Folkowisko, jako jeden z nielicznych festiwali w tym roku, odbędzie się!

Organizatorzy Festiwalu Folkowisko przełożyli o rok 10. edycję imprezy. Fani wydarzenia nie muszą się zbytnio martwić, bo w tym roku odbędzie się Folkowisko – „9 i ½”.

10. Folkowisko planowane na 2020 r. będzie zorganizowane w datach 8-11 lipca 2021 roku. Odbędzie się wówczas jubileuszowa edycja „Wehikuł czasu” z tematyką, zespołami i warsztatami nawiązującymi do historii festiwalu. Organizatorzy imprezy, która co roku ściąga fanów kultury i muzyki folkowej, nie rezygnują jednak z działania i w tym roku. Przeniesione wydarzenie zastąpi dodatkowa edycji Folkowiska – „9 i ½”, która w dniach 9-12 lipca 2020 przyjmie formę on-line.

– Legenda Folkowiska musi trwać! – komentuje Marcin Piotrowski, szef Festiwalu.

Organizatorzy zastanawiają się również nad możliwością realnego udziału osób w festiwalu w Gorajcu. Wszystko zależeć będzie od wprowadzonych restrykcji związanych z bezpieczeństwem.

Osoby, które już nabyły bilety na 10. edycję Folkowiska mogą ubiegać się o ich zwrot, jednak organizatorzy zachęcają, by wykorzystać je w przyszłym roku.

– Zostawiając bilety na przyszły rok pomagasz Folkowisku. Będzie to również korzystniejsze, ponieważ karnety w przyszłym roku sprzedawane będą w nieco wyższej cenie. – doradza Marcin Piotrowski.

Wszystkie informacje o Folkowisku znajdziecie na: www.folkowisko.pl.

fot. Michał Szwerc, źródło: elubaczow.com