Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej – Rodzinne wycieczki rowerowe – informacje i zapisy

Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec zaprasza do udziału projekcie: Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej polegającym na Rodzinnych Wycieczkach Rowerowych na dwóch specjalnie przygotowanych trasach:

  • Trasa horyniecka – odbędzie się 26 września 2020r. Zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju, rejestracja uczestników zaczyna się o godzinie 9:00. Trasa wycieczki: Horyniec – Zdrój – Nowiny Horynieckie (Dzikowisko – kapliczka na wodzie) – Horyniec – Zdrój – Radruż. Wycieczka oparta jest na grze wiejskiej podczas której zapoznamy się z osobą Jana III Sobieskiego oraz historii jego polowań w regionie oraz bitwy podczas której pokonał Tatarów. Na uczestników czeka również wizyta w Agroturystyce Dzikowisko w Nowinach Horynieckich gdzie młodsi uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą na gospodarstwie, będą mogli wydoić kozę, a nawet zasmakować kozich serków. Przewidziane jest również zwiedzanie cerkwi w Radrużu z przewodnikiem. Całość zakończy się wspólnym ogniskiem, ciepłym posiłkiem a uczestnicy otrzymają pamiątki z rajdu! Długość trasy około 17 km.

 

  • Trasa lubaczowska – odbędzie się 27 września 2020r. Zbiórka parking na ulicy Juliusza Słowackiego w Lubaczowie (obok Delikatesów Centrum), rejestracja uczestników od godziny 11:30 następnie przejście i zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie, przejazd do Centrum Edukacyjno-Kulturowego Pastorówka w Podlesiu, zwiedzanie z przewodnikiem, następnie wizyta w Kresowej Osadzie gdzie najmłodsi uczestnicy będą uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierników a starsi upieką chleb. Podczas wizyty w Sanktuarium, Podlesiu i Kresowej Osadzie uczestnicy będą musieli znaleźć skrzynki geaocaching w których ukryte będą skarby. Na koniec dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. Długość trasy około 20 km.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE RODZICÓW Z DZIEĆMI !

Udział w wycieczkach jest darmowy i obejmuje udział we wszystkich atrakcjach/zabawach przygotowanych na trasie.

Obowiązują zgłoszenia, formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ – zapisy zakończone, lista uczestników zamknięta.

Dane potrzebne są do wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla uczestników, sporządzenia listy uczestników.

Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką opiekuna, który musi być wskazany w mailu na adres: przystanekhoryniec@onet.pl

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – PO 50 OSÓB NA KAŻDĄ Z WYCIECZEK

Osoby pragnące uczestniczyć w obu wycieczkach proszone są o przesłanie dwóch zgłoszeń!

Uczestnictwo oznacza akceptację REGULAMINU:

Dodatkowe informacje udzielamy:
mailowo: przystanekhoryniec@onet.pl
przez Facebooka: https://www.facebook.com/przystanekhoryniec/
telefonicznie: 666634934

Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

 

Jedna odpowiedź do “Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej – Rodzinne wycieczki rowerowe – informacje i zapisy”

  1. Ta wiadomość nieubłaganie przypomina mi, że zbliża się sądny dzień 1 październik…..nadchodzi jesień i liście z drzew zaczną spadać, poza tymi co mocno się trzymają :)pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.