Teresa Pamuła w gronie kandydatów, którzy są na czele wyścigu o mandat posła w naszym okręgu!

Najnowsze badania opinii publicznej opublikowane przez CEC Goverment Relations podają listę prawdopodobnych kandydatów, mających szansę wejść do sejmu. Wynika z niego, że w naszym okręgu, w którym wybieramy 11 posłów, na pewno 8 będzie mieć PiS i według badania, wśród tych 8 liderów listy jest Teresa Pamuła.

Potrzebuje ona jednak ogromnej mobilizacji głosujących, bowiem aż 4 przeciwników z listy PiS, ze względu na spore poparcie, ma szansę wygryźć ją z listy premiowanych miejscem w sejmie.

Co ciekawe, w tych badaniach SLD i Konfederacja nie będzie mieć posła. Istnieje też możliwość, że poparcie dla PiS, które teraz wynosi 61% na Podkarpaciu, będzie jeszcze większe, PiS wprowadzi 9 posłów. Wtedy albo PSL albo Koalicja Obywatelska straci swojego posła. Według tych badań (mających mieć 80% sprawdzalności), kandydaci z naszego powiatu, którzy startują z innych list, nie mają większych szans na mandat. Jedynie Łukasz Rydzik z SLD może wskoczyć, jeżeli bardzo mocno zmobilizuje swój elektorat i przeprowadzi dobrą kampanię wyborczą.

KW PiS (8-9)
1. Kuchciński Marek
2. Schmidt-Rodziewicz Anna
5. Piotrowicz Stanisław
3. Uruski Piotr
4. Babinetz Piotr
6. Śnieżek Adam
7. Pilch Piotr
8. Pamuła Teresa

Mają szanse wejść:
9. Pawluś Adam
10. Chrzan Tadeusz
11. Podhalicz Lucyna
12. Łukaszyk Dorota

KW Koalicja Obywatelska (1-2)
1. Joanna Frydrych
2. Marek Rząsa

KW PSL (0-1)
1. Kasprzak Mieczysław

fot. fb Teresa Pamuła, źródło info: gospodarkapodkarpacka.pl