40. Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju

Już 14 lutego rusza niezwykła bo jubileuszowa – 40 Biesiada Teatralna. Impreza niezwykła i jedyna w swoim rodzaju, która jest zimową wizytówką naszej małej miejscowości. Nie sposób zliczyć ile zespołów gościliśmy przez te 40 lat na deskach naszego Gminnego Ośrodka Kultury. W tym roku z okazji jubileuszu będziemy mieli specjalny występ Lwowskiego Teatru Woskresinnia. 16 lutego (sobota) o godzinie 21 zobaczymy spektakl pt. Wiśniowy Sad. Z racji tego że w spektaklu jest dużo ognia i pirotechniki jego pokaz odbędzie się w Parku Zdrojowym. Biorąc pod uwagę późną porę oraz efekty specjalne możemy być pewni niezwykłego widowiska.

 

Codzienne wieczorne pokazy są otwarte dla widowni i już teraz można kupić bilety na poszczególne dni w cenie 20zł w GOK-u.

Magdalena Kumorek jest w tym roku gościem specjalnym a zarazem jednym z jurorów.

„Większości widzów kojarzy się z postacią Agnieszki, głównej bohaterki serialu „Samo życie”. Twarz aktorki pojawiła się na naszych ulicach w związku z kampanią reklamową nowego serialu Polsatu. Mało kto wie o jej muzycznych osiągnięciach. Kumorek zdobyła I nagrodę na Konkursie Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2000 r., II nagrodę na XXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” Olsztyn 2000, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie w październiku tegoż roku oraz II nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rok później. Śpiewała również na ścieżce dźwiękowej filmu „Kameleon”. Debiut fabularny, w „Poranku Kojota” Olafa Lubaszenki, pozwolił jej wypłynąć na szersze wody.” info: Filmweb

Teatr „Bez Nazwy” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury przedstawia 16 zespołów które przyjadą do nas w tym roku, posłuchajcie sami kto nas odwiedzi: