41 Biesiada Teatralna w Horyńcu – Zdroju podsumowanie i wyniki.

Oto wyniki tegorocznej Biesiady Teatralnej w Horyńcu – Zdroju:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4000zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackieotrzymał Teatr ECCE HOMO z Kielc za spektakl „Być świnią w maju” w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3000zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafiła do Teatru Tetraedr z Raciborza za spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” w reżyserii Grażyny Tabor.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2500zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój dla Teatru W MIĘDZYCZASIE za przedstawienie „Kartki z przeszłości” w reżyserii Pauliny Wysockiej – Fularz.

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego otrzymał Wojciech Kowalski za osobowość aktorską w przedstawieniu „Uwolnić słowa – MIŁOŚĆ”.

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1500zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymał Robert Konowalik za kreację w autorskim przedstawieniu „Woda w płucach”.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1000zł otrzymuje Adam Karasiewicz za reżyserię i scenariusz spektaklu „Dziady” Teatru KAPRYS w Łapach.

Nagroda specjalna „RÓŻA HORYNIECKA” oraz nagroda pieniężna w wysokości 500zł ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec trafiła do Teatru Ubogi Relacji w Sopocie.

Poniżej fotorelacja z dzisiejszej gali wręczenia nagród:

Tegoroczna Biesiada odbiła się również szerokim echem w Polsce a to dzięki Radiu Rzeszów, TVP3 Rzeszów czy Radiowej Dwójki która w sobotę nadawała przez 2 godziny swój program prosto z Gminnego Ośrodka Kultury rozmawiając z uczestnikami, organizatorami jak i regionalistami.

 

Poznajcie również fotorelacje z drugiego i trzeciego dnia spektakli:

 

Niezwykły występ dał również Stanisław Górka – gość specjalny i juror tegorocznej Biesiady: