horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Relacja z ostatniego spotkania wyborczego Roberta Serkisa

Spotkanie przedwyborcze Roberta Serkisa przyniosło wiele ciekawych rozwiązań, niestety nie mogłem wrzucić do sieci wszystkiego, gdyż mam czas tylko do północy i po tej godzinie nie wolno nic związanego z wyborami publikować. Zdecydowałem, że opublikuje głównie pytania od publiczności, które są przedstawione poniżej w formie pojedynczych obrazów wideo oraz wystąpienie naszego jedynego Radnego Powiatowego dr Marka Wiśniewskiego. Niestety na spotkanie nie dotarli Mirosław Karapyta oraz Zdzisław Zadworny, zatrzymali się w korku za Rzeszowem i nie mogli dotrzeć na serię spotkań w naszym powiecie (mieli być dziś w Oleszycach, Lubaczowie na spotkaniu Marii Magoń o 16stej i 18sta w Horyńcu). Dzięki temu całe spotkanie zdominował tylko Robert Serkis około godziny odpowiadając tylko na pytania od publiczności, poniżej niektóre z nich, a drugą godzinę poświęcając na omówienie swojego programu i wizji urzędowania (być może coś z tego się uda dziś wrzucić do sieci).

Żałujemy, że urzędujący wójt nie zrobił spotkania przedwyborczego, jak dziś, planowałem i z tego spotkania nakręcić relację wideo. Aby w tym podsumowaniu znalazło się parę dobrych słów o urzędującym wójcie, warto napisać, że urząd ten jest pod ciągłym ostrzałem społeczeństwa, trzeba dużo sił fizycznych i psychicznych by wytrwać, co odczuł nasz współczesny wójt bardzo wyraźnie, ale jeszcze więcej sił potrzeba, by pracować dla całego społeczeństwa, a nie pewnej części, który z kandydatów bardziej scali Horyńczan i zyska największe poparcie? Wygra młodość i pardzie do działania, czy znany wszystkim swój człowiek? Dowiemy się już w niedzielę wieczorem, na horyniec.info najświeższe wyniki!

Na pierwszy rzut moje trzy pytania dotyczące plotek, bardzo ciekawa jest odpowiedź na pytanie dotyczące ilości czasu jaki potrzeba by zapoznać się z funkcją gminy i specyfiki urzędu, (gdyż powszechnie panuje opinia, że potrzeba na to aż dwóch lat):

 

Następne pytanie dotyczy koncepcji odnośnie młodzieży, następnie wywód zwolennika Ryszarda Urbana i pytanie:

Odpowiedź z widowni dla zwolennika Ryszarda Urbana oraz wątek z Podemszczyzny

Wątek dymiących kominów w centrum Horyńca i parę słów o gazyfikacji

Pytanie zadaje Andrzej Stasicki, dotyczy ono problemu jak walczyć z „potężnym zadłużeniem gminy powstałym w krótkim czasie” które nagle stworzył obecny wójt.

Odpowiedź widza dla zwolennika Ryszarda Urbana oraz pytanie dotyczące kardy piszącej wnioski unijne w gminie

Wystąpienie dr Marka Wiśniewskiego – jedynego radnego powiatowego z Horyńca

Poniżej dla nienasyconych, jeszcze wystąpienie programowe Roberta Serkisa:


*

25 Comments

 1. w spotkaniu nie mogłem uczestniczyć, ale dzięki relacji upewniłem się, że Robert Serkis to będzie solidny gospodarz
  dzięki za wideo

 2. Odnośnie 3 filmiku, gmina Horyniec-Zdrój razem z Narolem i Cieszanowem założyła Lokalną Grupę Działania otrzymując środki na ogłaszanie naborów wniosków dla rolników (między innymi), informacje zostają przed każdym naborem ogłaszane na stronach internetowych oraz informacje dostają sołtysi, oprócz tego przed każdym naborem organizowane są spotkania, na których wyjaśniane są zasady i sposób wypełniania wniosków, nabór wniosków zakończył się wczoraj z naszej gminy nie złożono ani jednego wniosku. Jeżeli nie ma zainteresowania to po co na siłę tworzyć nowe miejsce pracy, przecież gmina i tak jest mocno zadłużona (podobno), no chyba że już stanowisko jest obsadzone…

 3. Hola hola, nie gmina Horyniec z Narolem i Cieszanowem tylko gmina Cieszanów z Narolem i Horyńcem. Biuro LGD SR funkcjonuje w Cieszanowie.
  Po drugie nie przeceniałbym roli LGD w funkcjonowaniu gminy. To tylko taki kwiatek do kożucha. Tylko, że ten nasz kożuch już przez mole podgryziony… i to mocno.
  Po trzecie do ludzi trzeba wyjść i wyjaśniać krok po kroku – a nie tylko publikować ogłoszenia.
  Podsumowując, to, że żaden wniosek z gminy nie został złożony świadczy tylko o dotychczasowych gospodarzach gminy!!

 4. Patron źródełka

  3 grudnia 2010 at 22:43

  Powstaje unikalna szansa żeby wreszcie Horyńcem rządził człowiek rodem z Horyńca!

 5. Coś mi się widzi, że były wicewójt jest za Serkisem, a przeciw Urbanowi. Te słowa o powaznym zadłużeniu gminy itd… to chyba powazne wsparcie dla Roberta Serkisa.

 6. Dla mnie jedna rzecz w wyborach jest najważniejsza, głosowanie na podstawie plotek, czy czyichś usilnych namawiań, bo ma w tym interes jest wypaczaniem demokracji. Demokracja sprawdza się w społeczeństwie tylko wtedy, jeżeli wybiera się świadomie.

  Ta strona miała między innymi na celu przybliżenie jak najbardziej sylwetek kandydatów, by móc dzięki tym informacjom spojrzeć bardziej realnie na kandydatów. Żałuję, że obecny wójt nie zdobył się na debatę ani nawet spotkanie przedwyborcze, dało by to duże porównanie i ułatwiło by to wybór. Także ja miałbym mniej kłopotów, nie byłbym posądzany o stronniczość, gdyż w II turze tylko Robert Serkis wykazywał aktywność, co też widać na stronie.

 7. A pewnie że widoczne było poparcie pana Stasickiego. W końcu podczas całych wyborów mieliśmy okazję go zobaczyć po raz pierwszy, i zadał pytanie któro powinno być skierowane do urzędującego wójta, a raczej przeciw niemu 😀
  Oby wygrała młodość, siła i uroda 😉

 8. Myślę że upartyjnienie tej kampani p.Serkisa przekracza wszelką przyzwoitość.Urzędujący Wójt, mam nadzieję że nim pozostanie ad hoc (niewtajemniczeni nie będą zorientowani) w jakiś sposób odwzajemni tę niechęć a pan radny Wiśniewski niech pilnuje kieliszka i imprez a nie będzie wchodził w kompetencje ludzi którzy maja predyspozycje do zabierania głosu,merytorycznych kwesti i niech nie mówi o trudnościach w załatwianiu dotacji,subwencji etc. dla nas powtarzam dla nas!!!!!!!!!! z racji tego że PSL jest u koryta począwszy od hmmmmmmmmm Marszałka ,ale narazie żyjmy chwilą i cieszcie się kandydatem bezpłciowym,chwiejnym,który idzie tak jak mu każą,no i co z tego że pewna osoba akurat do mnie powiedziała,że p.Serkis jest miły,uprzejmny,…powie dzień dobry,…zapyta jak zdrówko, poza tym nie wierzcie w to że ma poparcie bo przydzielili mu łatkę PSL-owca–on sam podejrzewam nie ma pojecia o ideologi Dmowskiego i innych założycieli tej partii,która ma korzenie od bardzo dawnych lat,która ewoluowała w zależności od uwarunkowań politycznych ale sorry to nie na temat reasumując POZWÓLMY DOKOŃCZYĆ ZACZĘTĄ PRACĘ A NIE ULEGAJMY LADNYM SŁOWOM I POLEGANIU NA POPARCIU INNYCH ”OSOBISTOŚCI” SCENY POLITYCZNEJ którzy tak palcem nie kiwną aby nam było lepiej chociaż to górnolotne a marionetka p. Serkis według ludzi mu przychylnych ……….Ty wygraj my będziemy rządzić………..lex retro non agit…

 9. Gestykulacja rąk jaka robi kandydant przez cały czas swiadczy o tym że kandydat nie mówi prawdy moga o tym poświadczyć psychologowie a główni ci co pracuja na wykrywaczu klamst.

 10. Patron źródełka

  6 grudnia 2010 at 01:54

  @ Obserwator: Kończ Waść wstydu oszczędź! Twoja ignorancja jest porażająca…

 11. Patronie nie znasz się to nie wypowiadaj się

 12. obserwator-jestem psychologiem z długoletnim doświadczeniem – nie wiem skąd twoje wywody na ten temat-ale człowiek który gestykuluje wcale nie kłamie-daruj sobie takie żałosne komentarze

 13. Patron źródełka

  6 grudnia 2010 at 19:18

  Obserwator leczy swoje kompleksy z realu w internecie ;D

 14. Taka gestykulacja świadczy o ogromnej pewności mistrzu

 15. sol to jesteśmy pofachu i nie bede sie wypowiadał na ten temat z detalami a pracuje w firmie która bez opini psychologa i wykrywacza klamstw nikogo nie przyjmie pozdrawiam.

 16. tak tak panie obserwator- pod pseudonimem to możesz się podać nawet za krolową Anglii-czytając Twoje tutejsze wywody moge tylko stwierdzić że jesteś niedojrzałym życiowo szczyl….. któremu z zazdrości żółć skapuje na klawaturę… musisz się trochę odstresować bo kiedyś Ci żyłka pęknie jak dłużej będziesz się tak za przeproszeniem podniecać…

 17. No to obserwator pracujesz w naszej SG, a z doświadczenia wiem że tam tylko nieuków przyjmują, bez studiów, większego wykształcenia… wiadomo – na rządową posadkę tak jak na posadę wójta wielkiego człowieka nie trzeba…

 18. wielebny nie wiesz do końca co piszesz w SG jest najwiekszy odsetek ludzi z wyższym wykształceniem dla przykladu placówka miejscowa ma 43% ludzi z wyższym wykształceniem pozostali po maturze i nastepni podnoszą swoje wykształcenie a bez matury to nawet nie ma co myślec o pracy w tej formacji.

 19. głos z powiatu

  8 grudnia 2010 at 11:04

  A teraz kilka spraw które troszkę uderzyły mnie po obejrzeniu filmików. Po pierwsze slabe przygotowanie kandydata do debaty, tłumaczenie się że nie wie jak wygląda budżet gminy nie jest tłumaczeniem – skoro wybiera się na urząd wójta powinien sie tym zainteresować. Pokątne odpowiadanie na pytania dotyczące spraw również nie przystoi kandydatowi na wójta – albo wiesz co chcesz osiągnąć i zrobić albo nie startujesz. Mówienie o imprezach również dziwne – czy mlodzież tłumnie bawi się na święcie pieroga? Imprezy z dużym budżetem to imprezy za 35.000zł? Z takim saldem i to na minusie to duża impreza plenerowa może się zamknąć, a budżet prawdziwej to ponad 100.000zł. Za 35 można dyskotekę zrobić. Popisał się również pan Mikołaj Mach twierdząc że Zadworny wykiwał Was z drogą – szkoda że go tam nie było bo by mu wytłumaczył łopatologicznie jak było. to samo dotyczy się powiększania sie różnic między regionami, gminami i powiatami – jeśli macie dalej takiego wójta jak ostatnio to nie ma co liczyć na pomniejszenie tych różnic. Śmieszne jest również to co dalej mówi pan Mikołaj – jak można mówić że sami sobie dacie rady, że nie potrzeba Wam nikogo z zewnątrz… ludzie to wypowiedź rodem ze średniowiecza!
  Podsumowująć.
  Kandydat srednio przygotowany merytorycznie, prezentuje się dobrze, osobiście mająć porównanie jego myślenia do myślenia zwolenników pana Urbana (chodzi o wystąpienie pana Macha) to muszę powiedzieć że gorzej wybrać w wyborach nie mogliście. Nawet nie wiecie ile osób patrzyło z nadzieją na zmianę wójta w Horyńcu, niestety z obecnym dalej nie da sie współpracować. No chyba że się zmieni i wyjdzie do ludzi a nie zamknie się w bunkrze budynku gminnego…

 20. A propo imprez stadnych w Horyńcu. Jaki jest ich cel? No chyba nikt mi nie powie że chodzi o to by zabawić sto młodych osób z Horyńca? Dla mnie to porażka totalna i spinanie się na siłę żeby dorównać Cieszanowowi. Tylko co to za sztuka wtopić parę dużych setek pieniędzy z budżetu gminy?

 21. Imprezy plenerowe organizowane przez GOK czy UG (prawie) zawsze spisane są na straty. Po to są pieniądze na kulturę aby z nich właśnie coś takiego robić. Tyle że trzeba umiejętnie dobrać zespoły, atrakcje aby przyciągnąć nie tylko ludzi z Horyńca czy naszego powiatu ale nawet ludzi spoza powiatu. Akcja plakatowa również nie może ograniczać się maksymalnie do Lubaczowa czy Cieszanowa, czasem trzeba pojechać troszkę dalej.
  A głosie z powiatu, u nas nie ma budżetu na imprezy pokroju Rock Festival, a 35tyś zł to i tak dla nas dużo. O święcie pieroga i bawiącej się tam młodzieży się zgodzę, ale sądzę że ze względu na uzdrowiskowy charakter naszej gminy to właśnie z myślą o kuracjuszach którzy zapewniają nam miejsca pracy powinny być organizowane mniejsze imprezy typu pieczony ziemniak czy święty pieróg 😀

 22. Gmina czy GOK nie jest od tego zeby sponsorować tzw. „artystów” czyli wydawać budżetowe pieniądze ani też nie może na nich zarabiać bo nie ma do tego prawa. Co do młodzieży ile jej jest? 50, 100, 200,500? W sezonie samych turystów i kuracjuszy jest ponad 1000. A mieszkańcy? Byłem w tamtym roku na święcie pieroga i ten zespół co grał muzykę Beatelsów i Czerwonych Gitar podobał mi się bardziej niż dziadkowie z Czerwonych Gitar. A chcieli pewnie z 10x mniej. No ale cuż gminę stać najwyżej weźmie jakiś kredyt.

 23. Juz po wyborach prosze usunac te zalosne wypowiedzi marnego niedoszlego kandydata roberta serkisa oraz jego fotki bo zasmiecaja internet dziekuje.

 24. Popieram!!!!!Teraz nikt już nie będzie tego słuchał.

 25. Czemu aż tak bardzo Państwo boicie się tych krótkich filmików? Poprzeczka za wysoko dla małych ludzi? Jak wejdziecie na rzucaną kłodę to na palcach nawet brodą dostaniecie 🙂

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑