Pierwsze koncerty za nami

W czwartek odbył się koncert „Widzieć muzyką” w Amfiteatrze, widownia była praktycznie pełna, a poziom występujących jak zawsze (bo już po raz piętnasty) zachwycił słuchaczy.

Piątek rozpoczął się od konferencji „Odkrywamy Roztocze Wschodnie”, a wieczorem koncert w Radrużu otworzył tegoroczny Festiwal Dziedzictwa Kresów.

Poniżej fotogalerie z obu wydarzeń.

33 odpowiedzi na “Pierwsze koncerty za nami”

 1. Niestety nie udało mi się być na koncercie. Może następnym razem. I jeszcze złośliwość z mojej strony (przepraszam, ale muszę sobie ulżyć). Takie wydarzenia mogę spokojnie komentować, bo tutaj nie będzie weterana i nie będę się wku….. Zresztą muzyka łagodzi obyczaje.

  1. Pafnucy Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników ! Przemyśl to zdanie zanim znowu błyśniesz swoimi mądrościami !

   1. Pafnucy super miejsce na koncerty dla melomanów gminy Horyniec w tajemniczym miejscu kultu religijnego i kolejna super dekownia działacza z PIS. Jeszcze wstawcie tam obficie zaopatrzony barek i znowu będzie miał raj na ziemi ???????!

   2. Nie dyskutuje z osobą, która wiedzę o twórczości Stanisława Moniuszki czerpie z Wikipedii i nie potrafi wymienić Jego najważniejszych dzieł.

    1. Śmiem twierdzić że większość horynieckiej społeczności ma w czterech literach twórczość Moniuszki jak brakuje na chleb a świta w walonkach się bawi !

     1. Tęczowy cwaniaczku, ordynansie Mazguły, właśnie wróciłem z wczasów na które Cię nie stać. WIęc pozostaje Ci tylko jęk. I tak ma być/

 2. i coś mi się wydaje, że chyba niektórzy zapomnieli o co chodzi w kulturze i tu może warto sobie o tym może przypomnieć, że tu chodzi o to, żeby wyjść z domu to po pierwsze, a żeby z domu wyjść to trzeba się ubrać stosownie do rangi wydarzenia i jak już założymy ten frak lub smoking i odpowiednią do tego założymy suknię lub sukienkę to wtedy wychodzimy, żeby zobaczyć znajomych i poprzez paru znajomych poznać następnych znajomych i oczywiście takie znakomitości muzyczne jakie w tym roku zawitały do Radruża mają już swoją ugruntowaną pozycję w świecie kultury i tytuły profesorskie, jakie mają w swoim dorobku to oczywista nobilitacja dla nas wszystkich, że zechcieli przyjąć zaproszenie do Horyńca i wystąpić u nas i tu może przypomnę, że jeszcze nie tak dawno występowali, tak to można ująć uczniowie muzyczni, którzy tu u nas szlifowali swój warsztat na koncerty w dużych salach koncertowych i oczywiście każdy taki koncert to niezwykła u nas okoliczność, żeby założyć najlepsze ubranie i w miłym towarzystwie porozmawiać po koncercie i przy okazji pożegnać tak znakomitych gości, którzy uczynili nam ten zaszczyt , że do nas przyjechali i mimo tych trochę trudnych warunków zaprezentować nam swój kunszt muzyczny i jednego jeszcze można by sobie życzyć to tego, żeby do tak wspaniałego wnętrza również w przyszłym roku zawitali równie wspaniali muzycy i można by tylko zastanawiać się, że szkoda, że koncert w radruskiej cerkwi może skupić tak małe grono melomanów i też ogólnie, wszelkich miłośników muzyki dawnej, bo czasami słychać, że tak małe wnętrze aż trzeszczy w szwach od tych wszystkich emocji , jakie towarzyszą tej rangi wydarzeniu i jedno co pozostaje to na koniec powiedzieć, że muzyka łagodzi te wszystkie niedogoności

 3. i nie pozostaje nic innego tylko uśmiechnąć się i cieszyć, że na naszych ziemiach kresowych tyle doskonałej rozrywki w dobrym wykonaniu czeka tu na nas wszystkich i faktem może być , że tytuły naukowe przy niektórych wydarzeniach nieco mogą onieśmielać, ale może warto przełamać onieśmielenie, bo to przecież nie jest panel naukowy tylko impreza popularnonaukowa dla każdego, komu leży na sercu historia Kresów i wszystko co jest związane z dziedzictwem tych ziem i ludźmi, którzy tworzyli to dziedzictwo dla nas, którzy tu teraz mieszkamy i może czasami trudno o tym wszystkim mówić spokojnie, bez emocji, ale też po to powstał ten Festiwal Dziedzictwa Kresów, abyśmy się nauczyli na nowo odkrywać to, co nas łączy, nas wszystkich, którzy w swoich korzeniach mamy przodków wyrosłych tutaj w wielokulturowym środowisku i teraz znowu przed nami całe mnóstwo pracy, żeby odbudować poczucie , że tworzymy tu wspólnotę ludzi, pomimo różnych poglądów, religii i pochodzenia i chcemy, aby to miejsce, gdzie tu wszyscy razem mieszkamy tętniło życiem i dawało impuls do pozytywnego patrzenia na dalsze dzieje tych terenów i temu służą te festiwalowe wydarzenia i oczywiście trudno sobie wyobrazić, że każde wydarzenie jest dla nas równie ważne i tylko można by sobie życzyć, żeby każdy znalazł coś dla siebie i wyszedł przekonany o tym, że warto kultywować tradycję i pamięć o nas i o naszych sąsiadach

 4. i raczej każdy chyba jest przekonany o tym, że wydarzenia ze świata muzyki, teatru i literatury mają wymiar transgraniczny i łączą nas we wspólnotę ludzi, którym do szczęścia potrzeba coś więcej niż kanapa gazeta, telewizor i komputer i chcemy usłyszeć i zobaczyć tych ludzi, którzy tworzą swoją osobą przyjazną przestrzeń do życia wypełnioną dziełami sztuki z różnych dziedzin, ludźmi, którzy chcą i umieją opowiedzieć nam swoją historię poprzez swoją twórczość i czasami to wystarczy, żeby siebie wyleczyć z koszmarów jakie nam serwują mass media, bowiem bezpośrednie doświadczenie uczestnictwa w różnych wydarzeniach może nam dać poczucie tego, że rzeczywistość wygląda nieco, a nawet zupełnie inaczej niż czytamy o tym i oglądamy w przekazie filmowym i jedno może tu nieco zmartwić, kiedy politycy zaczynają nam kreować artystyczną działalność i wtedy artysta staje się rzemieślnikiem i zaczyna się cenzura co wolno, a czego nie wolno i chyba tegoroczne wydarzenia służą jako tło dla reklamy polityków z naszego regionu i można się zastanawiać, że przecież polityk też człowiek i potrzebuje się odchamić na naszych festiwalowym tyglu kulturalnym

 5. Ciemnogrodzianin właśnie we wrześniu jadę na wczasy na twój koszt frajerze ! Uważaj z tym ordynansem Pułkownika Mazguły bo służyliśmy w jednej jednostce wojskowej i już kilku cwaniaczków takich jak ty zostało skazanych za obrazę weteranów ! Wtedy zobaczymy kto i z czego będzie się śmiał prostaczku !!!

  1. Ha ha ha ha ale się uśmiałem. Grozisz mi tęczowy cwaniaczku? Weteran to mój dziadek a ty jesteś zwykły najemnik i nawet tak siebie nie nazywaj.
   Ruski trollu od Mazguły żołnierza ślepowrona gdzie jedziesz na wczasy? Do Horyńca chyba? Na dalej Cię nie stać, chyba że za pińcet plus które pobierasz hipokryto.
   Zapamiętaj ruski banderowski kacapie. Grozić możesz swojej rodzinie.

    1. Nie czytam faktu. Za to pokazujesz poziom swojej inteligencji wybierając prasę. Czyli zero.
     Już Ci powiedziałem że słabych się nie boję a na mocnych lagę kładę. Grozić możesz swojej rodzinie ale jesteś na mnie za głupi. Abonament opłaciłeś?

     1. Jak tam twój idol RYDZYK , KTÓREMU BEZDOMNI ROZDAJĄ SAMOCHODY. Tobie też się aż tak powodzi . „Słabych się nie boję z na mocnych lagę kładę ” . To twoje życiowe motto czy nawiałeś z psychiatryka ???

   1. Twój dziadek to jest weteranem ORMO lub AK a kura , a kaczka które kradli na wsi rolnikom żeby poświrować w lesie a później wysłali dzieci do walki w powstaniu warszawskim. Jak to jest twój weteran , którym się chwalisz to gratuluję elementarnego braku wiedzy o polskich patriotach !!!

    1. Tak jeden jest weteranem AK, drugi WP, Masz coś do weteranów AK? No pokaż co potrafisz mały człowieczku. Teraz na 100% wiem ze jesteś potomkiem banderowców i kryptobanderowcem. Nie masz żadnej czci do żadnego Polaka. Każdą świętość jesteś w stanie zdeptać. Zapamiętaj miernoto, ze gdyby nie AK i BCH to ziemia na której niestety mieszkasz, spłynęła by krwią i była poza granicami Polski. Pamiętaj ze obrażanie weteranów AK to dopiero może być ciekawa sprawa dla sadu, którym mnie straszysz mały zakompleksiony człowieczku.
     A z patriotyzmu nie będzie mnie pouczać ordynans mazguły, komucha , sługi jaruzela. Pokazałeś swoją prawdziwą twarz i o to mi chodziło w całej konwersacji z Tobą, aby cały Horyniec i Ziemia Lubaczowska poznała prawdę o tak wrednej kanalii jaka jesteś. Plonk!

     1. Ja tez jestem teraz pewny że nawiałeś z psychiatryka bo tylko takie miernoty jak ty krytykują moje wypowiedzi. Ludzi chorych psychicznie umieszcza się w zakładach bez klamek , gdzie wszyscy są Napoleanami i zbawcami świata jak ty . Jak wyzdrowiejesz to przyjdzie czas rozliczeń . Nie bądź taki wyrywny bo to ty obszczekujesz się wokół jak wiejsku burek z czego nic nie wynika bo nikt cię nie popiera z wyjątkiem wiejskiego zbawcy świata , ochroniarza pedryli w sukienkach !!!

     2. Miernoto poczytaj sobie książkę prawdziwego powstańca warszawskiego czym było AK
      Stanisław Aronson: Góra AK to byli megalomani. Powstanie warszawskie wywołało kilku niekompetentnych ludzi. Wbrew logice
      „Nikt nie miał pojęcia, że skończy się to taką tragedią i klęską. Nie aż taką! Że Warszawa zniknie, że 150 tys. ludzi zginie, że z dymem pójdzie całe dziedzictwo”
      Powodzenia w czytaniu ze zrozumieniem piewco A kura A kaczka !!!

     1. Dobrze że twój Rydzyk jest bohaterem staruszek , które ograbia z rent i bezdomni którzy rozdają mu samochody !

     2. To nie drań, to głupek. Nikogo nie potrafi uszanować, ani naszych dziadków z AK ani nikogo. Widać jego potomkowie (zapewne banderowcy, albo zdziczałe kałmuki ze wschodu) zajmowali się donosicielstwem (do SB OUN, lub KGB) skoro mu tak żołnierze AK przeszkadzają.
      I tyle w temacie. Ale dobrze, bo tą konwersację czytają też jego znajomi. I fajnie że pokazał w całości swoją twarz i to kim jest.
      Na 100% on patriotą nie jest a idiotą. Szkoda że wojsko takich w swoich szeregach jeszcze nosi. Dla niego patriota to mazguła, żołnierz jaruzela, sługus stanu wojennego. Wzór do naśladowania. I takie coś chce zestawiać z moimi przodkami którzy krew przelewali za wolność Ojczyzny. Wyjątkowa z niego kanalia.
      Nie warto z takimi ludźmi dyskutować. Ale nie składam broni. Czekam na pozew sądowy którym mnie straszy.

     3. Pafnucy ty oczywiście masz kryształową przeszłość . Nigdy nie należałeś do partii , nie donosiłeś i jako nauczyciel w PRL zrobiłeś karierę ? To w takim układzie pytam się , gdzie byli twoi patrioci, którzy razem z sukienkową gnidą prysnęli na emigrację w 1939 i tam kierowali zbawcami ojczyzny czyli A kura A kacza. Jak można było podjąć taka walkę nie używając do tego mózgu ? To była mityczna wojna Dawida z Goliatem. Następnie gdzie byli twoi koledzy Amerykanie i Anglicy , którzy teraz tak na siłę nas bronią a w 1945 sprzedali nas Rosjanom serwując komunę i 40 letnie zniewolenie , oraz prymas HLOND , który wrócił po wojnie jak szczur i udawał patriotę zakłamanego kościoła katolickiego ???

 6. i tak ogólnie można zauważyć, że władza to nie daje zbyt dużo szans takim tam zwykłym ludziom i ciągle się tych zwykłych i przeciętnych w ten sam nurt dziejów wtłacza i mówi, że oto idą nowe lepsze czasy i jedno co coraz bardziej widać, że na tym wszystkim to najbardziej korzystają ci co nie mają własnego zdania na żaden temat i takim to wszystko można wmówić co się tylko chce i tu w tym tu konkretnym tu przykładzie tego tematu można tu wmówić ludziom, że nawet tytułów nie znają takiego tam kompozytora z dawnych czasów i można takim wmówić, że są ciemnotą do kwadratu, bo nie wiedzą kto jest tam na tych zdjęciach powyżej i i może trochę tu się znowu będę powtarzać, ale ogólnie to władza chce to co chce mieć, bo jakby władza edukowała ludność to by władza miała wyedukowanych ludzi, a władza woli wmówić nam, że my ciemnota jesteśmy, która już się nie zapowiada dobrze i na taki koncert to niech prostaczki siedzą na ławkach pod cerkwią i niech patrzą jak władza się urządziła w pierwszym rzędzie i niektórzy powiedzą, że coś tu jest nie tak u niektórych i tylko dlatego, że nie siedzieli chyba nigdy w czasie koncertu na ławce koło cerkwi i tylko zawsze w pierwszym rzędzie i nie rozumieją w ogóle o czym rzecz cała była i kto to jest na tym zdjęciu w tym fraku też ciemnota może nie wiedzieć i taki jest właśnie urok siedzenia na ławce koło cerkwi, że potem zwyzywają od ciemnot i może i chciałoby się coś tu jeszcze dodać i tylko, że to narażanie się na dalsze nieprzyjemności , o których lepiej tu nie mówić, bo to może jest tajemnica i top secret

 7. i niektórzy powiedzą, że nie udało im się być na koncercie i tak patrząc powyżej to sprawa nie jest taka oczywista, bo koncert był i taki i taki i jeszcze może ten koncert pobożnych życzeń paru polityków też jakoś by tu też nawet pasował i tak tu sobie można wieloznacznie westchnąć, że szkoda, że cię nie było na koncercie i niektórzy zamartwiają się, a dlaczego tego, czy tamtego nie było tu czy tam i jedno co tu można sobie powiedzieć, że ciężko jakoś niektórym się pozbierać po tych wszystkich reformach różnych wymiarów życia, także i kulturalnego i tak ogólnie to tak najbardziej chodzi o to, żeby nie załapać się na tę fotografię i z tego tytułu potem być wyszydzonym o tendencyjność kursu na naszej łajbie i może nawet i przeszkadzać komuś swoją, pożal się Boże ambicyjką do uczestnictwa w wakacyjnym menu kulturalnym organizowanym dla swoich, ale też ze zrozumieniem potraktować to, że władza lubi tylko swoich i jedno co jeszcze można to uśmiechnąć się na koniec i zapytać, że niektórzy to mają chyba talent do upraszczania i wyprostują niemal wszystko, co inni wypaczyli

 8. Pafnucy proponuję lekturę Stanisława Aronsona o bohaterach AK ( A kura A kaczka ) , którzy wywołali powstanie warszawskie i doprowadzili do masowego mordu ludności cywilnej ! Ponadto obelgi na mój temat zamiast argumentów pseudo inteligentów na tym forum mnie nie interesują !

  1. Nie odwracaj kota ogonem. Poczytaj swoje wypowiedzi pełne jadu i wyzywania innych osób. Mówienie o Tobie idiota nie jest przekleństwem, lecz stwierdzeniem faktu posiadania choroby umysłowej. Szczekaj dalej inteligencie ze słomą w butach. Mnie to bawi.
   Dowiedziałem się też że jestem miernotą, co oczywiście z ust weterana wyrzygane w moim kierunku, nie jest obelgą. I bawi mnie jeszcze jedno stwierdzenie: „bo tylko takie miernoty jak ty krytykują moje wypowiedzi”. Cóż za przerośnięte ego. Zabawny jesteś.
   A teraz idę popracować na PKB, abyś mógł sobie za moje pieniądze pojechać na wakacje. Tylko się nie utop, bo szkoda by było.

  2. Ty nic nie rozumiesz z Aronsona więc się na niego nie powołuj. Masz mały rozumek i jesteś przyzwyczajony do wykonywania rozkazów, a nie do myślenia. Z czym masz problem.
   Powołujesz się na „mityczną wojnę Dawida z Goliatem”. To nie mitologia, a Biblia. Ja wiem że nie potrafisz rozróżnić, ale na lekcje religii chyba chodziłeś? Pewnie byłeś molestowany? Współczuję. Na prawdę. Złożyłeś akt apostazji?
   Chciałem Cię też zapytać tutaj oficjalnie. Co to znaczy „przyjdzie czas rozliczeń”? Czy Ty mi grozisz? Czym? Czy może się zagalopowałeś banderowcu?

   1. Biblia nie jest mitem jak nawiedzony apostoł 200 lat po śmierci Chrystusa opisuje jego rozmowę z Bogiem . Choroba psychiczna czy totalne zagubienie w rzeczywistości w czasie kolejnych przekładów . Przyjdzie czas rozliczeń za nazwanie mnie najemnikiem. To masz u mnie zagwarantowane jak przyjdzie odpowiedni czas rozliczeń takich miernot , którzy nie rozróżniają najemników od weteranów działań poza granicami państwa .Już kilku takich chojraków jest z wyrokami . Razem z Pafnucym kwalifikujecie się do tego grona jak przyjdzie na to czas. Ja nie grożę tylko ostrzegam . I jeszcze jedno , gdzie byli twoi A kura A kaczka jak banderowcy palili Horyniec ???

    1. Banderowski pomiocie, czekam na pozew sądowy. Już Ci powiedziałem że się słabych nie boję, a na Ciebie lagę kładę. Nie wiem co to jest A cos tam A coś tam. Więc Ci kmiotku nie odpowiem.
     Co do weteranów to po pierwsze nigdzie ich nie obraziłem, po drugie nie mam pojęcia co za baran się podpisuje tutaj nickiem weteran i czy ma on status weterana. Jak ma to niech się pochwali. Po trzecie mogę Cię kmieciu nazywać jak zechcę. Po czwarte, obrażając organizację AK obrażasz weteranów. Po piąte za obrażanie i chamskie teksty pod tematem Armii Krajowej to Ty możesz mieć problemy, jak ktoś zechce bliżej przyjrzeć się temu co piszesz.
     Co do napadu na Horyniec, to powiedz gdzie byli Twoi? Tzn w którym kureniu się zabawiali i w jakiej sotni?

     1. Mnie obraziłeś stwierdzeniem że byłem najemnikiem i nawet na takiego się nie nadaję. Skoro jesteś takich chojrakiem to czego się obawiasz ? Status weterana działań poza granicami państwa nadał mi szef MON a Prezydent RP za misję w Afganistanie odznaczył Gwiazdą Afganistanu. W sądzie ci się pochwalę a za banderowca będzie odrębny pozew jak tak usilnie do tego mnie prowokujesz. AK ze szczurami na uchodżctwie nigdy nie miała weteranów tylko megalomanów , którzy wysłali na beznadziejną śmierć 150 tysięcy warszawiaków . Ponadto jak banderowcy palili Horyniec to mnie jeszcze nie było wśród takich chorych ludzi jak ty !!!

     2. Słuchaj podły gnoju. Niczego się nie boję Czekam na pozew. Plonk!

Możliwość komentowania została wyłączona.