Jak zakochać się w życiu na wsi

Ewa i Przemek mieszkają w naszej gminie od niedawna. Przyjechali z wielkiego świata, Ewa rzuciła pracę w korporacji w Rzeszowie a Przemek mieszkał w Nowym Jorku. Kupili gospodarstwo w Nowinach Horynieckich i wspólnymi siłami rozpoczęli nowe życia na spokojnej wsi. Posłuchajcie wywiadu jakiego udzielili dla Radia Rzeszów:

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/23537/z-wielkich-korporacji-i-dobrych-posad-przeniesli-sie-do-gluszy?fbclid=IwAR2S5Miy-7cWhmBrBJABlAeWtCDsgH2KiUTZgQiMWSqDnRGfHN5OFbYwgt8

klikajcie w głośniczek koło tytułu:

22 odpowiedzi na “Jak zakochać się w życiu na wsi”

 1. Jeżeli ktoś ma na koncie duuuuuużo oszczędności to można zaryzykować na życie w głuszy. Gmina Horyniec jest azylem dla emerytów bo młodzi nie mają tutaj nic do szukania ze względu na brak pracy i jakichkolwiek perspektyw do założenia rodziny i normalnego funkcjonowania. Małe ojczyzny mają takie swoiste klimaty. Baza turystyczna nie doinwestowana bez perspektyw na zmiany ze względu na położenie i brak zainteresowania władz gminnych i centralnych na jakąkolwiek poprawę. Dwa razy bez sensu gmina wydała pieniądze na projekt rozbudowy zalewu bez konsultacji z właścicielami działek i spoczęli na laurach ciepłych posadek. Po co się wychylać i szukać problemów ? Co miesiąc na konto wpływa niezła sumka a miejscowością nich się interesują inwestorzy, których tak na prawdę nie ma bo nikt nie zaryzykuje w wichurę bez przyszłości .Tak się zastanawiam po co tutaj jeszcze przyjeżdżają kuracjusze do tego beznadziejnego zaniedbanego kurortu !

 2. Weteranie – właśnie przez takie zaściankowe myślenie jest jak jest i to właśnie tacy jak Ty są temu winni – Ci co wiecznie narzekają, Ci co jaj nie mają żeby coś samemu zrobić – tylko patrzą na garnuszek włodarzy. Jeśli Ty nie widzisz tutaj perspektyw to wracaj na misje. Perspektywy są ogromne tylko przez siedzenie i takie jojczenie jak Twoje nic się tutaj nie dzieje. Zakasać rękawy jak ci z Dzikowiska, wziąć sie za robotę i nie patrzeć na gburów którzy jak Ty tylko siedzą i mówią że się nie da – że się nie uda, że nie warto bo gmina to czy tamto. Olać gminę, olać takich jak Ty i zacząć działać. Oto recepta. Ludzie z zewnątrz jakoś widzą perspektywy – i na tym zarabiają. Jak ci z Dzikowiska mieli kupę szmalu to by hotel budowali a nie własnymi rękami remontowali rozwalającą się stajnię. Twoje myślenie ciągle jest w komunie – władze gminne, centralne, jakby z nieba miało coś spadać. Już jedna walizki pieniędzy obiecała, jakoś za nią nie byłeś.

  1. Rysiek z jakiej bajki się urwałeś. Przeczytaj mój post ze zrozumieniem lub odwiedź psychiatrę. W gminie Horyniec żeby coś zrobić trzeba mieć przede wszystkim worek pieniędzy . Gdzie chcesz je zarobić w tym zaścianku ? Poczytaj sobie jak słuszna partia RZUCIŁA SIĘ z kontrolami na firmy jednoosobowe ! Tutaj nie ma nawet lokalu żeby dobrze zjeść i się zabawić. Agroturystyka też działa tylko w sezonie letnim bo nie ma co oglądać ani zwiedzać . Porozmawiaj z kuracjuszami to może zrozumiesz tragizm miejsca. Często jak siedzę na rybkach to słyszę komentarze , których nawet nie chcę cytować ze względu na wulgaryzmy. Czy to ja mam się starać żeby w końcu sanatorium i kotłownia osiedlowa przestała dymić jak piece krematoryjne Oświęcimia ? Człowieku obudź się i przestań pisać głupoty ! Pseudopolitycy naszej gminy też uaktywniają się tuż przed wyborami w walce o koryto z obietnicami inwestycji i blamują się swetfociami z działaczami , którzy mają w d…e nasz region !

   1. Moja propozycja: Weteran na wójta! albo nie…. na prezydenta, a co 🙂 Na polityka się nadaje: mówi głupoty, wiecznie narzeka, krytykuje innych, sam ma wspaniałe pomysły no i wieeeeeelkie doświadczenie i wiedzę. To niepodważalne atuty. No i jeszcze, co bardzo ważne, nienawidzi PIS i Kościoła. A to dzisiaj przejaw nowoczesności. (a może nienawidzi wszystkich?)

    1. Pafnucy a Ty jako były nauczyciel jesteś omnibusem i zbawcą świata. Głupot to mnie nauczyli Twoi koledzy po fachu co dyscyplinę wymuszali cyrklem matematycznym i gumową pałką. Może napiszesz na tym forum o jakich to głupotach napisałem krytykując Horynieckie piekiełko. Jako wielki ekonomista podpowiedz mi w co mam zainwestować bez pieniędzy. Wspierać banksterów płacąć im kosmiczne oprocentowanie kredytów i złodziei ZUSowskich podnoszących składki na fanaberie karła z PIS !!!

     1. Weteranie tym się różnimy między sobą, że Ty nie wiesz gdzie zainwestować pieniądze, a ja wiem i zrobiłem to już dawno temu. Ty narzekasz na władzę, a ja krytycznie z nią współpracuję. Ty zniechęcasz młodych ludzi, którzy osiedlili się w Nowinach, a ja im gratuluję i życzę spełnienia marzeń oraz by się łatwo nie poddawali w zderzeniu z rzeczywistością. Ty masz tylko złe wspomnienia a ja mam dobre wspomnienia. itd. Nie bądź zgorzkniałym facetem uważającym, że świat i ludzie są do dupy.

     2. I jeszcze jedno. Skoro nie wiesz gdzie zainwestować swoje pieniądze to jakim prawem czynisz taki zarzut włodarzom gminy. Krytykujesz za to, o czym sam nie masz pojęcia? Ciekawe.

     3. Ile masz wzrostu wielki człowieku, co to wg tego kryterium z gębą pełną frazesów o równości i wolności a może i jeszcze miłosierdziu oceniasz i wyzywasz innych ludzi. Faszysta typowy, kodziarz czyli nazista.

    2. No a może zapyta Mazgułę jak się dorobił majątku? Może niech zaprosi Mazgułę, zrobi mu kampanię i Ziemia Horyniecka będzie mlekiem i miodem płynąca. A nasza Mała Ojczyzna ma co zaoferować turystom, pokazuje to choćby Ziemialubaczowska pl. ale banda nierobów na rybkach (znam to środowisko bo sam wędkuję) to zawsze biadoli i syf po sobie zostawia na brzegach, ale każdego innego to opieprza.

 3. Pafnucy obejrzyj sobie ze zrozumieniem ostatnią scenę z filmu Kariera Nikodema Dyzmy w której znakomity aktor Pokora wypowiada prawdę o takich zbawcach świata jak Ty i którzy idealnie pasują do włodarzy gminy Horyniec . Popytaj hipokryto biznesmenów z Horyńca , którzy gdyby nie oszukiwali US to nie prowadziliby żadnego interesu bo musieliby dokładać. Po co te obraźliwe słowa zakłamany katoliku ???

  1. Ot i logiczne argumenty w Twoim stylu: hipokryto, zakłamany katoliku itd. Dziękuję za uroczą dyskusję. Idź sobie postrzelaj, byle nie do mnie.

   1. Pafnucy widzę ze nauki ekonomii pobierałeś u ojca dyrektora, który twierdzi ze jego jako katolika polskie prawo nie obowiązuje. Gratuluję wyboru i milionowych dochodów w gminie Horyniec. Dlaczego nie odpowiadasz na moje pytania tylko brylujesz w swoim stylu. Zrozum człowieku gdybyś uczciwie płacił podatki i na etat zatrudnił pracowników opłacając im wszystkie składki to nie ma takiej możliwości żebyś coś zarobił . Chyba że jesteś zwolennikiem liczb urojonych !!!

    1. O, widzę że pojęcia nie masz o liczbach urojonych a się wypowiadasz. Bez rachunku na liczbach urojonych nie zrozumiesz podstaw elektrotechniki. I dlatego poziom wyszkolenia we wojsku jest fatalny. Głąby kapuściane co im inne głąby jak Mazguła kładą do łba że każdy inny, każdy komu w życiu się udało, każdy uczciwie pracujący to złodziej. Weź koło i się walnij w ten pusty poniemiecki kanister.

     1. Ciemnogrodzianin z każdym dniem mego życia przybywa troli takich ja Ty , którzy mogą pocałować mnie w dupę !

     2. Liczby zespolone pozbawione części rzeczywistej, a zatem leżące bezpośrednio na osi pionowej płaszczyzny zespolonej, nazywane są liczbami urojonymi. Ciemnogrodzianin tak wygląda znajomość ekonomii w twoim pustym mózgu pozbawionym „CZĘŚCI RZECZYWISTEJ „

   2. Strzelać to trzeba umieć. A najlepiej ponoć do katolików się strzela. Pafnucy nie dyskutuj z nim bo to sprany beret jest i w dodatku pusty jak bęben Rolling Stones’ów

 4. i całe szczęście jest weteran, który wszystko wyjaśni i wszystko będzie jasne, że wieś jest dla starych, schorowanych, którym zus wypłaca co miesiąc co łaska i nie muszą się martwić, czy kukurydza im obrodzi, albo i co innego czy wzejdzie i kiedy trawę skosić, żeby bydło chciało jeść te suche badyle i jak przyjadą dzieci i wnuki z zagranicy to pójdzie się do sklepu i kupi co trzeba

 5. Szanowni Horyńczanie, nie odniosę się do waszych wywodów. Szkoda czasu.
  Wracając do tematu DZIKOWISKA : gratuluję państwu Dzikowskim pomysłu na życie.
  Pięknie zaadoptowali budynek stajni na obiekt agroturystyczny i stworzyli przyjazne miejsce dla gości.
  Byłam …. Widziałam …. Polecam….

  1. Budynek stajni na obiekt agroturystyczny ! To chyba jakiś żart .Ciekawe co na to sanepid ? Jak ktoś chce w stajni spędzić mile czas to rzeczywiście musi bardzo kochać naturę i zapachy po zwierzakach. Mimo wszystko życzę Państwu wielu gości i kokosowych zysków , oraz cierpliwości w walce z ZUS i innymi krwiopijcami !

   1. No widzisz. Nawet to przerasta Twoją wyobraźnię. Dlatego tylko jęczysz, nie wiesz co zrobić ze swoimi pieniędzmi i zazdrościsz innym że potrafią coś zrobić.

    1. Pafnucy popytaj ile przetrwali biznesmeni z Horyńca , którzy wzięli dofinansowanie na działalność ? Odpowiem , tylko tyle ile trzeba było ze względu na umowę z programem bo nie przetrwali ze względu na opłaty i składki dla słusznej partii. Jeszcze mnie śmieszy program PIS zwalniający z podatku dochodowego za pracę do 26 roku. Pokaż mi ilu mieszkańców Horyńca ma słuszne wynagrodzenie i stałą umowę o pracę w tym wieku ? Nieźle wykombinowany chwyt wyborczy. Jeszcze jedno ile zyskali i zyskają emeryci na obniżce podatku a o ile podwyższono emerytury zbokom w sukienkach . Co sądzisz o kazaniu kretyna Jędraszewskiego potępiającego ruch LGBT nazywając to ZARAZĄ i porównując do ideologii faszystowsko komunistycznej o ironio mając w swoich szeregach tysiące homoseksualistów w sutannach ? Czy takim osobistościom cokolwiek się należy od społeczeństwa , które jest okradane poprzez coraz to większe składki na ich utrzymanie !

 6. i może warto tu wyjaśnić, co znaczy skrót lgbt, a to chodzi tu o cztery angielskie słowa lesbian gay biseksual transgender i oczywiście można to przetłumaczyć na polski i tylko po co i tak niektórzy nie zrozumieją o co w tym wszystkim chodzi i niektórzy kretyni właśnie nic nie rozumieją i gadają trzy po trzy i jeszcze telewizja i inne media nagłaśniają te kretyństwa zamiast coś mądrego pokazać, żeby ludzie mogli spokojnie spać, że tu wcale tu nie chodzi o budowanie podjazdów dla niepełnosprawnych, ani nowych wind i teraz tu chodzi bardziej o to, żeby na drzwiach ubikacji były oznaczenia i każdy, żeby na drzwiach ubikacji znalazł swoja literkę l albo b, albo g, albo t , bo tak chyba najprościej to wszystko wytłumaczyć i tu właśnie można się trochę jakby zadumać nad tym wszystkim, że tu chyba jednak coś z tym wszystkim jest nie tak, bowiem co na to sanepid i inne służby, które mają chronić ludzi od różnych chorób,a które maja swe źródło rzekomo, w tym lgdt, że może by w tym kierunku pójść w reklamie ruchu lgbt, że to wszystko jest bezpieczne dla zdrowia i życia innych

Możliwość komentowania została wyłączona.