Horyniecka młodzież walczy z kompleksami – projekt #nieIDEALNI

Trójka młodych ludzi, globalny problem i lokalna inicjatywa – tyle wystarczyło by uruchomić projekt #Nieidealni. Pomysłodawcami projektu jest dwóch mieszkańców Horyńca-Zdroju Mateusz Skibicki, (który jest jednocześnie liderem projektu) i Bartosz Szpond oraz mieszkający w Baszni Dolnej Jakub Weber.

Czym jest projekt? Jakie są jego cele? Czemu będzie służył? Mateusz Skibicki wyjaśnia – “Projekt ma na celu kształtowanie pozytywnej samooceny wśród młodzieży, walkę z kompleksami oraz zachęcenie ich do odkrycia siebie – życia z pasją. Na 1 marca planujemy organizację eventu w Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju, który połączy warsztaty, prowadzone przez psychologów oraz pedagogów oraz spotkanie z inspirującymi gośćmi, ciekawymi wykładami, a przede wszystkim pozytywną atmosferą! Naszymi beneficjentami są głównie uczniowie szkoły podstawowej, jednakże o ile warsztaty są skierowane wyłącznie do nich, to meeting na sali jest ogólnodostępny, choć skierowany szczególnie do młodzieży. Maksymalna zakładana liczba uczestników wynosi 300. Pojawią się trener rozwoju osobistego, sportowcy, artyści, tancerze! Ludzie, którzy swoją pasją zapracowali na miano idoli. Tą pasję i wiarę we własne możliwości chcemy przekazać młodym ludziom. Dodatkowo planowane jest zorganizowanie warsztatów informatycznych w celu zwiększenia pozytywnej samooceny poprzez nowe technologie. Prowadzony on będzie przez programistkę z Krakowa. Oprócz tego wraz z naszymi partnerami chcemy zorganizować turniej piłkarski, jak i zajęcia taneczne. Jest to krok w kierunku umożliwienia im pokazania się oraz urzeczywistnienia swoich pragnień tu i teraz – jako pierwszy krok w kierunku spełnienia swoich marzeń.

Dlaczego taki projekt? Według badań Polska jest przodującym państwem w rankingu ogólnoświatowym pod względem problemu kompleksów. To duży problem, ponieważ Polacy pomimo swojej wyjątkowości i wielu wspaniałych cech mają duży problem z niedowartościowaniem, zaczynając od najmłodszych, a kończąc na najstarszych. Projekt prowadzony jest na największej w Polsce platformie, a zarazem olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Nasze działania wchodzą w realizację programu Dove Self-Esteem Project (warsztaty ku kształtowaniu pozytywnej samooceny) – programu, który wszedł niedawno aktywnie do naszego kraju. Z racji tego, że event jest organizowany w SP w Horyńcu, szkoła jest naszym głównym partnerem, a zarazem współorganizatorem, ale projekt i działania pozostają w pełni niezależne.” Podsumowując Mateusz zapowiada, że po zakończeniu projektu społecznego będą mogli dostać międzynarodowe certyfikaty, respektowane przez wszystkich pracodawców na świecie. Dodatkowo mają możliwość wyruszenia w ogólnopolską trasę, promującą Zwolnionych z Teorii oraz zostać mentorami – to znaczy opiekunami grup projektowych, doradzając i wspierając innych w podobnych projektach. Wszystko to stwarza większą szansę, by zaangażować młodych do działania.

Działania młodych horyńczan zostały już wsparte przez wójta gminy Horyniec-Zdrój, Szkołę Podstawową w Horyńcu-Zdroju czy lokalne Stowarzyszenie Przystanek Horyniec. Wciąż poszukiwani są sponsorzy oraz osoby mogące w jakiś sposób wesprzeć realizację projektu. Z organizatorami można kontaktować poprzez maila: nieidealni@interia.eu  lub telefonicznie: 796657028

Projekt uzyskał patronat między innymi: TVP3 Rzeszów, Gazety Codziennej Nowiny i portalu nowny24, elubaczow.com, horyniec.info