wyjaśni, że ta klęska to jest to, na co tyle lat czekaliśmy i z tego co ogólnie wiadomo to Prezydent to u nas na wspominkach i marszałek województwa też na wspominkach Kresowych i jeszcze tu widoczna powyżej pani z Urzędu Marszałkowskiego, która nas bardzo chwali jak sobie radzimy u nas z różnymi formularzami na dopłaty do rolnictwa i niektórzy są już skłonni zagłosować na swojego kandydata w naszych wyborach, bo tylko w ten sposób możemy w końcu dojść do tego, że klimat na Podkarpaciu mamy wspaniały dla naszych

 8. i tu tylko niektórzy zapytają o Boga i niektórzy zapomnieli chyba, że Bóg dał nam dziesięć przykazań, żeby żyć po bożemu i to tyle w temacie Boga co można powiedzieć, a cała reszta od diabła pochodzi i jakoś tu jeszcze nikt nie zapytał o dowody na istnienie diabła tylko Boga się uczepili i chyba tu o to chodzi, że jak trwoga to do Boga, bo tylko Bóg pomoże za Bóg zapłać

Możliwość komentowania została wyłączona.