horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Na sesji rady gminy ciekawiej niż zwykle

Mamy za sobą pierwszą sesję nowej rady gminy. Od razu trzeba zaznaczyć, że przewodniczącym rady został Grzegorz Woźny z komitetu Horyniec Zdrój 2010 (komitet Roberta Serkisa) a zastępcą Nepelski Marian z komitetu Lepsza Gmina Lepsze Życie (którego kandydatem na wójta był Andrzej Stasicki). Przeciwnikiem do funkcji przewodniczącego była Stanisława Szaganiec z komitetu Nasza Gmina Nasza Przyszłość (z kandydatem na urząd wójta Ryszardem Urbanem) ale przegrała głosowania wynikiem 8 do 6 głosów (przy jednym nieobecnym radnym od komitetu Horyniec Zdrój 2010).

Wszystko wskazuje na to, że większość w radzie ma teraz komitet Roberta Serkisa, co komplikuje sytuację Ryszarda Urbana, który w perspektywie wygranych wyborów miałby niezbyt przychylną radę gminy (nie wspominając o Radzie Powiatu i Urzędzie Marszałkowskim zdominowanym przez PSL, który „popiera” Roberta Serkisa).

Oprócz głosowań, obecny wójt Ryszard Urban zdał sprawozdanie z działania gminy, o planach, o realizowanych działaniach i o tym co udało się zrealizować od ostatniej sesji. Wójt także ogłosił, że już została wszczęta procedura przetargowa na „Zagospodarowanie terenu wokół zalewu w Horyńcu Zdroju” (projekt powstaje dzięki gminie Lubaczów) – więcej informacji dla zainteresowanych pod tym linkiem: SERWIS URZĘDU GMINY LUBACZÓW.

Drugą ciekawą sprawą było przedstawienie stanu zadłużenia gminy, oczywiście potwierdzono około 36% deficyt na zakończenie tego roku, jednocześnie uspakajając, że inne gminy również mają podobne zadłużenia, wiec nagły wzrost zadłużenia w tym roku nie jest czymś niezwykłym.

Przed nową Radą Gminy duże wyzwania nadchodzącej kadencji, oczekujemy prężnych i strategicznych działań dla gminy Horyniec Zdrój.

22 Comments

 1. zainteresowany

  2 grudnia 2010 at 17:39

  Administrator strony nie powinien by taki stronniczy, do przesady panie Ciecka. Nie rozumie jak można byc takim zawistnym ale to natura połowy mieszkańców Horyńca.

 2. myślę że tu nie o zawiść chodzi ale o przedstawienie faktów- to że Pan Urban nie utrzymuje przyjaznych stosunków z innymi jest oczywiste i jeśli ktoś myśli inaczej jest naiwny!! teraz to napewno nie będzie miał takiej siły przebicia w radzie-mając wiekszość przeciwników nie dostanie tak szybko podwyżki za nic hahahaha

 3. Czyli gdyby wyszedł pan U w gminie bedzie zapaść peeselowska bo dla gminy nie zrobią nic jak nie beda mieli swego czlowieka -szkoda gadać

 4. zrobi zrobi pod warunkiem że zmieni swój stosunek do innych-kasy z unii nie rozdaje psl czy inna partia-wystarczy tylko się zainteresować, ładnie pisać wnioski i ciągnąć ciągnąć, broń boże nie finansować inwestycji w CAŁOŚCI z kredytów jeśli można dostać dofinansowanie-nie czekać aż inna gmina przyniesie gotowy projekt i będzie nam urządzać wszystko po swojemu… dziękuję:)

 5. „jednocześnie uspakajając, że inne gminy również mają podobne zadłużenia, wiec nagły wzrost zadłużenia w tym roku nie jest czymś niezwykłym”

  ale za te długi sąsiednie gminy mają wiele inwestycji załatwionych na tip-top
  ok, zadłużenie 36% da się spłacić, ale to trwa latami więc gminie musi coś zostać, coś na co tę kasę wyłożyła
  u nas takich inwestycji ze świecą szukać (nie licząc tych co są finansowane z projektów sąsiednich gmin)

 6. Zainteresowany—- gdybym był zawistny i stronniczy, nie zestawiłbym w tym artykule pozytywu jednej strony i drugiej. Komitet Horyniec2010 ma większość i jak to opisać? Że został wybrany przewodniczący, ale to nie ma znaczenia kim jest, skąd i kto go popierał i jaki ma to wpływ?
  Gdybym chciał być zawistny, wypomniałbym pewne wydarzenie sprzed 4 lat, albo mocno zaakcentował pewne aspekty wystąpienia skarbnika, albo wiele innych rzeczy. Omijając rzetelną analizę, ukrywałbym coś przed czytelnikami i tutaj wpadła by stronniczość na drugą stronę. Tak nie dobrze i tak…

  Co do tego co zrobi PSL, to nie jestem w stanie tego przewidzieć, możemy się tylko domyślać… polityka jest okrutna czasem…

 7. „co komplikuje sytuację Ryszarda Urbana, który w perspektywie wygranych wyborów miałby niezbyt przychylną radę gminy”

  będzie musiał koleś wykonać to co uchwali rada – a nie jak dotychczas, że rada uchwalała to co chciał wykonać/nie wykonać wójt
  osobiście mam wizję drugiej opcji, w której i rada i wójt będą się wspierać – ale to już zależy od niedzielnych wyborów

 8. w razie niepowodzenia moze byc zastój dla gminy bo starzy wyjadacze których pan S reprezentuje na pewno nie odpuszczą

 9. Widzę, że Komitet Lepsza Gmina Lepsze Życie (pana Andrzeja Stasickiego) zawiązał koalicję (jeżeli tak można napisać) z Komitetem pana Roberta Serkisa. To, moim zdaniem, zwieksza szanse Roberta Serkisa na wybór na wójta, bo chyba osoby, które głosowały na Stasickiego teraz (chyba) zagłosują na Serkisa.

 10. ciekawe spostrzeżenie ‚polak’

 11. tak jak poprzedniej kadencji miał nie przychylną radę która zadłużyła gmina a wójt odpowiada czyż nie tak

 12. ciekawska ciebie chyba pogięło…

 13. Ale cienkie wsparcie. Toż to nawet wstyd i żenada czytać takie wymęczone w bólu i pocie czoła posty jak powyżej (nr 11.)

 14. ciekawska nie kompromituj się.

 15. Widać pojęcie o działaniu samorządu wśród zwolenników obecnego wójta jest zadziwiające. Nie dziwię się, że w I turze miał takie poparcie 😀 Niewiedza to cudowna broń dla polityków, gdzie można wsadzić emocje zamiast logiki.

  Dla wyjaśnienia sprawy, wedle ustawy jednym z obowiązków wójta jest:

  „przedstawianie projektu budżetu pod obrady Rady Gminy i jego wykonywanie, przedkładanie uchwał i zarządzeń podejmowanych w tym zakresie organom nadzoru oraz podawanie ich do wiadomości publicznej,”

  Czyli – wójt wymyśla deficyt i zaciąganie pożyczek, tylko że Rada albo to przyjmie albo nie, widać na złość rada przyjęła budżet wójtowi, który on stworzył :))

 16. Jeszcze jedna rzecz, zauważyłem, że w radzie powiatu z 17 radnych 16 zagłosowało na Józefa Michalika jako przewodniczącego, to samo było z jego zastępcą, a są oni raczej frakcja PSLowską. Widać nawet PiS w Lubaczowie trzeźwo myśli i chcą działać razem, a w Horyńcu? Walka o stołki, nawet wiedząc że nie uda im się to chcieli zaprezentować swoją odrębność, niestety głosowania przegrali, a nie lepiej było już nawiązać współpracę?

  Z drugiej strony nasz wójt nigdy by się na to nie zgodził, przecież znany jest z tego, że nie lubi współpracować na zdrowych zasadach, stąd za nami cztery lata posuchy w powiecie i WOJNA POLSKO POLSKA – którą on wzniecił w Horyńcu, ech…

 17. Rada z jednej obcji i wójt z tej samej to też niczego dobrego nie wróży dla gminy brak ewentualnej kontry.Wiadomo jest to tylko wygodne dla wójta bo co sobie w nocy wyśni rada mu to przyklepie.

 18. W moim odczuciu obaj powinni się dogadać i niech jedej bedzie wójtem drugi wice to by dobrze słuzyło gminie bo z tego co słysze i widze to jak któryś wygra to minimalna liczbą głosów czyli gmina podzielona jest mniej wiecej popołowie.

 19. Oczywiście tak by zrobili jak by im zalezało na gminie a nie na stołkach.

 20. 17Słaby z ciebie obserwator radni którzy tworzą większość są z dwóch opcji.

 21. Czy w niedzielę o losach Horyńca zadecydują drobni pijaczkowie otumanieni winem marki wino?

 22. drobny pijaczek

  15 grudnia 2010 at 13:44

  Kasandro, wino marki wino ma tę przewagę nad innymi napojami,że jest łatwo dostępne. A drobni pijaczkowie w niedzielę w ramach uczczenia świętego serkisego kupili sobie piwo.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑