41 Biesiada Teatralna w Horyńcu – Zdroju – gość specjalny – Stanisław Górka

Po raz 41 będziemy gościć zespoły teatralne małych form na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu – Zdroju. W tym roku bardzo wcześnie ponieważ jako pierwszy region w Polsce mamy ferie zimowe. Od 16 do 19 stycznia Horyniec – Zdrój zamieni się w kulturalną stolicę Polski 🙂 Bilety można już kupić w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu – Zdroju w cenie 20zł. Pokazy dla publiczności od 16 do 18 stycznia o godzinie 19:00.

Jak co roku będziemy mieli gościa specjalnego – gwiazdę Biesiady, będzie nim Pan Stanisław Górka.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Swój debiut teatralny odbył na scenie PWST w podwójnej roli Antygona i Autolikusa w sztuce Zimowa powieść Williama Szekspira[1].

Od 1979 nauczyciel akademicki w PWST w Warszawie, W 1987 uzyskał stopień doktorski, a w 2002 habilitację.

Od 1977 aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, a od 1993 lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę. Ponadto występował w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Nowym i Centrum Łowicka w Warszawie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Największą popularność telewizyjną przyniosła mu rola Zbigniewa w serialu Plebania. W 2011 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2012 otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zdjęcie by Edytorex – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42534021