Zdzisław Zadworny chce przekonać wyborców PiS by wybrali swojego kandydata, a nie spoza powiatu lubaczowskiego!

Śmiało można powiedzieć, że kampania wyborcza na terenie powiatu lubaczowskiego rozpoczęła się. Możliwe, że ton jej nadał podczas dożynek w Starym Lublińcu Zdzisław Zadworny. Startuje on z listy PSL do parlamentu. Zamiast odczytać list od Pani Teresy Pamuły jako osoby związanej z ARiMR do uczestników dożynek, zaapelował, by zwolennicy partii PiS głosowali w nadchodzących wyborach na kandydata ze swojej ziemi, czyli Teresę Pamułę. Czy Teresa Pamuła odpowie publicznie i poprosi wyborców o głosowanie na swoich? Czyli zechce mobilizować wyborców PSLu?

Doskonale wiemy, że wyborcy PiS, PSL czy SLD nigdy nie zagłosują na przeciwników. Jednakże jest taki problem, że mieszkańcy powiatu lubaczowskiego mają tendencję do głosowania na kandydatów z Jarosławia, Przemyśla, Przeworska czy Krosna… a swoich dosłownie olewają. Z tego też powodu od ponad 20 lat nie mamy swojego posła w sejmie. 26 lat temu udało się to Józefowi Michalikowi z PSLu. Dziś znów stajemy przed wyborem i szansą. Bardzo duże szanse ma Teresa Pamuła (PiS), która pochodzi z Horyńca, Zdzisław Zadworny burmistrz Cieszanowa (lista PSL) i Łukasz Rydzik z Oleszyc (lista SLD). Powiat lubaczowski może ustrzelić wyborczego hattrika, trzeba tylko mobilizacji.

Oto wypowiedź Zdzisława Zadwornego:

Polityka dziś wkrada się wszędzie, 13 października mamy wybory do parlamentu. Do uczestników tego dożynkowego spotkania został przesłany list napisany przez Teresę Pamułę. Przeprosiłem za to, że nie będziemy czytać takich listów, ze względu na to że jest ich dużo. Ale zadeklarowałem jej coś takiego. Pomimo tego, że startujemy z dwóch różnych ugrupowań, ale mam taką prośbę żeby mieszkańcy naszego powiatu pomyśleli o tym jak pomóc samym sobie. Wszyscy, którzy chcą popierać partię PiS, a mamy wielu takich zwolenników, proszę o to żeby oddali głos na panią Teresę Pamułę, bo ona jest przedstawicielem naszej ziemi. Jeżeli my nie będziemy dbali o swoich ludzi, to nikt nie będzie nas szanował. Dlatego polityka nie musi być wojną, może być normalną dyskusją o naszej przyszłości.

…tak brzmi głos rozsądku, warto za nim pójść.

Dożynki gminne w Starym Lublińcu

Ważne przemówienie burmistrza Miasta i Gminy Cieszanó Zdzisław Zadworny podczas Dożynek Gminnych w Starym Lublińcu

Opublikowany przez Nad Brusienką Czwartek, 5 września 2019