Czas na posła z Ziemi Lubaczowskiej, niedługo ruszy kampania wyborcza!

13 października odbędą się wybory parlamentarne, to polityczna wojna, gdzie stawką są wpływy i władza, dająca możliwość realizacji potrzeb lokalnych społeczeństw. Wybierzmy w końcu swojego posła!

Ziemia Lubaczowska od 26 lat, kiedy to na posła został wybrany Józef Michalik z PSL, nie ma swojego reprezentanta w sejmie! To bardzo smutny obraz, bowiem przez ćwierć wieku społeczność Ziemi Lubaczowskiej nie potrafi się zmobilizować i poprzeć swoich kandydatów, tylko głosuje często losowo, rozdając głosy ludziom, którzy nawet w naszym powiecie nie byli i tym bardziej po prostu… mają nas gdzieś. Po co głosować na takich ludzi? Nasze społeczeństwo nie wie po co idzie na wybory!

Powiat lubaczowski przy frekwencji około 50% ma mniej więcej 20 tys. głosów. Przy ostatnich wyborach do sejmu, z listy PiS startowała Teresa Pamuła i zdobyła 4676 głosów, cała lista PiS około 10 tys głosów, tyle też trzeba było mieć, by wejść do sejmu. Dlaczego mieszkańcy naszego powiatu głosowali na Marka Kuchcińskiego z Przemyśla dając mu około 2 tys głosów? 4 lata temu sami pozbyliśmy się swojego głosu w sejmie. Około 10 tys pozostałych głosów rozeszło się po innych listach partyjnych, de facto nie dając nam ŻADNEGO pożytku. Takie rzucanie głosów na ludzi anonimowych powoduje, że jesteśmy cały czas peryferium, bo nie mamy silnego głosu, który by próbował stawać w naszym interesie.

W ostatnich wyborach parlamentarnych najsmutniejsze było to, że lokalne struktury PSLu, które były wtedy bardzo mocne, podłożyły się. Zamiast reklamować swojego kandydata, pana Szyka, zaczęły promować kandydata z Jarosławia! Takie zachowania należy nazwać zdradą lokalnej społeczności, stąd miejmy nadzieję, że tym razem nasza społeczność skupi się tylko i wyłącznie na naszych kandydatach. Musimy w końcu mieć swojego w sejmie. Dużo wskazuje na to, że będziemy mieć ciekawy duet, który zechce powalczyć o głosy – Teresa Pamuła z listy PiS i Zdzisław Zadworny z listy PSL. Kampania powoli rusza, czas na #posełZiemiLubaczowskiej

GC

62 odpowiedzi na “Czas na posła z Ziemi Lubaczowskiej, niedługo ruszy kampania wyborcza!”

 1. Pytanie ….tylko po co ich aż dwóch, nie lepiej jednego i pełna mobilizacja i wybrać kogoś kto się będzie najzwyczajniej w świecie liczył:)

  1. przy tej nagonce opozycji na PiS to można się zastanawiać jak to przełoży się na wynik wyborów, ale przede wszystkim na decyzję poszczególnych osób do startowania w tych wyborach, ale także decyzję o pójściu na głosowanie i chyba jedno może przekonać, walizka pieniędzy, że kandydat przyjdzie na ten swój wiec wyborczy pokaże walizkę pieniędzy i od razu wyborcom poprawi się światopogląd i wzmocni się ta świadomość wyborcza, ale może się mylę, może to tylko takie plotki, że opozycja znowu robi hucpę na PiS i bowiem w zasadzie to niewiele wiem, bo telewizja straciła wiarygodny zasięg na nasz okręg wyborczy i na Horyniec dociera tylko sygnał z radia ojca Rydzyka i tu cała nadzieja w tym, że ojciec Rydzyk natchnie swoich radiosłuchaczy odpowiednią przypowieścią biblijną o tym na przykład, że komu wiele powierzono od tego wiele będą wymagać i tak w sumie to chyba wyborcom bardziej chodzi o te procenty od tej sumy z tej walizki, którą ojciec Rydzyk jako wotum wdzięczności dostał za poprzedni wynik wyborów, ale pewnie się mylę, bo ogólnie coś pewnego powiedzieć w tej sytuacji to jak trafić szóstkę w totolota

 2. I tu jest pies pogrzebany…..bo ludzie głosują na człowieka a nie na partię, a rzecz w tym że ludziom trzeba uświadomić że głosuje się na partie:)

  1. PIS tak ” zmienił ” ordynację wyborczą że każda miernota z jedynką bez względu na ilość głosów zostanie i tak posłem . To o taką sprawiedliwość nam chodziło ? Ponadto nasi kandydaci wywodzą się z rolnictwa , które w naszym regionie nie jest dochodowe ze względu na marne klasy gleby.

   1. Zagłosuj na PO-KO to zrobią Ci wreszcie porządek. Zmienią wszystko tak jak zechcesz i odbiorą CI pińcet plus które pobierasz.

    1. Jeżeli uważasz ze rzeszowski ogrodnik powinien mieć jedynkę w Przemyślu za aferę lotniczą, wypędzenie niepełnosprawnych z sejmu i aferę seksualną to gratuluję wyboru super posła PIS. Dlaczego PISowska telewizja nie transmitowała zeznań agenta CBA w sprawie afery podkarpackiej z ogrodnikiem w tle. Zapewne w następnym rozdaniu będzie szefem MON i na spadochronie będą go desantować na niedzielny rosołek w Rzeszowie ! Niestety 500 plus nie pobieram i nie popieram patologii z nią związanej. Moim zdaniem ten dodatek powinien być dla rodzin w których co najmniej jeden rodzic pracuje ! Osobiście będę głosował na komitet Mazguły , który jeszcze pokaże na co go stać i jak rozwalić struktury PIS – CZARNA ZARAZA !

     1. No czekam czekam aż Mazguła pokaże. Gołe cztery litery. Obrońca demokracji rodem z PZPR, no i antykatolik co Tobie pasuje. Afera lotnicza i to gigantyczna to loty Tuska, Borusewicza, Kopaczowej i reszty hołoty z PO-PSL, To są niebotyczne sumy. Mimo wszystko Pisiory za rządów złodziei nie darli japy jak ci totalsi teraz. A sprawa niepełnosprawnych nie miała nic do niepełnosprawnych. była to polityczna hucpa, co pokazuje ostatnie zachowanie Pani Hartwig i jej cele polityczne a nie społeczne. Pamiętam jak mówiła że jej syn jest tak niepełnosprawny że potrzebuje jej opieki 24h/dobę. Ciekawe czy jako radny siedzi z mamą? A co będzie z dzieckiem jak mama zastanie posłem? Pogonienie tej bandy było prawidłowym działaniem. Sejm nie jest noclegownią. Trochę powagi.

    2. Mazguła ma za sobą NIEMCY. Nie wiem czy zauważyłeś jak w parlamencie europejskim są traktowani PISiory. Niemcy trzęsą unią i wnet się przekonasz jak będą nas punktować między innymi za układ z KK i brak demokracji ! Pojedź na opolskie wioski to zobaczysz ich dwujęzyczne nazwy, czego nie udało się dokonać polakom na Litwie. Ludzie pokroju Mazguły pogonią czarną zarazę i podzielą Polskę . Wnet się o tym przekonasz bo niestety większość naszej gospodarki jest uzależniona od możnych UE a nie Watykanu !

     1. Że ma za sobą Niemcy, to bardzo źle. Niemcy zawsze chcą nas podporządkować sobie, stąd rządy Tuska gdzie sprzedawano majątek narodowy były dla nich bezcenne. Unia jest w stanie rozkładu. Moralnego i gospodarczego. To organizacja nie gospodarcza jaką była Wspólnota Węgla i Stali, ale ideologiczna, gdzie ogórek musi mieć odpowiednią długość, a banan zagięcie. Gdzie ślimak to ryba, a marchewka to owoc. Gdzie nie szanuje się głosów obywateli tylko ich pałuje jak we Francji czy Niemczech. Gdzie sprowadza się tysiącami tzw imigrantów którzy nigdy się nie zasymilują tylko żyją na socjalu. Ja dziękuje za taką politykę masowej imigracji narzuconą przez Niemcy. UE poszła w kierunku bizantynizmu, który doprowadził Cesarstwo Rzymskie do upadku. Teraz będziemy mieli powtórkę właśnie dzięki Niemcom i ich chorej ideologii. Pisał o tym już przed wojną Feliks Konieczny pisząc o cywilizacjach. Bizantynizm Tobie pasuje, ale to droga do upadku. Historia jest nauczycielką życia, kto z niej nie korzysta ten później cierpi. Co do Opolskiego to jesteś w błędzie. Bywam tam służbowo często. Są tam wioski nie wysiedlonych Niemców w ’45 roku. Polska spełnia normy UE w sprawach mniejszości narodowych i nic Niemcy nie musieli walczyć. Tym się różnimy od nich, że oni nie potrafią do dzisiaj uznać mniejszości w Polsce. Mimo zajefajnych wielu lat rządów opozycji i komuchów którzy na każde skinienie ręki włazili w tyłki Niemcom. Litwini i Łemkowie w Polsce też mają nazwy w swoich językach. Tym różni się Wielka Polska od faszystowskich Niemiec, Ukrainy, czy Litwy. Jeżeli ludzie od Mazguły jak to napisałeś podzielą Polskę, to za to należy im się kula w łeb. To zdrada stanu. Polska jest jedna i niepodzielna i na nic skowyt opozycji i próba rozbicia dzielnicowego Polski. Jak przyjdzie czas, staniemy do walki. Nie będzie wam łatwo. O nie!

     2. Ciemnogrodzianin jeżeli dla ciebie Niemcy są przeszkodą w UE to po co PIS wysyła tam swoich przedstawicieli ? Skoro jest przy władzy to wzorem Anglii wystąpić z UE , tylko kto im zwróci to co zainwestowali w tym naszym ciemnogrodzie ? Drugie pytanie może porozmawiajmy o zasługach KK w rozbiorach Polski. Po trzecim rozbiorze przez tych złamasów Polski praktycznie nie było na mapie świata bo watykański uzurpator sprzedał nas jak śmiecie carycy. Skoro tak ich bronisz to w czym ci w życiu pomogli bo ja nie widzę żadnych pozytywów tej światowej organizacji przestępczej !!!

     3. Skoro należymy to takiej organizacji jak UE to obojętnie kto rządzi musi mieć swoich przedstawicieli. Póki co pisiory rządzą i nadal Niemcy nie wycofali się z polskiego rynku. Najważniejsze są biznesy i interesy, dlatego nie bój się. Nic nam nie grozi. Mimo że Niemcy zawsze są antypolscy to póki co nie mają możliwości militarnych więc gospodarczo próbują podporządkować sobie Polskę. Dlatego należy być twardym a nie miętkim. Bo zarówno Niemcy, jak i Rosja szanują tych co są silni i pyskaci. Mięczaków wchłaniają. Dodatkowo gra na USA powoduje że Niemcy nie mogą narzucać swojego jarzma. Natomiast błędem naszej polityki zagranicznej jest to że jest ona obecnie pod dyktando USA i tylko USA, stad bezsensowne poparcie wbrew logice Ukrainy, czy konflikt gospodarczy z Rosją.
      Anglicy na wyjściu z UE tylko zyskają. UE musi się zmodernizować i wrócić do korzeni czyli wspólnoty biznesowych interesów naprzeciw biznesom USA czy Chin i innych mocnych graczy. Tymczasem stała się ona jakąś idiotyczną organizacją która zajmuje się tępieniem innych opcji politycznych, które nie pasują takim kanaliom jak Verchofsztat, Timmermans czy Juncker. Jesteśmy Polakami więc szanujmy się. Co do KK to nie będę tu dyskutował bo rozmawiamy o polityce. Pytasz co mi dał? Nie zmieścił bym tego w jednej wypowiedzi. Gdybyś dobrze pamiętał czasy komuny to może byś zrozumiał. Owszem jest wśród KK wielu nieodpowiednich ludzi, ale zdecydowana większość kleru oraz wiernych to porządni ludzie z powołania. Besztanie KK i wsadzanie do jednego wora wszystkich duchownych i wyzywanie ich od zboczeńców i pedofili jest nie w porządku i jest skrajnie niesprawiedliwe. Ostatecznie są to ludzie, Twoi i moi rodacy. Zasługują na szacunek. Gdyby nie KK, Polski by nie było. Posłuchaj kazań Popiełuszki, a potem się zastanów czy to pedofil w sutannie i przestępca.

    3. Ciemnogrodzianin moja żona i troje dzieci są osobami niepełnosprawnymi poważnie chorymi. i co mam pogonić ich nie zapewniając środków do życia ???Nigdy nikomu nie życzę opieki nad niepełnosprawnym poważnie chorym . To co państwo zabezpiecza chorym to śmiech na sali. Jeden z moich synów ma rentę jako całkowicie nie zdolny do pracy. Otrzymuje 940 zł renty plus 180 zł z MOPS. Pytam się k…a jak ma za to żyć i założyć rodzinę . Ksiądz za opowiadanie bajek otrzymuje wielokrotność tej sumy i jeszcze ostatnio PIS podniósł im świadczenia emerytalne . To jest to wasze prawo i sprawiedliwość !!!

     1. Współczuję sytuacji rodzinnej i życzę dużo zdrowia. Powiedz mi dlaczego ten tzw protest odbył się po 8 letnich rządach PO-PSL? Gdzie byli wcześniej? Czy na wiejskiej nie było sejmu? Dopiero teraz go postawili? To co się wtedy odbyło to hucpa polityczna, czego dowodem są działania Pani Hartwig. Częściowo cel osobisty osiągnęła. Inne organizacje zrzeszające niepełnosprawnych, odcięły się od protestu. I proszę Cię, nie mów że nic ostatnio dla niepełnosprawnych nie zrobiono. Ja też nie powiem że zrobiono zbyt wiele. Bo dużo jest jeszcze do zrobienia i uregulowania. Przede wszystkim jak dobrze wiesz mnóstwo ludzi podszywa się pod niepełnosprawnych i korzysta z np PFRON-u. Wystarczy mieć tzw żółte papiery na depresję. Już masz przywileje, urlopy itd. Tu jest problem że świadczenia są często wypłacane ludziom zdrowym i zdolnym do pracy. Ale u lekarza kupisz wszystko.
      No i rząd pisiorów dał Ci pińcet plus. Rząd PO nie dał nic. A mi nie dał ani jeden ani drugi.

 3. Skoro jedynką w Przemyślu jest prywatny lotnik rodzinny to jest szansa na załapanie się jakiegoś pasażera na gapę z naszej ziemi , który z nim latał w ramach partyjnej uprzejmości. W zasadzie nasi kandydaci poza propagandą sukcesu nic dla naszej ziemi nie zrobili to po co nam maszynki do głosowań na telefon ?

 4. Wyborców PiSu nic nie interesuje to, że ktoś tam lata, ważne, by platformersi do władzy nie doszli, więc plucie na PiS to darmowe pozbywanie się śliny 😉

  1. Wyborców PO-KO nic nie interesuje, co działo sie za rządów PO-PSL i to że nie mają żadnej alternatywy dla obywateli. Są totalni, co znaczy że nawet dobre decyzje zostaną przez nich zdeptane. Ważne by pisiory utraciły władzę, więc plucie na PO-KO to darmowe pozbywanie się śliny,

  2. i tu właśnie w tym sęk jest i całe sedno tematu wyborów i jeżeli kto tego nie rozumie to nie zna zasad obecnej demokracji i też może warto tu zaznaczyć, że demokracja w ujęciu obecnym niektórym może nie przypominać demokracji, ale też warto tu odwołać się do przeszłości , kiedy mieliśmy też demokrację, a tak właściwe to do 1989 roku stacjonowały u nas wojska Układu Warszawskiego i chyba warto tu zapisać się na kurs przysposobienia do życia w demokracji według PiS , bo kto tego nie zrozumie ten już przegrał wybory i tu jeszcze może dodam, że może się to niektórym nie podobać, ale kościół katolicki utrzymuje się z jałmużny i służy tym, którzy dają jałmużnę i wygląda na to, że ci którym służy kościół robią z nim co chcą, tak jak robią co chcą z partiami opozycyjnymi i najważniejsze w tym wszystkim jest to, że znowu ktoś narusza prywatność publikując prywatną korespondencję i oczernia się znowu ludzi, którzy nie rozumieją w jakim teraz toną bagnie i może na koniec warto się nieco uśmiechnąć, że tak właściwe to mało kto cokolwiek rozumie, a zwłaszcza różne choroby współczesnego świata typu ADHD i AIDS i LGDT i jeszcze jak dodać SB i KGB to już zupełnie można zwątpić czy my wyjdziemy kiedyś z tych chorób i można powiedzieć, że są ludzie, którym na rękę jest utwierdzać nas w przekonaniu, że niektórych chorób nie da się wyleczyć i trzeba walczyć z każdym kto myśli, że można wyleczyć każdą chorobę pod warunkiem, że się chce być zdrowym

 5. Świetnym kandydatem jest Pan Robert Serkis ,wójt Horynca,doskonale zarządza gmina,dlaczego go nikt nie zaproponuje,na pewno by zadbał o interesy Ziemi Lubaczowskiej,merytoryczny, kompetentny,potrafi rzeczowo zaprezentować problemy gminy, nie można zawiązać jakiegoś komitetu,który by przeprowadził jego kampanie wyborcza?

 6. może każdy zwykły wyborca naszego powiatu wie, że kampania wyborcza na szczeblu powiatowym w zasadzie nie istniała do tej pory, od kiedy do władzy doszedł PiS, a wszystko wypływało z centralnego kabla sieci telewizyjnej dla ekranów telewizorów milionów ludzi głodnych sensacji politycznej batalii o władzę i to chyba raczej nie jest niczyja wina, kiedy tu nam wmawia się, że pojedynczy poseł z naszej ziemi mógłby coś zmienić w naszym powiecie i niemal każdy chce wierzyć w bajki i w to , że w walce dobra ze złem zawsze zwycięża dobro i, że poseł z ziemi lubaczowskiej to jest właśnie to, co może nas uratować i może tylko przypomnę, że ten portal internetowy istnieje od lat i nikt tu nikogo do tej pory nie straszył urną wyborczą i to był raczej portal nastawiony na analizę i taką zwykłą refleksję o tym, że nasz powiat nie miał przez ostanie lata swojego zdecydowanego lidera jak Józef Michalik z PSL i może już nie będzie mieć, bo nasz powiat w zasadzie przestał być rolniczy i przemysłowy też nie jest i jedynie co widać to, że politycy przez ostanie lata zrobili się bardziej bezczelni i nas tu chcą przekabacić na ten nowy polityczny model i nas tu przerabiają na Covent Garden i tylko, że do tego nie potrzeba polityków tylko pieniędzy na reklamę

 7. Horynianko po stylu poznaję,że zmieniłaśnick ,a tak naprawdę jesteś dawną Milusią ,a z wypowiedzi nic nie
  wynika i nie wiadomo ,o co w niej chodzi.A przecież można zadbać o sprawy Ziemi Lubaczowskiej i póki jeszcze czas,mimo promującej jedynki ordynacji wyborczej,wytypować dobrego kanydata.

  1. Basia gminą Horyniec zarządza układ nepotyczny kolesiów , którzy nic dobrego nie zrobili. Od kiedy to dobru gospodarz ma takie zadłużenie i nic z tym nie robi. Kilka rodzin wzajemnie się wspiera a ciemnogród jeszcze bije im brawo . Zapewne po tej kadencji będzie lans i atak na Warszawę bo już kolejnej kadencji nie można a na cieplutkie stołki już się czai rodzina przodująca w radzie . Liderka z PIS gdyby nie straszyła wyborców rewolucją to to towarzystwo wzajemnej adoracji rozpadło by się jak domek z kart . Poseł niezależny i z PSL w naszym regionie nic nie wywalczy bez zaplecza politycznego bo mieszkańcy jeszcze nie dorośli do demokracji. Wystarczy naobiecywać gruszek na wierzbie , oraz pokrzyczeć ze „MNIE SIĘ CHCE” i elektorat głupieje ze szczęścia !

   1. Skoro układ nepotyczny, to proszę abyś nas tu uświadomił kto ma jakie więzy krwi? Dobrze aby tu na tym portalu operować nazwiskami i dowodami, a nie poszlakami. Chyba Ty nie dorosłeś do demokracji, bo nie znasz jej zasad i ich nie respektujesz

    1. Pierwszy z zastępcą i jego żona to jak to nazwać ? itd…….Nie znasz ludzi z Horyńca ?

     1. Prosiłem żebyś operował nazwiskami. Jak już jedziemy to po całości. Ktoś to przecież czyta więc będzie przywołany do tablicy i będzie miał możliwość obrony,

     2. Ciemny człowieku RODO to nie RODEO . Jak nie znasz wierchuszki w gminie to po co męczysz wora ?

     3. RODO nie ma nic do ujawniania nazwisk urzędasów i osób publicznych. RODO to nie RODEO. Nie spadniesz.

  2. Chcę jasno powiedzieć, że nie można……..chyba każdy z tu obecnych zapomniał, że w sejmiku województwa mamy dobrego kandydata (naprawdę dobrego) już drugą kadencje i o ile się nie mylę i co z tego, nic. Nawet audycję w telewizji lubaczowskiej mu zabrali, choć przyznam, że kiedyś to oglądałam i te sprawozdania wnikliwie słuchałam co zostało zrobione a co nie, ale wtedy ta telewizja to była inna telewizja (teraz to chyba jakaś grupa).

  3. i może w takim razie uzupełnię o styl, że tu przed wojną to był zupełnie inny styl życia i też inny styl wypowiadania się i niestety powojenna historia wszystkich nas zmieniła i wielu ludzi straciło w wojennej i powojennej zawierusze wszystko i z jedną walizką wyjeżdżali w nieznane, żeby zacząć wszystko od początku i można chyba stwierdzić, że historia ciągle nas stawia przed zmianami i z każdą kolejną zmianą w naszym kraju raczej można utwierdzić się w przekonaniu, że dokonując wyboru wrzuceniem kartki do urny wyborczej tak właściwe nie wiemy na co głosujemy i co teraz partia powie swoim wyborcom, żeby ich podtrzymać na duchu i utwierdzić w konieczności prowadzenia kampanii wyborczej tak właściwe na koszt wszystkich podatników i chyba mało kto zadaje sobie trud, żeby policzyć ile kosztowała nas wizyta Prezydenta Polski w Lubaczowie i tu wcale nie chodzi o koszty lotu i my tu tak sobie gadamy o niczym, bo tak właściwe to nie ma o czym mówić i tylko do stylu można się doczepić i tak w sumie to chyba czekamy, że nam tu zbudują nowe perspektywy z widokami na stare dobre czasy i jedno tylko może zmartwić, żeby wysoka temperatura debaty wyborczej nie obniżyła poziomu wód gruntowych i nie naruszyła równowagi ekologicznej nadprodukcją nowych Dzienników Ustaw z kolejnymi bublami prawnymi, ale też może warto dostrzec, że faktycznie obecna sytuacja wymaga nadzwyczajnych środków prawnych, także u nas

  4. i tak w ogóle to do wszystkiego można się doczepić, żeby tylko coś powiedzieć i tak patrzę czasem na ten sejmowy cyrk to sobie myślę, obyś został posłem i tak podskakiwał jak ci co już kończą kadencję i czasami to można nawet współczuć niektórym posłom, że za takie marne groszaki tam siedzą i durniów z siebie robią i z wszystkich rodaków i nawet niektórym do pierwszego ledwo starcza z tych diet sejmowych i tak ogólnie to chyba strach wysyłać tam naszego człowieka i narażać na takie różne insynuacje o jakich teraz słyszymy i może niech nasi kandydaci robią swoje tu na miejscu, bo nam tu też potrzeba mądrych ludzi, którzy swoja kulturą i swoim doświadczeniem dobrze tu od lat zarządzają swoimi gminami i chciałoby się, żeby mieć swojego kandydata w Sejmie, ale powiedzmy sobie wprost, że to co się tam teraz dzieje to teraz tam chyba raczej nie jest miejsce dla naszych ludzi z naszego powiatu i może niektórzy się z tym nie zgodzą, bo żyją wizją gruszek na wierzbie i boją się utraty pracy i tego, bo mają na utrzymaniu ze swojej pensji rodzinę

 8. A i na koniec, czas wreszcie kogoś zainteresować w ramach może tej kampanii( bo wiele słyszałam podczas ostatnich wyborów) drogą z Lubaczowa do Werchraty na Boga:) Ot Takie zadanie, wymagające ale może zacząć wreszcie prosić o nią tegoż już może wyłaniającego się z mgły kandydata ziemi, tej ziemi:)

  1. Storczyk kandydatka z PIS w kampanii do PE obiecała naprawę tej drogi i co się stało że się ze….o ? Nie można wierzyć w zapewnienia polityków bo to tylko walka o koryto i czas najwyższy rozliczyć tę panią przy urnie !!! Jeszcze jedno ……kto w końcu wyjaśni przyczynę tajemniczej choroby pszczół w naszej gminie tak z pietyzmem opryskiwanych na wiosnę przez leśnych ” ekologów ” ?

   1. Milusia ,ale Ty jesteś pamiętliwa, pamiętasz nawet przedwojenne czasy,ale to nr vrati,a teraz drodzy lubaczowianie zadbajcie o mądrego posła Waszej Ziemi?

 9. Wiem, byłam na spotkaniach i wiele słyszałam……ale ale to nie ten kaliber wyborów, mnie naprawa tej drogi nie interesuje, skoro robią wielką inwestycje na ulicy sanatoryjnej to i wypada zrobić do niej piękny dojazd (skoro aż tak wielu gości jeździ do Horyńca) z Lubaczowa w kierunku wreszcie Werchraty, bo i tam tez ludzie mieszkają:) Świnki nie świnki ale przecież nikt w błotku się tarzać nie chce, a niedługo do tego dojdzie jak nie będzie ładnej drogi..,

  1. Milusia ,ale Ty jesteś pamiętliwa, pamiętasz nawet przedwojenne czasy,ale to nr vrati,a teraz drodzy lubaczowianie zadbajcie o mądrego posła Waszej Ziemi?

 10. A i jeszcze jedno drogi panie, ta pani z PIS podczas wyborów do PE miała inne zadanie, ale to wszyscy wiemy , prawda? oczywiście może gdyby wtedy startowała z innej pozycji, nie z 7, ale to takie gdybanie.Czas o tym zapomnieć i do przodu. Pozdrawiam

  1. i raczej chyba nie każdy, kto startował z odległego miejsca na liście wyborczej jest skazany na porażkę i są przykłady na to, że wyborcy są na tyle pamiętliwi, że swojego kandydata to dostrzegą nawet na końcu listy i dadzą mu kolejne głosy poparcia na następna kadencję i są tez tacy, którzy na odległych miejscach ponieśli porażkę, ale jak widać porażka w jednych wyborach to zachęta do jeszcze większej pracy w następnych wyborach i do tego, żeby w końcu wyborcy dostrzegli w kandydacie ten potencjał, który dałaby naszemu powiatowi po raz kolejny szansę na swojego posła

 11. Chwila niezaglądania i już jakieś niemające z tematem wypowiedzi :/ Nikogo nie interesują głupoty rodem z Przemyśla i ich ludzi, ani losy Tuska czy Kopacz. My tu mamy problem, bo nie mamy swojego głosu w sejmie.

  1. Admin uważasz że nasi kandydaci zasługują na miano posła ? Ja sądzę ze powinny się pojawić kandydaci , który dbają o nasz region i cokolwiek dla niego zrobili. Kandydatka z PIS to czysta propaganda partii z obietnicami bez pokrycia. Zero kontaktu z prostym człowiekiem i zapewnień poprawy życia a przede wszystkim tworzenia miejsc pracy dla młodych , których jeszcze słuszna partia gnębi podwyżką ZUS . Inwestycje w Horyńcu to zasługa funduszy unijnych a nie włodarzy , którzy cały czas jadą na minusie na własne potrzeby i nic z tym nie robią. Jak i kogo poprzeć w nadchodzących wyborach skoro proponowani kandydaci to dalej walka o stołki i karierę bez żadnych widoków na zmiany . Kiedy w końcu pojawią się poważni kandydaci z naszego regionu ???

   1. Weteran napiszę tylko raz (a miałem już nic nie pisać): przestań pier….. jedyny sprawiedliwy i wszystkowiedzący. Zgłoś swoją kandydaturę i zobaczymy jak Twoją osobę potraktują mieszkańcy gminy. Bez odbioru.

    1. Pafnucy powiedz na tym forum wszystkim co kandydatka z PIS KONKRETNIE zrobiła dla gminy Horyniec i sam się zamknij wraz z czarną zarazą , która promuje miernoty dla własnych interesów. Nie jestem działaczem partyjnym ani społecznym ( nie mylić ze złodziejami ) i wzorem złotej myśli marszałka Piłsudskiego nie będę kandydował na polityka bo to ostatnia deska ratunku dla ludzi , którzy w życiu nic nie osiągnęli !!!

     1. Panie Weteran skończ Pan po męsku z tą czarną zarazą i wejdź na wyższy poziom dyskusji. Kogo to kościół promuje w Horyńcu? Byłeś na mszy i słuchałeś kazania na którym głoszono polityczne idee? Już raz Ci mówiłem. Jak oskarżasz to z grubej rury, czyli. Data, godzina, treść, osoba. Bądź facet z jajami, daj dowody, a jak nie to lepiej abyś zamilczał bo inaczej robisz Pan z siebie zwykłego pieniacza, a to chyba nie godzi żołnierzowi, nawet w rezerwie, czy na emeryturze. O weteranach nie wspomną.

 12. Lepszy ktokolwiek swój, niż ktoś obcy, co ma nas baaardzo głęboko, nie oszukujmy się, swój ma oddech swojego lokalnego elektoratu na plecach, a z sąsiednich powiatów traktują nas jako dodatkowy rezerwuar głosów ZA DARMO.

 13. Ciemnogrodzianin dlaczego tylko Ty i Pafnucy uczysz mnie żyć na tym forum ? Jesteś starym konfidentem że potrzebujesz dat i godzin bo nie rozumiem o co ci chodzi ! To biskup KK rozpoczął wojnę na słowa pt. „ZARAZA” wypowiadając się o innych jako zboczeńcach mając w swoich szeregach tysiące homoseksualistów ! Gdzie miłosierdzie u tego stetryczałego hierarcha . Myślisz że czarnego rozliczą z promocji PIS ? Mój stosunek do KK jest moją osobistą sprawą a o agitacji na PIS w kościołach wnet sam usłyszysz . Naprawdę wstyd mi za oficerów , którzy podają wodę w wiaderku pajacowi w sukience . Konstytucja gwarantuje mi wolność w temacie wyznania i wojsko powinno być apolityczne .Dziwny sposób pojmowania dekalogu. Pomodlić się w kościele a później na rozkaz polityka zabijać ! Jak ktoś chce wyznawać jakąś religię to nie powinien tego robić w mundurze , który reprezentuje całe społeczeństwo.

   1. Pedofilia w kościele to wyraz miłości uczniów Chrystusa do prostego człowieka. To czarna zaraza sieje nienawiść i skłóca społeczeństwo takimi tetrykami jak Jędraszewski a PIS bez opamiętania włazi im do d..y !!!

    1. Weteran, wg SJP Ty także kwalifikujesz się do nazwania Cię tetrykiem. Skoro przeszkadza Tobie że JE Abp. Jędraszewski ideologie bliskie Twemu sercu nazwał tęczową zarazą, to dlaczego używasz pojęcia czarna zaraza?
     Co do uczniów Chrystusa to są nimi wszyscy wierzący a nie tylko kapłani.

     1. Widzę że na tym forum się nie dogadamy .Twoja prawda jest prawdą a moja pomówieniami. Nie wiem czy Ty nie czytasz prasy i nie oglądasz TV jak KK sprytnie przykrywa pedofilię księży ideologią LGBT ? Gdzie jest wynik kontroli watykańskiego wataszki , który miał zbadać działalność biskupów ukrywających pedofilię księży w Polsce ? Na temat mojej prawdy odpowiem ci jak to robi arcybiskup Dydycz, który twierdzi że nie jest donosicielem i nie będzie zgłaszał prokuraturze zbrodnie księży pedofili ! Jeszcze tylko dwa proste pytania DLACZEGO CHRYSTUS NA SWOICH UCZNIÓW WYBRAŁ TYLKO MĘŻCZYZN I kim dla niego była Maria Magdalena ? Dlaczego Watykan ma jakieś tajemnice przed gorliwymi wiernymi takimi jak Ty ?

     2. Uczniami Chrystusa są wszyscy wierzący ! Założę się z Tobą o wszystko i zrobimy test przed kościołem na temat BIBLII .Zobaczysz że na dziesięciu matołków KK dziewięciu nie odpowie na proste pytania ze znajomości BIBLII ! Wtedy zobaczymy czy to są uczniowie Chrystusa czy wyprani debile !

     3. Informacje o tej witrynie
      WIADOMOSCI.GAZETA.PL
      Ksiądz gwałcił dzieci i mówił, że to „boże dzieło”. Po zeznaniach ofiar nawet sędzia płakała
      To jest ten twój szanowany KK

     4. Zrobimy lepszy test. Zapytamy 10 zwolenników Twojej opcji liberalno-pedalskiej o znajomości OTUA, o przepraszam konstytucji. Okaże się że 100% to jak to określasz debile co nic nie rozumieją, mimo tego że czytają teraz na głos w TV amerykańskiej. Co do znajomości KK i Biblii to za dużo się naoglądałeś filmów fabularnych typu Anioły i Demony czy Kod da Vinci. Ale możesz mieć swoje zdanie i mówić co chcesz. Możesz nawet działać wszak moi przodkowie z WP i AK walczyli o to abyś mógł popluć na KK i miał wolność wypowiedzi, która powinna w każdym przypadku być na odpowiednio wysokim poziomie a nie rynsztoka, co świadczy o kulturze osobistej i wychowaniu.
      Dlaczego JCh wybrał mężczyzn? Spójrz przez pryzmat lat w których żył, jaka była pozycja kobiety a jaka mężczyzny, a nie patrzysz przez pryzmat XXI wieku. Kim była MM? Wg Ciebie zapewne kochanką, albo Janem 🙂 Nie będę dyskutował z laikiem o teologii, bo to jest bez sensu. Tajemnice ma Watykan przed takimi jak Wy. Dlatego możecie sobie pokręcić kolejne fabuły dla matołków co uznają to za prawdę historyczną. Wszak rzucaliście kamieniami w dinozaury, to fakt!
      A GW nie czytam bo nie dotykam kupy redagowanej przez antypolaka, ochlejtusa z Magdalenki, sprzedawczyka Polski i Polaków, zdrajcy Solidarności.
      A teraz możesz przyłączyć się do serii profanacji kościołów, figur przydrożnych, krzyży. Właśnie zaczynacie zbierać żniwo siania swojej nienawiści.

  1. Ja Cię nie uczę żyć, lecz moim obowiązkiem jako Twojego rodaka (choć może Ty niemiec?) jest Cię upomnieć jeżeli źle robisz. Jeżeli chcę o kimś coś powiedzieć co go może zaboleć, to wolę prawdę niż pomówienia. A Ty pomawiasz. Nie uwiarygadniasz swoich pomówień, Uogólniasz i wrzucasz wszystkich do jednego wora. Jak masz dowody, to dawaj na stół. Tak chce od Ciebie dat i godzin, treści przemówień itd. I nie ma to nic wspólnego z byciem konfidentem. Masz jaja? To dowody na stół. Nie chcesz ich ujawniać? To przestań pluć i pisać głupoty. Bądź mężczyzną do cholery! Co do tzw wojny to nie zaczął jej KK tylko zaczęła ją, lewacka , antykościelna, bluźniercza tęczowa zaraza. JE Abp. Jedraszewski ma zupełną rację. Przeczytaj jeszcze raz jego kazanie to zrozumiesz. Ty za głupi chyba nie jesteś żeby pojąć to co mówił JE Abp. Jędraszewski? On nie wyraził się o osobach homoseksualnych, lecz o organizacjach i mówił o ideologii. Pojmujesz już różnicę? Nikomu pederaści nie przeszkadzają. Przeszkadza społeczeństwu to jak się zachowują organizacje LGBTQ+ (i jeszcze nie wiadomo co dołączą do tych literek). Ten objazdowy cyrk który jest uprawiany. To nie są oddolne społeczne inicjatywy, tylko świadoma walka z rodziną. Objazdowy cyrk a nie spontaniczne inicjatywy mieszkańców miast w których odbywają się te perfidne paskudne zachowania. Sam masz rodzinę i dzieci i tego nie pojmujesz? Chcesz aby przyszłe pokolenia były wychowywane w myśl nowych zasad WHO czy pedalskich organizacji? Dzieci mają uczyć się onanizować! O taką Polskę weteran walczył? Nikt nikomu nie odmawia prawa do życia i robienia w alkowie co mu się podoba. To że ja uważam że tylna część ciała jest przeznaczona do defekacji, nie znaczy że chcę wykluczyć tych co wolą używać jej do penetracji. Tylko nie chcę aby tym się chwalili i włączali w swoje brudne gierki szczególnie dzieci.
   Jeżeli znasz w naszej małej ojczyźnie homosiów w sutannach , to z chęcią poczytam ich nazwiska. Masz odwagę kogoś oczernić, czy masz dowody? Właśnie w tym jest problem, że ty plujesz i pomawiasz i robisz ludziom krzywdę, a równocześnie wymagasz nadzwyczajnego szacunku do swojej osoby bo przecież jesteś weteran więc ponadprzeciętny Polak, a rodzina jak sam mówisz ma swoje problemy i też wymaga pomocy od Państwa więc i nadzwyczajnego szacunku.
   Skoro Twój stosunek do KK jest Twoją prywatną sprawą to w imieniu innych proszę Cię abyś stosunek do KK zachował dla siebie i nie wylewał pomyj na publicznym forum. Bo KK wobec Ciebie tego nie robi. Jak sam zauważyłeś konstytucja gwarantuje wolność w kwestii wyznania. Więc uszanuj wolność innych żołnierzy którzy są wierzący i potrzebują kapelanów, zarówno katolickich jak i protestanckich czy prawosławnych. Wolność jednych nie może być kosztem drugich, jak mawiał klasyk. Ty widzisz tylko siebie i swoje potrzeby. Tylko Ty i Twoje i ja i ja i ego wyrośnięte.
   Co do słów o modleniu się i zabijaniu, to sprawa ma się też inaczej. Zależy czy to dzieje się w obronie własnej, czy na widzimisię czyjeś za pieniądze jak w przypadku najemników, czy innych agentów do zadań specjalnych. A katolicki żołnierz, jak przyjdzie potrzeba to obroni i homoseksualistę i niewierzącego i podłego sąsiada. Jego religia nie ma tu nic do rzeczy.

   1. Biskupi nie kryją, że rząd PiS to najlepsza ekipa, z jaką przyszło im współżyć po 1989 roku. I choć hierarchowie mają świadomość, że „dobra zmiana” nie będzie trwać wiecznie, to dziś zrobią wszystko, by jej żywot przedłużyć jeszcze o cztery lata. I to nawet kosztem utraty wiernych i spadku zaufania do Kościoła.

    Informacje o tej witrynie
    NEWSWEEK.PL
    Biskupi ruszyli z kampanią, wierni wychodzą z Kościoła
    Masz ten swój zakłamany KK

    1. i tak w sumie to chyba hierarchowie mają świadomość i to już od lat, że następuje odpływ ludzi od kościoła i to już od lat i takie tekściki w niby poważnych gazetach informacyjnych to chyba jest kolejny argument przeciw mass mediom, które w obecnej chwili traktowane są jako narzędzie do budowania świadomości społecznej i budowania rzeczywistości, która zupełnie rozmija się z realiami życia i w ten sposób powstaje świat fikcji literackiej, która w rzeczywistości nie istnieje i może tu tylko dodam, że w żaden sposób nie namawiam nikogo do chodzenia do kościoła i przysłuchania się tym, co w swoich kazaniach niedzielnych mają nam do przekazania ludzie kościoła tak jak nie namawiam do głosowania na partie opozycyjne, bowiem mam taką pewność, że nie uda mi się przekrzyczeć tej nagonki na kościół, jak i na partie opozycyjne

     1. Nie martw się o kościół istnieje wszak 2000 lat bez Twojego zaangażowania. On sobie da radę. Idź na spacer. Ładna pogoda, zobacz ilu ludzi szczęśliwych. Pewnie PISiory.

    2. Sprawa jest prosta. Opozycja jest tak beznadziejnie głupia, że nie ma do zaoferowania obywatelom nic. Nawet nie potrafią sprzedać obietnic. Tu KK nic nie pomoże. Nawet jak zabijecie ostatniego księdza i tak nie przejmiecie władzy. Opozycja jest za głupia. Nie ma nic do zaoferowania. Póki co utraty wiernych nie ma. Newsweeka nie czytaj, ja kupy nie dotykam. Chytrusek gdy tylko przyjdzie czas to zostawi takich jak Ty, jak to zrobił ze swoją żoną.
     A na koniec zanim zbesztasz kolejnych ludzi KK pomyśl czy nie masz innego, ciekawszego zajęcia. Może kup sobie kredki?

 14. i na mój rozumek to mnie i nie tylko mnie z tego tu forumowania cały czas wyłażą tu śmieci z tak zwanych środków masowego przekazu i z tych śmieci to budują nasz świat i cały czas się pytam, a kto teraz będzie sprzątał po telewizji, po tych radiach, po gazetach i czasami to człowiekowi aż wręcz niedobrze się robi od tych pseudo informacji, które zamiast pomóc człowiekowi poukładać to jeszcze większy bałagan robią nam w naszych domach i co najgorsze w tym wszystkim to jest to, że te zasłyszane bzdety to sobie nawzajem powtarzamy i okazuje się, że marszałek Sejmu to kanciarz zwykły, który tyle lat pracował, a nikt nie wiedział, że to taki kanciarz i nagle teraz nie wiadomo dlaczego marszałek Sejmu to teraz ma być kanciarz i ja tu apeluję po raz kolejny, żeby nie głosować na naszych ludzi z naszego powiatu, bo sami widzicie co się tam dzieje

  1. To wyłącz telewizor, wyrzuć komórkę i sobie poczytaj np Chłopów, Wesele albo Pana Tadeusza.

   1. i jeszcze jedno, żeby mi tych książek nie pakować w te foliówki tylko w papier, do jasnej anielki, bo nie wytrzymam w końcu i na te wszystkie sklepy z tym wszystkim w co oni to wszystko pakują do sanepidu pójdę, że boję się tych foliówek jak diabeł święconej wody i łatwiej telewizję wyłączyć i te komórki i posła o kanciarstwo oskarżyć na cały świat niż te foliówki ze sklepów wyrzucić co to na całym świecie już tyle smrodu narobiły z ich spalania i wszędzie te foliówki pływają i fruwają jak wiatr zawieje i są wszędzie i jeszcze te talerzyki na pierogi i wszędzie chiński plastik się wala i jeszcze jak sanepid nerwa ma to jeszcze karę łupnie za brak foliówki na chlebie, no to już chyba nie wiem gdzie iść, żeby ta era totalnej paranoi się skończyła

 15. i może jeszcze tylko przypomnę tym, którzy tu od niedawna u nas mieszkają, że w naszym tu grajdołku to przed wyborami to była cisza wyborcza i czasami tylko ktoś złamał tę ciszę i jakiś plakat sobie nalepił i tyle było widać wyborów i ogólnie te nowe czasy to u nas mają problem, żeby nam wszystkie płoty tym badziewiem wyborczym oblepić i nikogo nie oszczędzić i tak nam tu świadomość wyborczą wyostrzyć, żeby nas wyciągnąć z daltonizmu i różnym żałosnym gościom te kolorowe okularki założyć i niech śpiewają piosenki Eltona Johna i żeby te czarno-biało- szara zarazę przepędzić i każdemu wmówić te nowe normy na zdrowotność i zdrowe odżywanie, a foliówki niech sobie zatruwają środowisko i ten cały plastik i mleko do foliówki i jarzynka do foliówki i plakacik wyborczy do foliówki, żeby mu deszcz nie zamazał tych kolorów i jeszcze raz apeluje, żeby nie głosować na ludzi z naszego powiatu , bo sami widzicie co się tam dzieje, o byle co kłótnia i awantury i oskarżenia i inne ataki na naszych posłów, którzy jeszcze nie dostali legitymacji partyjnej jedynie słusznej partii do zwalczania czarno- biało-szarej zarazy

Możliwość komentowania została wyłączona.