Pensjonat Hagi organizuje humanitarną zbiórkę

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz trudniejsza z godziny na godzinę. Wielu naszych sąsiadów ucieka przed wojną do Polski. Trafiają oni również do naszego pensjonatu. Są to kobiety z dziećmi, czasami bardzo małymi. Dzisiaj zawitała do nas matka z 3-miesięczną córeczką. Ludzie ci uciekają w popłochu, nie posiadają żadnego dobytku. Staramy się zapewnić im odrobinę wytchnienia, spokoju i normalności. Chcemy ich nakarmić przed dalszą drogą i zaopatrzyć w niezbędne rzeczy. Dlatego też organizujemy zbiórkę wszystkiego, co może im się przydać:
– środki higieny osobistej (w tym dla kobiet, dzieci i noworodków),
– żywność przeznaczona dla najmłodszych dzieci,
– żywność do przygotowywania ciepłych posiłków,
– czyste karimaty, koce i materace.
Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Horyniec – Zdrój za to, że mimo urlopu znalazł czas na spotkanie z nami i omówienia zasad współpracy pomiędzy pensjonatem Hagi a Urzędem oraz za propozycje i pomysły.
Dziękujemy również Kołu Gospodyń Wiejskich z Horyńca – Zdroju za deklarację współpracy i dostarczanie żywności. Wspólnymi siłami będziemy podawać ciepłe posiłki uchodźcom, którzy do nas trafiają, a którzy czasami nic nie jedli przez długi czas.
Dziękujemy również wolontariuszom, którzy sami zadeklarowali swoją pomoc (dzięki Michale i Sebastianie). Jeżeli zgłoszą się następni – pracy na pewno nie zabraknie.
Dziękujemy wreszcie wszystkim pracownikom pensjonatu Hagi , którzy odłożyli swoje osobiste sprawy i z pełnym poświęceniem pracują przez całą dobę.
Razem możemy więcej!!!