Sanatorium Bajka

Sanatorium Uzdrowiskowe „BAJKA”

Sanatorium znane kiedyś jako „Metalowiec”, usytuowane w Pałacu Ponińskich. Jak wszystkie sanatoria w Horyńcu oferuje głównie leczenie i rehabilitację układu narządu ruchu. Można przyjechać w ramach umów NFZ, dofinansowania PFRON a także prywatnie.

Więcej informacji na stronie sanatorium: www.sanatoriumbajka.com

Co warto wiedzieć o sanatorium a nie znajdziemy tego na stronie uzdrowiska jasno opisanego?

Sanatorium to jest najtrudniejsze do opisania, z różnych powodów. Zaczniemy od pozytywnej części.

Sanatorium oferuje dużą gamę zabiegów, w tym co najważniejsze dla przyjeżdżających, specjalność Horyniecka czyli borowina i kąpiele „siarkowe” w wannie oraz kąpiel kwasowęglowa w wannie. Jest to oczywiście najmniejsze sanatorium w Horyńcu, a zatem i baza zabiegowa nie jest duża. Dużym plusem wydaje się być sam budynek jakim jest pałac książąt, a także dobre położenie, bo centrum Horyńca jest niemal o rzut beretem. Sanatorium jest usytuowane na jakby wzniesieniu, jak każdy pałac czy dworek. Do dyspozycji kuracjuszy jest stary park oraz tak zwana ścieżka zdrowia, gdzie można sobie wyrobić tężyznę fizyczną, czy też spróbować się odchudzić.

Niestety, o ile niuanse sanatorium CRR KRUS to tylko ryski na diamencie, to tutaj wybredna osobistość znajdzie więcej różnorodnych niuansów. Największy z nich, to paradoksalnie właśnie budynek pałacu. Został on po wojnie spalony przez UPA, i odbudowany szybko na potrzeby PGRu. Sprawiło to, że pałac został całkowicie pozbawiony wewnętrznych ozdób, świadczących o tym, że był to pałac. O przebywaniu w pałacu świadczy tylko zewnętrzny wygląd.

Bajka jest prywatnym sanatorium, stąd niewiele wiadomo o nim, to co znajdziemy na stronie internetowej pokazuje, że aktualny jest chyba tylko cennik. Czekamy na więcej informacji!

Same zabiegi i obsługa jak to zawsze bywa wysokiej kultury i klasy, dość bliska odległość od centrum, to plusy, minusem jest natomiast niezadowalający ogólny standard ośrodka dla więcej wymagających przyjeżdżających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Centrum horyniec.info to przyjazny portal informacyjny ziemi Horynieckiej. Gorące newsy, rozkłady jazdy komunikacji, noclegi, ogłoszenia ze sprzedażą działek i mieszkań, oraz zbiór odnośników do stron z atrakcjami okolicy.