horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Orlik 2012 otwarty!

Po wielu miesiącach budowy nadszedł czas na otwarcie przyszkolnego kompleksu boisk. Uroczystość otwarcia prowadziła dyrektorka szkoły podstawowej Dorota Rachwalik  oraz Barbara Jóźwik Przednowek. Zaproszonymi gośćmi byli przedstawiciele gminy Horyniec z wójtem na czele Ryszardem Urbanem, ważni działacze sportowi Horynieccy Henryk Bizior i Mikołaj Mach, dyrektor gimnazjum Ryszard Lewientowicz. Ponadto byli przedstawiciele policji i straży granicznej, zaznaczyć też trzeba obecność radnej gminnej Pani Danuty Serafin, która reprezentuje mieszkańców tej części Horyńca. Obecna była też mała grupka widzów, których nie przestraszył siarczysty mróz.

Uroczystość składała się z podziękowań, przecięcia wstęgi oraz poświecenia obiektu przez  proboszcza parafii Horyniec. Następnie wszyscy zaproszeni goście weszli na boisko i po kolei oddawali strzały na bramkę, której bronił uczeń Adam Tryniecki (jeżeli pomyliłem imię czy w ogóle jakieś osoby w tekście, proszę o sprostowanie 😉 – bramkarz widać nastawił się na ostrą obronę i tylko dwóch gości strzeliło mu gola, jednym z nich był dyrektor gimnazjum Ryszard Lewientowicz z dobitki.

Dalsze części uroczystości odbyły się na Hali Sportowej, miedzy innymi turniej piłki halowej. Trzeba tutaj wymienić, co wchodzi w skład kompleksu boisk szkolnych, mamy duże boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki wielofunkcyjne z możliwością gry w piłkę ręczną i siatkówkę, wszystko ogrodzone wysokim ogrodzeniem. Do dyspozycji są dwie szatnie, męska i żeńska, oraz parking. Szkolne boiska usytuowane są w okolicy byłego piaskowego boiska szkolnego. Zapewne dostępne będą dopiero na wiosnę. Wedle zapowiedzi, będzie mógł z nich korzystać każdy, nawet do późnych godzin nocnych, dzięki sztucznemu oświetleniu.

20 Comments

 1. Jakby tu skomentować…..Smutne to huczne otwarcie.

 2. ehhh oby tylko ludzie korzystali z obiektu i służył każdemu…

 3. miejscowo-zamiejscowy

  1 grudnia 2010 at 17:13

  aaa

 4. taka obsada pokazuje jak świetny kontakt ma urbi z władzami – NIE BYŁO NIKOGO – jak z takim wójtem możemy cokolwiek zmienić w Horyńcu?popatrzcie kto popiera Serkisa i przyjedzie na spotkanie wyborcze – tak jestem stronniczy i się tego nie wstydzę 🙂

 5. Wójt nie był gościem, a gospodarzem. A przynajmniej tak miało być. Orlik przecież jest administrowany przez Gminę.

 6. Grzegorz

  1 grudnia 2010 at 17:58

  Może był gospodarzem, ale wyglądał niestety tylko na gościa… Honory gospodarza raczej prawiła dyrektor szkoły…

 7. To po co było otwierać teraz, skoro obiekt dostępny będzie dopiero na wiosnę??? Kiełbasą a nie sportem tu pachnie.

 8. była okazja ,żeby coś wypi

 9. była okazja ,żeby coś wypic

 10. @Grzegorz. Sam słyszałem jak w niedzielę ksiądz czytał ogłoszenie że Wójt zaprasza więc był gospodarzem spotkania.

 11. Grzegorz

  1 grudnia 2010 at 21:54

  OK wójt był gospodarzem przedstawionym przed Dyrektorkę jako… gość…

 12. i stał razem z goścmi w jednym rzędzie

 13. wypić i owszem ale kto teraz stawia? bo ur już wykorzystał pakiet wyborczy, w piątek przedwyborczy wytracił się w źródełku – i niech mi admin nie kasuje posta bo są dowody a w tym poście nie daję nazwisk

 14. i co kasa może zrobić z człowieka??

 15. @grzegorz – nie od dzis wiadomo że niejaka D. Ważna a raczej D. Rachwalik – nie darzy wójta sympatią, nie zważając że inwestycja w boisko czy hale sportową, czy budowa łącznika do tanich nie nalezały – za moich czasów takich inwetycji nie było.

 16. Nasza szkoła – szczególnie podstawowa za rządów obecnego wójta była jedną wielką kliką, o machlojkach jakie tam przechodziły pisać nie będę, opowieści byłyby niesamowite i wielu otwarło by gęby za zdziwienia 😀 Obecna dyrektorka wydaje się trzymać rękę na pulsie, podobno przygotowała gotowy projekt na dofinansowanie remontu centralnego – problem tylko w tym że wójt go zastopował, i na spotkaniu wyborczym podobno mówił że chce to zrobić(on z własnej inicjatywy-bo dyrektorka podobno woli plac zabaw zrobić) – czyli jak ze wszystkim – ktoś robi za niego projekty, on się później pod nimi podpisze – a on potem przypisze to sobie w ‚zasługi’.

 17. To fakt że obecny „jaśnie panujący” lubi stopować inicjatywy innych a następnie jako swoje przedstawia i wypina dumnie pierś… może lepiej że nie wróci do podstawówki bo przynajmniej tam wszystko dalej będzie funkcjonowało normalnie

 18. Jak się ma prawnie agitacja do udziału uczniów w tej uroczystości?

 19. Art. 199.

  1. Kto, w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów lub sejmików województw, prowadzi agitację wyborczą:

  1) w siedzibach urzędów administracji rządowej lub administracji samorządu terytorialnego bądź sądów,

  2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie,

  3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub oddziałów obrony cywilnej bądź skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych,

  4) w lokalu wyborczym lub na terenie budynku, w którym lokal się znajduje

  – podlega karze grzywny.

  2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi agitację wyborczą na terenie szkół podstawowych lub gimnazjów wobec uczniów nieposiadających prawa wybierania.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑