Gmina Horyniec-Zdrój stawia na sport i aktywną turystykę – materiał TVP Rzeszów

Gmina Horyniec – Zdrój na początek chce wyremontować stadion sportowy z całym zapleczem. Będą na nim ćwiczyć m.in. najmłodsi w ramach długofalowego programu poszukiwania talentów piłkarskich. W szeroko zakrojonych remontach pomogą pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a w przyszłości również środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Stadion w Horyńcu – Zdroju i jego dotychczasowe zaplecze to miejsce spotkań i treningów dzieci, młodzieży, a przede wszystkim członków Klubu Sportowego „Zdrój”. Po zimie widać wyraźnie czego tu brakuje: bieżni z prawdziwego zdarzenia, porządnej murawy, oświetlenia, trybun. Przydałoby się też zaplecze dla sportowców, pomieszczenia do spotkań, szatnie, łazienki. A wiadomo – to wszystko kosztuje. Dlatego gmina szuka dróg pozyskania środków.

Choć to miliony, nie wystarczą na wszystko. Samorząd poszuka też wparcia w Ministerstwie Sportu i Turystyki, bo całą inwestycję chce zrealizować w tym i przyszłym roku. Ma nadzieję, że epidemia już wtedy będzie wygasać, a do Horyńca przyjedzie mnóstwo sportowców na zgrupowania sportowe, ale nie tylko – również na rajdy rowerowe po przepięknej roztoczańskiej okolicy.

Jest ktoś, kto chyba najbardziej czeka na stadion z prawdziwego zdarzenia – to najmłodsi adepci futbolu, których w tej okolicy nie brakuje. Chłopcy garna się do gry w piłkę, a pociąga ich przykład najlepszego obecnie na świecie piłkarza – Roberta Lewandowskiego. Gdy stadion zmieni swoje oblicze, w Horyńcu będą gościć drużyny sportowe na zgrupowaniach, a dzieci z funduszy resortu sportu mają również przejść kurs pływania w ramach narodowego programu „Umiem pływać”. Tyle, że to wszystko wtedy, gdy znów zostaną poluzowane epidemiczne obostrzenia.

źródło: TVP RZESZÓW