Trwają przygotowania do wystawy fotograficznej bruśnieńskich kamiennych krzyży w Radrużu

Trwają prace nad przygotowaniem wystawy fotograficznej poświęconej przydrożnym kamiennym krzyżom bruśnieńskim w Radrużu. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w najbliższą sobotę 25 września o godzinie 16:00. Miejsce: pawilon wystawowy Muzeum Kresów w Lubaczowie przy cerkwi św. Paraskiewy w Radrużu.

Wystawa mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu w projekt Towarzystwa Tradycji Akademickiej z Warszawy oraz Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Wydarzenie jest efektem spotkania Tomasza Stelmaskiego, artysty fotografika z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, z Grzegorzem Ciećką – zamieszkałym w Horyńcu-Zdroju regionalistą i znawcą kamieniarki bruśnieńskiej. Organizatorem i koordynatorem projektu jest Daniel Potkański.
Wystawa czarno-białych fotografii wykonanych techniką tradycyjną, będzie okazją do spojrzenia na bruśnieńską kamieniarkę w innym wydaniu niż dotychczas.
TUTAJ link do wydarzenia na facebooku, gdzie można śledzić aktualności związane z projektem.
Wystawa jest elementem projektu “Fenomen sztuki kamieniarskiej ze Starego Brusna na Roztoczu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “EtnoPolska 2021”.