Sanatoria

Zdrowie, wypoczynek, relaks, oraz rekreacja, tylko w Horyńcu-Zdroju

Czym się różni Horyniec od innych miejscowości uzdrowiskowych? Przede wszystkim, jest to mała miejscowość, położona tuż przy granicy z Ukrainą, co sprawia, że ruch tutaj jest w porównaniu z miastami znikomy. Wokół praktycznie nie rozwinął się żaden przemysł, trzeba dziesiątek a nawet setek kilometrów, by znaleźć się w większym mieście, albo na trasie szybkiego ruchu. Na mapie poniżej zaznaczony zielony teren, który otacza Horyniec (czerwonym punktem oznaczony Horyniec). Miejscowość zamieszkuje też bardzo mała ilość mieszkańców, niecałe trzy tysiące ludzi. Sprawia to, że Horyniec jest uzdrowiskiem kameralnym.

*

Pokaż Zielony Horyniec na większej mapie
 

W Horyńcu panuje też ciekawy mikroklimat. Przyjeżdżający tutaj, odczuwają bardzo wyraźny spadek ciśnienia, wielu odstawia leki na nadciśnienie. Na zdrowych mikroklimat oddziałuje sam w sobie relaksująco, jakby na siłę uspakaja. Z czego to wynika? Na pewno z niezwykłego położenia geograficznego Horyńca. Położony jest on na skraju dwóch krain: Kotliny Sandomierskiej i Roztocza. Przejściowe ukształtowanie terenu i przyrody, duża ilość lasów, zewsząd wybijające źródła, brak przemysłu, tworzy niezwykły mikroklimat i niezwykłe surowce balneologiczne, z których słynie Horyniec.

Specjalnością Horyńca jest jedna z najlepszych borowin w Europie. Specjalnie dla tej borowiny odwiedza nas coraz większa rzesza osób szukających zdrowia. W połączeniu z kąpielami „siarkowymi”, tworzy tandem, który stawia na nogi. Więcej informacji o ofercie uzdrowiskowej można znaleźć na stronach trzech Horynieckich sanatoriów.

UZDROWISKO HORYNIEC

www.uzdrowisko-horyniec.com.pl

 

CENTRUM REHABILITACJI ROLNIKÓW

www.crr-horyniec.pl

 

SANATORIUM BAJKA

www.sanatoriumbajka.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Centrum horyniec.info to przyjazny portal informacyjny ziemi Horynieckiej. Gorące newsy, rozkłady jazdy komunikacji, noclegi, ogłoszenia ze sprzedażą działek i mieszkań, oraz zbiór odnośników do stron z atrakcjami okolicy.