Inwestycje w naszej gminie

Obecny rok przyniesie wiele zmian w Horyńcu-Zdroju. Jak podaje oficjalnie gmina na swoim profilu na Facebooku, trzy duże inwestycje, które znacząco wpłyną na wygląd naszej gminy rozpoczną się już niedługo. Pierwszą która już jest w trakcie realizacji, to remont świetlicy w Wólce Horynieckiej:

„Świetlica wiejska w Wólce Horynieckiej przechodzi w tym roku dużą transformację. Działające w Wólce Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Horyniecka wspólnymi siłami doprowadziło do znalezienia środków na kompleksową modernizację. Gmina Horyniec-Zdrój udostępniła im budynek świetlicy w którym, po przeprowadzonych remontach powstanie Wiejski Dom Kultury, który będzie pełnić wiele użytecznych funkcji zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Na zewnątrz budynku powstanie plac zabaw dla dzieci. Po wykonaniu przebudowy, w budynku swoją siedzibę będzie miało Koło Gospodyń Wiejskich, które będzie promować zdrowy i aktywny styl życia, poprzez naukę gotowania tradycyjnych, zdrowych potraw z regionu. Planowane jest również uruchomienie dla mieszkańców zajęć promujących aktywny styl życia, np. fitness czy nauka tańca. Dodatkowo w okresie wakacji letnich i ferii zimowych, planuje się organizację zajęć dla dzieci z terenu sołectwa. Nowy budynek będzie również pełnił rolę przystanku na trasach rowerowych przebiegających przez teren sołectwa, gdzie podczas odpoczynku będzie możliwość zamówienia posiłku u Pań z KGW.

Środki na realizację pochodzą z Programu LEADER 2014-2020 oraz Lokalnej Grupy „Serce Roztocza”, a całkowita wartość zadania wynosi ponad 800tyś zł.”

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z postępu remontu oraz wizualizację realizowanego projektu.