Rajd Rowerowy Śladami Niepodległej po gminie Horyniec – Zdrój

Wczoraj spod Szkoły Podstawowej w Horyńcu – Zdroju wystartował Rajd Rowerowy Śladami Niepodległej po gminie Horyniec – Zdrój.  Lista uczestników miała wynosić 50 osób = 100 kółek na 100 lecie odzyskania Niepodległości, okazało się jednak że chętnych było dużo więcej. Dzięki pomocy ze strony gminy udało się zapisać dodatkowe osoby i takim sposobem na starcie stawiło się 76 rowerzystów. Rajd odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Horyniec – Zdrój.

Były grupy z Jarosławia, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Bełżca, Lubyczy Królewskiej a także z Lubaczowa i Horyńca. Najdalszy uczestnik rajdu przyjechał aż z Włodawy (prawie 200km!).  Trasa przebiegała przez Wólkę Horyniecką, Krzywe, Podemszczyznę, Nowe Brusno, Świdnicę, Nowiny Horynieckie a zakończeniem była wizyta w Pensjonacie HAGI. Na trasie w świetlicy wiejskiej w Nowym Bruśnie Panie z KGW przygotowały poczęstunek dla uczestników – bigos, ciasto, kawa herbata, a na zakończenie były kiełbaski z grilla. Dodatkowym elementem rajdu było poszukiwanie w miejscach postojowych ukrytych przez organizatorów skrzynek Geocaching. Wszystkie 10 skrzynek zostanie niedługo naniesione w portalu geocaching.com i każdy będzie mógł udać się i je znaleźć.

Rajd został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przystanek Horyniec a dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 Koalicje dla Niepodległej. www.niepodlegla.gov 

Kolejnym elementem realizowanym przez Stowarzyszenie Przystanek Horyniec jest tworzenie Archiwum Społecznego Gminy Horyniec – Zdrój.