Czas na posła z Ziemi Lubaczowskiej, niedługo ruszy kampania wyborcza!

13 października odbędą się wybory parlamentarne, to polityczna wojna, gdzie stawką są wpływy i władza, dająca możliwość realizacji potrzeb lokalnych społeczeństw. Wybierzmy w końcu swojego posła!

Ziemia Lubaczowska od 26 lat, kiedy to na posła został wybrany Józef Michalik z PSL, nie ma swojego reprezentanta w sejmie! To bardzo smutny obraz, bowiem przez ćwierć wieku społeczność Ziemi Lubaczowskiej nie potrafi się zmobilizować i poprzeć swoich kandydatów, tylko głosuje często losowo, rozdając głosy ludziom, którzy nawet w naszym powiecie nie byli i tym bardziej po prostu… mają nas gdzieś. Po co głosować na takich ludzi? Nasze społeczeństwo nie wie po co idzie na wybory!

Powiat lubaczowski przy frekwencji około 50% ma mniej więcej 20 tys. głosów. Przy ostatnich wyborach do sejmu, z listy PiS startowała Teresa Pamuła i zdobyła 4676 głosów, cała lista PiS około 10 tys głosów, tyle też trzeba było mieć, by wejść do sejmu. Dlaczego mieszkańcy naszego powiatu głosowali na Marka Kuchcińskiego z Przemyśla dając mu około 2 tys głosów? 4 lata temu sami pozbyliśmy się swojego głosu w sejmie. Około 10 tys pozostałych głosów rozeszło się po innych listach partyjnych, de facto nie dając nam ŻADNEGO pożytku. Takie rzucanie głosów na ludzi anonimowych powoduje, że jesteśmy cały czas peryferium, bo nie mamy silnego głosu, który by próbował stawać w naszym interesie.

W ostatnich wyborach parlamentarnych najsmutniejsze było to, że lokalne struktury PSLu, które były wtedy bardzo mocne, podłożyły się. Zamiast reklamować swojego kandydata, pana Szyka, zaczęły promować kandydata z Jarosławia! Takie zachowania należy nazwać zdradą lokalnej społeczności, stąd miejmy nadzieję, że tym razem nasza społeczność skupi się tylko i wyłącznie na naszych kandydatach. Musimy w końcu mieć swojego w sejmie. Dużo wskazuje na to, że będziemy mieć ciekawy duet, który zechce powalczyć o głosy – Teresa Pamuła z listy PiS i Zdzisław Zadworny z listy PSL. Kampania powoli rusza, czas na #posełZiemiLubaczowskiej

GC