horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Mamy za sobą pierwszą sesję rady powiatu

Rada Powiatu jest dla nas bardzo ważnym organem, stamtąd możemy pozyskać środki choćby na drogi, które są u nas fatalne. W poprzedniej kadencji nie mieliśmy radnego i naszego głosu tam nie było. Ta kadencja będzie inna, bo mamy swój mocny głos w postaci dr Marka Wiśniewskiego. Pierwsza sesja miała w szczególności wybrać nowego starostę i przewodniczącego rady. Starostą został znów Józef Michalik, a przewodniczącym rady Zbigniew Wróbel (obaj radni dostali najwięcej głosów w wyborach). Dalsze rozstrzygnięcia po wyborach, gdyż radnymi są i Krzysztof Szpyt i Maria Magoń, którzy startują do fotela burmistrza Lubaczowa. W poprzedniej kadencji Krzysztof Szpyt był zastępcą Starosty, jeżeli by nie wygrał wyborów, zapewne znów będzie zastępcą Starosty.

Dla nas najciekawszą sprawą jest nasz radny, który jest języczkiem uwagi, gdyż jego osoba pozwoliła na stworzenie nieformalnej koalicji z większością w radzie zdolnej do przegłosowania różnych uchwał. Wedle informacji jakie do mnie dotarły,  dzięki Markowi Wiśniewskiemu, Horyniec zostanie otoczony „opieką”, jaką gwarantuje Starosta i Przewodniczący Rady, możemy liczyć na duże wsparcie. Jest niestety pewien problem, dr Marek Wiśniewski otwarcie deklaruje, że popiera w nadchodzących wyborach Roberta Serkisa powoduje to, że jego głos będzie bardzo silny, gdyż Robert Serkis też jest popierany przez PSLowską radę a nawet Marszałka Podkarpacia Mirosława Karapytę. Jak będzie wyglądać sytuacja gdy wygra Ryszard Urban? Czy PSL będzie sprzyjał swojemu przeciwnikowi?

25 Comments

 1. no właśnie też się zastanawiam jak to by wyglądało-miejmy nadzieję że w razie czego Pan Urban pójdzie po rozum do głowy, uderzy sie w pierś i zrozumie że w pojedynkę nie da się za dużo zwojować:) tak czy siak obaj Panowie będą musieli się postarać bo społeczeństwo też kiedyś straci cierpliwość i wyjdzie przed UG:) już my sie o to postaramy 😉

 2. życzę powodzenia i niech wygra lepszy!!!

 3. Właśnie tu jest problem, nasz wójt ma specyficzne wrażenie, ze poradzi sobie sam, a może to mu potrzebne do tego by narzekać i mówić że kłody pod nogi rzucają…

 4. dobra a teraz powiedzcie na czym polega to partnerstwo bo się pogubiłam http://www.lubaczow.com.pl/index.php?id=4;18;5;4;147 czy to naprawde oznacza że tylko lubaczów robi wszystko, załatwia przetargi, ustala plany zagospodarowania czy to tylko tak dla picu?? bo stracę cały szacunek dla naszej władzy-niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu!!

 5. Muszę to zbadać…

 6. Z artykułu wywnioskowałem że kandydatowi panu S zależy na parti a nie na dobru gminy czyli nas wszystkich tak samo jak opisowanemu radnemu powiatowemu ,ze jak nie wyjdzie ich kandydat to srodki beda blokowane dla gminy. Czyli wychodzi na to że PSL nie jest za dobrem całej gminy tylko dla czlonkow parti bedzie lepiej

 7. Rozumiem że jak wygra pan U to dalej powiat nam nie będzie sprzyjał.Czyli pan radny na którego głosowałam nic nie zrobi dla gminy ani PSL nic nie zrobi dla dobra gminy w powiecie czyli nie są to społecznicy którzy by działali dla dobra gminy czyli nas wszystkich społecznie a jedynie za kasę z zajmowanych stanowisk.

 8. Obserwator – chodzi pewnie o to i każdy prosty chłop potrafi to zrozumieć że jeśli na stołku wójta będzie ktoś z poparcia psl to o wiele łatwiej będzie te środki pociągnąć w naszą stronę. Czy tak ciężko zrozumieć że swoi ciągną do swoich i choćbyś się przysłowiowo zesr… to i tak nic nie wskórasz jak nie masz dojścia? Musimy dokonać wyboru lepszego dla naszej gminy – przynajmniej ze względów układowo-politycznych. Obecny wójt nie ma dojścia nigdzie, nikt go nie popiera oprócz kilku osób które widzą w tym prywatny interes, i bynajmniej nie są one związane w większej mierze z powiatem a tylko z materialnymi korzyściami dla siebie. I to właśnie w tej kampanii wszyscy chcą powiedzieć – głosujesz na jednostkę bez żadnego przebicia – czego efekty widać(i o czym pewnie powie jutro pan Zadworny) – czy na osobę za której plecami stoją ‚więksi’ i ‚więcejmogący’ podający pomocną rękę – rękę której niestety nie umiał, nie chciał, lub inni nie chcieli mu podać obecny wójt.

 9. nie rozumie wywodów obserwatora,czyżby nie rozumiał ,że w jedności siła????najważniejsze jest żeby wszyscy razem chcieli zrobić wszystko co możliwe dla dobra nas wszystkich- dla dobra gminy,a nie chodzili z obrażoną miną i wmawiali wyborcom swoją rzekomą krzywdę. Należ trzeźwo pomyśleć KTO ma szansę na to by wyrwać naszą gminę z tego impasu

 10. Ja żebym miała układy to nie potrzebowałabym tej kasy za stołek wójta żeby coś dla gminy zrobić atu widzę że mimo układów a jak nie będzie stołka to nic nie zrobi . Szkoda wielka szkoda??

 11. Jeśli wchodzisz między wrony, musisz krakać jak one,……..

 12. zmęczony wyborami

  2 grudnia 2010 at 12:57

  ciekawska – przecież twoja argumentacja jest krótkowzroczna – to nie kwestia tego że „ktoś ma układy i stołek więc robi” tylko że na stołku wójta musi być ktoś kto potrafi rozmawiać z powiatem czy województwem – Marek Wiśniewski potrafi rozmawiać, Robert Serkis potrafi rozmawiać – popatrz ile osób przyjechało na otwarcie Orlika, zobacz ile osób z zewnątrz wspiera Ryszarda Urbana – to są fakty a nie demagogia, do wspólnych działań są potrzebne rozmowy i wspólne inwestycje – Urban nie umie i kreuje się na pokrzywdzonego przez wszystkich – miał czas – 4 lata – dlaczego nie otoczył się profesjonalistami ( jak Lubaczów, Cieszanów) co z tego, że jak mówi pisze dużo projektów z Kudłatym skoro one nie przechodzą? zadłużenie gminy to tez fakt – co zrobi przez najbliższe 4 lata Urban?47% zadłużenia?widziałaś ile trzeba będzie oddać w 2011? – tak, oczywiście Serkis też tego nie uratuje bo klamki już zapadły ale Serkis jest gwarancją intensywniejszego działania na rzecz oddłużenia – na tle powiatu jesteśmy na ostatnim miejscu jeśli chodzi o inwestycje – SERKIS JEST NADZIEJĄ DLA NASZEJ GMINY – URBAN PEWNOŚCIĄ. ŻE BĘDZIE JAK JEST.

 13. „Serkis jest gwarancją intensywniejszego działania na rzecz oddłużenia” – powiedz mi jakie mozna zrobic w Horyńcu inwestycje jezeli wydatki bieżące są równe dochodom bieżącym? – z własnych srodków, moga to być co najwyżej bieżące remonty. Sytuacja jest prosta albo reforma wydatków Gminy (szkolnictwa) oraz wykorzystywanie dopuszczalnego zadłużenia (co z resztą dość szczegółowo reguluje nowa ustawa o fin.publ)
  albo każdy wójt, bedzie miał do wyboru takie alternatywy jak obecny.
  Co do inwestycji, to budżet Cieszanowa jest 2 x większy, oleszyc też jest większy nie mówiąc o Lubaczowie czy Narolu. Popatrzcie sobie tez na dział w budzecie 757-75702-8110, gdzie zawarte sa koszty obsługi długu. W Cieszanowie który tak wychwalaja wszyscy, jest to kwota 350 tys zł, przy naszych planowanych 90, swiadczy to jednoznacznie o tym że inne gminy tez finansują swoją działalność z środków pozyskanych od banków. Późniejsza refundacja to inna kwestia. Czemu nikt nie patrzy na efekty jakie przynosi dodatkowe finansowanie, każdego interesuje tylko mityczny dług (tutaj prognozowany, a nie wynikający ze sprawozdań). Logika niektórych tutaj piszących jest dość dziwna.

 14. bam – jesli Ty i obecny wójt nie widzicie pieniędzy które w Horyńcu leżą na chodniku tylko trzeba się umiejętnie schylić aby je podnieść to dziwię się że piszesz takie głupoty.
  Inwestycji do zrobienia jest tak dużo że kilku kadencji na to nie starczy. Mówisz że nie ma pieniędzy na ich finansowanie – owszem ale odpowiedni wybór tych które w krótkim czasie zaczną realnie wpływać na przychodu gminy może spowodować reakcję łańcuchową – robisz jedno a to już zarabia abyś miał na następe.
  W kwestii inwestycji pod żadnym pozorem nie możemy patrzeć na sąsiednie gminy. My w porównaniu do nich mam coś co mało kto posiada – my mamy prawie 1000 osób miesięcznie dodatkowo, osób które są u nas z pieniędzmi – pieniędzmi które chętnie wydadzą. Kwestia tylko na co. I tu gmina z firmami ma pole do popisu.
  Urban tego nie widzi, nie robi w tym kierunku dosłownie nic. Serkis natomiast stawia na uzdrowisko i jego rozwój, turystykę. Bo jako gmina turystyczna powinniśmy z tego tytułu ciągnąć kasę wiadrami a nie łyżeczką.
  Mam umysł przedsiębiorcy – widzę możliwości dla rozowju gminy i czekam aż pan Serkis wyjdzie na stanowisko wójta aby pomóc mu zrobić z naszej miejscowości kurort. Z Urbanem gadać się nie da, ja widzę możliwości dla gminy a on dla siebie… koniec gadki.
  A i jeszcze pytanko mam do Was gminnego-budżeto znawców. Czy gminna finansuje szkolnictwo czysto z tego co sama zarobi na podatkach i innych dochodach własnych czy dostaje z tego tytułu subwencję państwa – bo jeśli dostaje od państwa to gadanie że brusno i werchrata zabierają 1mln zł do mnie nie przemawia – nie bedzie szkół nie będzie subwencji. Ale może się mylę – dlatego pytam…

 15. Jestem tylko ciekaw skoro ma tyle ukladow a nie wyjdzie pan S czy pomoze nam wszystkim czyli gminie -pewnie nie bo nie bedzie miał za to kasy

 16. a co do subwencji to sa na ucznia a nie na szkole

 17. ciekawa jestem jak gdyby nie wyszedł pan S czy chciałby rozmawiać dla dobra gminy

 18. Poziom dyskusji reprezentowany przez internautę vel obserwator vel ciekawska jest żenujący. Tylko S i PSL w różnych przypadkach. Czy ty wogóle wiesz o czym piszesz? Proponuję herbatkę uspokajającą, może być z melisy.

 19. Wiem o czym pisze i wiem że niezaleznie której wygra bedzie żle jak się obaj kandydacci nie dogadaja. Osobiscie znam obu kandydatow i uważam że obaj sa dobrzy i uważam że opieranie sie o PSL ktory gmina wladał minimum 20 lat niczego na dłuższą mete gminie nie wróżą. Kiedyś długi wdzięczności trzeba będzie spłacić i to jest tez spory kredyt gorszy niż gotówkowy.

 20. Do obserwatora: czytam te pana wpisy i czytam i zastanawia mnie przyczyna pana frustracji. Może został pan wyrzucony z krytykowanej partii? 😉 . A tak na marginesie to szkoda się produkować z taką marną argumentacją. Do ludzi wykształconych to nie trafi a elektorat używający w nadmiernej ilości nie korzysta chyba z internetu ;).

 21. Małgorzato mam grubo pona 40 wiosen i do tej pory do żadnej parti nie należalem nawet za komuny stoje z boku i patrze na to obiektywnie a ,że tu mieszkam od urodzenia swoje trzy grosze dorzucam to co myśle.Tylko nie lubie takich ludzi co maja klapki na oczach i maja tylko swoja wizje i inne argumenty chocby prawdziwe i lepsze nie docierają.

 22. Problemem Horyńczan są emocje i jakaś dziwna pseudowolność. Tu chodzi o pieniądze, a w tym nie ma cacanek, jesteś nasz, to będziesz wyglądał jak Cieszanów, nie jesteś nasz, to będziesz dziurą jak… Horyniec…

 23. Patron źródełka

  3 grudnia 2010 at 17:11

  A ja myślę, że problemem jest to, że o losach Horyńca będą decydować smutni panowie otumanieni wyborczym tanim winem.

 24. może jak popiją nie beda smutni

 25. Posmutnieją jak wytrzeźwieją 😉

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑