Gmina Horyniec-Zdrój postawiła namiot przy przejściu w Budomierzu, KGW i strażacy pomagają

Drodzy mieszkańcy, solidaryzując się z Ukrainą prowadzimy akcje pomocy. Na przejściu w Budomierzu prowadzimy namiot w którym dyżurują nasze lokalne KGW, strażacy. Wydajemy tam ciepłe posiłki oraz napoje.
Jeśli chcecie wesprzeć potrzebujących możecie przynosić potrzebne produkty codziennie od 15 do 17 do Świetlicy Wiejskiej w Horyńcu-Zdroju. Czego potrzebujemy?
➡ żywność o dłuższym terminie spożycia (konserwy, kasze, mąka, olej, puszki, kawa, herbata, cukier, batony energetyczne, zupki błyskawiczne, kaszki dla dzieci),
➡ żele do mycia, maszynki jednorazowe, podpaski,
➡ leki przeciwgorączkowe i środki opatrunkowe (kompresy, gazy, bandaże, środki odkażające, rękawiczki, leki przeciwbólowe itp.)
➡ koce, termosy, ciepłe rękawiczki, skarpety, czapki, ogrzewacze chemiczne.
➡ łóżka polowe
Prosimy nie przynosić rzeczy spoza listy.
Można również wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy przyjęli pod swój dach rodziny z Ukrainy. Aby ich nakarmić potrzeba płodów rolnych: ziemniaków, marchwi, cebuli i innych warzyw z których można ugotować ciepły posiłek. Zapakowane (w reklamówki, pudełka, worki) produkty możecie również dostarczyć do Świetlicy Wiejskiej.
Jeśli ktoś chciałby pomóc w formie wolontariatu w namiocie na granicy lub w Świetlicy Wiejskiej możecie się kontaktować przez naszego Facebooka.