Dni Horyńca-Zdroju za nami

Tegoroczne Dni Horyńca-Zdroju obfitowały w wiele atrakcji. W sobotę odbyły się maratony rowerowe Cyklokarpaty w których uczestniczyło prawie 500 cyklistów. Najdłuższa trasa mierzyła 103 kilometry, a zwycięzcą był Marcin Rydel z wynikiem 4 godziny 12 sekund. Mieliśmy również zawodnika z Horyńca-Zdroju – Janusz Kornaga zajął drugie miejsce na tym samym dystansie w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 5 godzin 44 minuty – gratulujemy!

Kolejnym punktem obchodów był wieczorny koncert zespołu Raz Dwa Trzy – który jednocześnie otwierał tegoroczną trzecią edycję Art Festiwalu. Wspaniały koncert wybitnych muzyków ściągnął do Horyńca-Zdroju sporą widownię, a sam koncert możemy uznać jako jeden z najlepszych jaki mieliśmy w naszej miejscowości.

Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Horyniec-Zdrój podczas którego drużyna z naszej miejscowości zdobyła pierwsze miejsce pokonując w finale Gwiazdę Wielkie Oczy 2:0.

O 15:30 rozpoczął się natomiast Festiwal Borowiny Czarnego Złota Ziemi Horynieckiej podczas którego wystąpiły kapele ludowe, odbyły się prezentacje naszych uzdrowisk, konkurs wiedzy o naszej gminie. Dla najmłodszych były darmowe dmuchańce a lokalne Koła Gospodyń Wiejskich startowały w konkursie na najlepsze danie jednogarowe. Wygrały Panie z KGW Horyniec-Zdrój – gratulujemy!

Wieczorną gwiazdą był Dziani i jego Gwiazdy Cygańskie. Całość obchodów Dni Horyńca-Zdroju zamknęła zabawa taneczna z zespołem NaNowo.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do uczestnictwa w trwającym przez kolejne sześć tygodnie Art Festiwalu. Dokładny program można znaleźć na stronie internetowej: http://www.artystycznyzdroj.pl

źródło i zdjęcia na: https://horyniec-zdroj.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/157177/dni_horyncazdroju

Poszczególne fotogalerie na Facebooku gminnym: