Dni Horyńca-Zdroju za nami

Tegoroczne Dni Horyńca-Zdroju obfitowały w wiele atrakcji. W sobotę odbyły się maratony rowerowe Cyklokarpaty w których uczestniczyło prawie 500 cyklistów. Najdłuższa trasa mierzyła 103 kilometry, a zwycięzcą był Marcin Rydel z wynikiem 4 godziny 12 sekund. Mieliśmy również zawodnika z Horyńca-Zdroju – Janusz Kornaga zajął drugie miejsce na tym samym dystansie w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 5 godzin 44 minuty – gratulujemy!

Kolejnym punktem obchodów był wieczorny koncert zespołu Raz Dwa Trzy – który jednocześnie otwierał tegoroczną trzecią edycję Art Festiwalu. Wspaniały koncert wybitnych muzyków ściągnął do Horyńca-Zdroju sporą widownię, a sam koncert możemy uznać jako jeden z najlepszych jaki mieliśmy w naszej miejscowości.

Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Horyniec-Zdrój podczas którego drużyna z naszej miejscowości zdobyła pierwsze miejsce pokonując w finale Gwiazdę Wielkie Oczy 2:0.

O 15:30 rozpoczął się natomiast Festiwal Borowiny Czarnego Złota Ziemi Horynieckiej podczas którego wystąpiły kapele ludowe, odbyły się prezentacje naszych uzdrowisk, konkurs wiedzy o naszej gminie. Dla najmłodszych były darmowe dmuchańce a lokalne Koła Gospodyń Wiejskich startowały w konkursie na najlepsze danie jednogarowe. Wygrały Panie z KGW Horyniec-Zdrój – gratulujemy!

Wieczorną gwiazdą był Dziani i jego Gwiazdy Cygańskie. Całość obchodów Dni Horyńca-Zdroju zamknęła zabawa taneczna z zespołem NaNowo.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do uczestnictwa w trwającym przez kolejne sześć tygodnie Art Festiwalu. Dokładny program można znaleźć na stronie internetowej: http://www.artystycznyzdroj.pl

źródło i zdjęcia na: https://horyniec-zdroj.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/157177/dni_horyncazdroju

Poszczególne fotogalerie na Facebooku gminnym:

Jedna odpowiedź do “Dni Horyńca-Zdroju za nami”

  1. i tu tak sobie można nieco jakby tak z daleka zauważyć, że Dni Horyńca niejako rozpoczęły niekończący się festiwal całego mnóstwa koncertów, spotkań z ciekawymi ludźmi i to można by tak sobie też zauważyć, że to także festiwal chwytów promocyjnych, które mają nas zaprezentować jako miejsce , do którego warto przyjechać i to z wielu względów i to chyba nasze wspólne marzenie o takiej właśnie kampanii promocyjnej niejako dokonuje się na naszych oczach, za sprawą zaproszonych do nas gości o bardziej i mniej znanych nazwiskach i na marginesie też można dodać, ze w tych działach jesteśmy wspierani przez władze samorządowe naszego województwa, które nawet biorą czynny udział w naszych przedsięwzięciach festiwalowych , dostrzegając w Horyńcu ów genius loci, któremu warto poświęcić swój czas i swoją uwagę i w ten sposób wesprzeć nas wszystkich, potwierdzając swoją obecnością słuszność działań tu, u nas podejmowanych dla zatrzymania na dłużej przebywających w Zdroju gości, ale też i miejscowych, żeby dostrzegli , że jest u nas potencjał, którego poszukujemy i oczywiście chciałoby się, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik i każdy chwalił nas za te wszystkie starania i jednocześnie wszyscy też wiemy, że pomimo starań nie jest to możliwe i ciągle zjawiają się u nas osoby przypinające nam kwiatki do kożuchów, że praca, praca i nic tylko praca i świątek praca, piątek praca i w dzień praca i do nocy też praca i czasami to aż sobie można pomyśleć, żeby usiąść i kawę wypić sobie wypić i chociaż przez chwilę zapomnieć, ile jeszcze pracy i przecież praca nie zając i dodać jeszcze, że o bardzo przepraszam, ale tu jest umowa, a tam wyraźnie jest normowany czas pracy z przerwą na taniec, muzykę i śpiew i właśnie dlatego tak bardzo doceniamy u nas gości, którzy o tym nie zapominają, patrząc na to jak bardzo się staramy ze wszystkim

Możliwość komentowania została wyłączona.