Uzdrowisko Horyniec

Sanatorium UZDROWISKO HORYNIEC

Szeroko dostępne sanatorium dla każdego, na podstawie umów z NFZ, dofinansowanie PFRON, skierowania ambulatoryjne, pobyty pełnopłatne prywatne.

Budynek sanatorium powstał na początku lat dziewięćdziesiątych, sukcesywnie rozbudowywany i unowocześniany, stosunkowo niedawno, parę lat temu główne inwestycje zostały ukończone, dając do dyspozycji kuracjuszy nowoczesny zakład leczniczy.

Więcej informacji na stronie uzdrowiska: www.uzdrowisko-horyniec.com.pl

Na stronie z wirtualnymi spacerami można zobaczyć wnętrze sanatorium: http://spacer.horyniec.iap.pl – szukamy Uzdrowiska Horyniec, lub dzielnicy uzdrowiskowej.

Dlaczego to sanatorium jest numerem „jeden” dla tych co mieli przyjemność się z nim zetknąć?

Dom Zdrojowy ma idealne rozwiązania dla niepełnosprawnych. Wszystkie zabiegi są wykonywane na parterze, praktycznie w jednym korytarzu. Obsługa zaczyna się od recepcji, gabinety pielęgniarek, pijalnia, długi korytarz, gdzie są wszystkie zabiegi, skrzydło z borowiną, drugie skrzydło z salą gimnastyczną i basenem „siarkowym” i końcowa cześć korytarza kąpiele „siarkowe”, wszystko na jednym poziomie! i w jednym budynku! Wybierając to sanatorium możesz mieszkać w jednym kompleksie, gdzie masz opiekę lekarską, zabiegi, kawiarnię, pijalnię tutejszych wód, zdarzają się kuracjusze, którzy z tego budynku przez cały pobyt nawet nie wyszli, mimo tego, że nie ma tam fryzjera (na razie;) zbyt wielu rozrywek, ale kuracja daje w kość!

Warto tutaj wspomnieć o kawiarni sanatoryjnej, gdzie można napić się nie tylko dobrej kawy, ale i kupić kosmetyki sanatoryjne, oraz obrazy Horyńca i okolic namalowane przez stałego bywalca sanatorium pana Kosika.

Następnym ogromnym plusem jest kilka pokoi usytuowanych w korytarzu gdzie są wykonywane zabiegi, idealne rozwiązanie dla osób na przykład na wózkach inwalidzkich, mając na przeciw kąpiele kwasowęglowe, kilka metrów dalej masaż klasyczny i cała gama innych zabiegów tuż pod nosem. Większość zabiegów odbywa się do 14:35, potem cisza.

Uzdrowisko posiada wszystko, czego oczekuje się od prawdziwego sanatorium, najważniejsze zabiegi naturalne, jak borowina, kąpiele „siarkowe” i kwasowęglowe, do tego ćwiczenia w basenie z „siarką” (bardzo rzadki obiekt) i kuracja pitna wodą mineralną lub „siarkową”.  Dodatkowo cała gama zabiegów wspomagających, dzięki którym każdy wyjedzie zdrowszy. Dla osób, które przyjechały się leczyć, jest to obiekt numer jeden w Horyńcu.

Niuansem, czy rzeczą na którą trzeba uważać jest dla części kuracjuszy zakwaterowanie w oddzielnym kompleksie, jeżeli komuś przeszkadza, ze względów niepełnej sprawności, dojście na zabiegi i posiłki około 200 metrów, to powinien od razu zgłosić, że chce mieszkać w Domu Zdrojowym (jeżeli będzie to możliwe). Jest to jedyny niuans tego sanatorium, który ma też podłoże natury przymusu. Sanatorium to jest bardzo oblegane i nie da się wszystkich zakwaterować w Domu Zdrojowym,  w czasie sezonu dodatkowi kuracjusze muszą rozpatrzeć kwaterę w tak zwanym Modrzewiu lub Jaworze, albo w jednej z kwater prywatnych, jakie można w Horyńcu dostać.

Uzdrowisko jak i sam Horyniec jest specyficznym miejscem, różni się od większości kurortów tym, że nie stawia się tutaj na tak zwaną „parkietoterapię”, tutaj dokonuje się cudu uleczenia borowiną i siarką. „Parkietoterapia” jest w każdym miejscu polski dostępna, borowina i siarka takiej jakości tylko w Horyńcu. Dla chcących się zabawić, częste wieczorki  taneczne w centrum Horyńca, oddalonego od sanatorium mniej więcej kilometr.

Sanatorium dodatkowo położone jest niedaleko lasu, w dzielnicy Horyńca, gdzie nikogo oprócz kuracjuszy praktycznie się nie spotyka. Daje to bezpieczeństwo spacerów, nawet nocnych (centrum Horyńca także jest bezpieczne!). Wokoło pola i las, od strony południowej piękny widok na południowy stok Horyńca. Dla mieszkających na wyższym piętrze w Domu Zdrojowym monumentalny widok ściany wschodniej, z której widać już Ukrainę! Czyste powietrze, niespotykany mikroklimat, cisza i spokój, te czynniki też korzystnie wpłyną na psychikę.

 

 

 

Jedna myśl nt. „Uzdrowisko Horyniec”

  1. Wspaniala perspekywa,piekne miejsce i napewno kuracja bedzie tez bardzo dobra.!
    Mam nadzieje,ze bede tu wracala.
    Po dlugim oczekiwaniu,nareszcie moge zrealizowac wyjazd.
    Pozdrawiam.
    Irena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Centrum horyniec.info to przyjazny portal informacyjny ziemi Horynieckiej. Gorące newsy, rozkłady jazdy komunikacji, noclegi, ogłoszenia ze sprzedażą działek i mieszkań, oraz zbiór odnośników do stron z atrakcjami okolicy.