Europejska Noc Muzeów w Muzeum Kresów w Lubaczowie

19 maja 2019 r. muzeum będzie czynne od godz. 11.00 do 24.00 !!

„Przystanek ubranie” moda konceptualna autorstwa Anity Żmurko-Sieradzkiej oraz „Rysunek żurnalowy. Anita Żmurko-Sieradzka” to dwie wystawy, których uroczyste otwarcie odbędzie się 19 maja 2019 r. o godz. 11.00 i 11.30 uświetniając Europejską Noc Muzeów 2019 w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Anita Żmurko-Sieradzka artystka niepokorna, powiedzenie o niej ekscentryczna jest niewystarczające. Urodziła się, mieszka i pracuje w Lubaczowie. Ukończyła studia malarskie na UMCS w Lublinie, ale niezaspokojony głód poszukiwań i tworzenia doprowadził ją na podyplomowe studia Projektowanie Ubioru na ASP w Łodzi oraz do Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej dyplomowa kolekcja „Idee fixe” została wyróżniona przez Viva Moda.
W jej konceptualnych projektach ubrania przestają być tylko okryciem, stają się zjawiskiem, ekspresją osobowości, azylem. Artystka stale tworzy, szuka nowych rozwiązań i możliwości dla swoich nieoczywistych idei. Wystawia, a także realizuje pomysł wykreowania marki ubraniowej „Żmurko” dla buntowniczych nonkonformistów.

Materiał od Muzeum Kresów w Lubaczowie