horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Prognoza długu publicznego na lata 2010 – 2018

Przyszedł czas na dług publiczny. Znamy już z kampanii Roberta Serkisa pogłoski, że ponoć gmina jest zadłużona na ponad 40%, sukcesywnie rozgłaszana wieść po wioskach i Horyńcu wywołała dementi obecnego wójta, który na swoim spotkaniu przedwyborczym w Horyńcu przedstawił takie oto dane:

„…zadłużenie Gminy Horyniec-Zdrój z tytułu kredytów i pożyczek na dzień 1 grudnia 2006 r. czyli na początku trwania obecnej kadencji samorządu wynosiło 2 329 018 złotych. Obecne zadłużenie Gminy Horyniec-Zdrój na dzień 31 października 2010 r. wyniosło 1 829 166 złotych. Na przestrzeni trwania kadencji od 1 grudnia 2006 r do 31 października 2010 r. zadłużenie Gminy Horyniec-Zdrój zmalało o pół miliona złotych. Wskaźnik zadłużenia gminy wyniósł 15.5% przy wskaźniku maksymalnym 60%.” źródło ug Horyniec

Tymczasem do sieci przeciekł dokument o nazwie:

Prognoza długu publicznego gminy Horyniec-Zdrój na lata 2010-2018

Faktem jest, że na dzień 31 października  2010 rok było 15,5%, ale zaciągnięto kredyty, które właśnie po 31 października zwiększają deficyt aż do 36% ! Dodatkowo rok 2011 zamknie się aż 47% długiem! Dług będzie spłacany aż do 2018 roku… Wójt wspominał o długu wysokości niecałych dwóch milionów do 31 października, po tej dacie do końca roku dług wzrośnie aż do ponad pięciu milionów! A w 2011 roku planowany jest dług o wysokości niemal sześć i pół miliona… (kliknij na obrazek, by powiększyć).

Ośmieszana teza staje się jednak faktem, gmina jest zadłużona kilkukrotnie bardziej, niż oskarżany poprzedni wójt, o ogromne długi. Na pewno obywatele czekają na odpowiedź władz w związku z tym papierkiem:

źródło tutaj

18 Comments

 1. Ty! Urban! A moze bys sie tak wytlumaczyl ludziskom. Ktos cos tu popieprzyl? To nie ty ???

 2. Troszke kultury proszę! (dzieci czytają)

 3. myślał pewnie wójt że ciemny naród niczego się nie domyśli i nie dowie-może i ma duże poparcie ale dla wielu jest skończonym….

 4. Kama pisałaś wczesniej by nie podniecać sie cieszanowem a sami burmistrza tego miasteczka na spotkanie przedwyborcze sciagacie ,czy to nie jest zaklamanie juz za wczesniejszej kadencji wikiwal naszych włodarzy z drogą i liczycie na powtórke – świetna reklama.

 5. Z tego co wiem wójt jest władza wykonawcza -ustawodawczą rada gminy czyli by wójt mogł coś zrobić musiałaby to uchwalic rada to niech mi ktos powie gdzie byli radni których wiecej bylo z obcji PSL niz z obcji wójta .Przecież wójt bez uchwały rady nie mogł niczego zrobić nawet gminy zadłużać

 6. @ Obserwator. A kto wniósł taki projekt pod obrady? Wystarczy sprawdzić w protokole z sesji. Czyżby wójt?

 7. Widać że obserwatora boli że te osoby przyjeżdżają potwierdzić chęć współpracy z Panem Serkisem. Co stoi na przeszkodzie żeby zaprosić ich żeby wsparli aktualnego wójta? HEHEHE

 8. jak nie wiesz o co chodzi z tym czy z tamtym to lepiej przemilcz i nie narażaj sie na pośmiewisko sasasaasa-jak bardzo coś Cię boli to zadaj pytanie Zadwornemu-„Panie Zadworny dlaczego zrobił nas Pan w balona z drogą do Brusna?- bardzo mnie to boli że nas Pan wykiwał, spać w nocy nie mogę… ” proszę tylko przynieść dokumenty dowodowe na to że to Pan Zadworny nas wykiwał żeby przypadkiem nie zrobić z siebie kretyna:) i bardzo się cieszę że Zadworny będzie w Horyńcu- w końcu ktoś powie wprost na czym stoimy!!

 9. mówcie co chcecie ale dopiero p.Urban zrobił drogę na Niwki, co poprzednie ekipy jakoś latami nie dawały rady choćby metra asfaltu położyć. Z resztą nie powinienem być zdziwiony bo poprzednia ekipa rządząca nawet nie wiedziała gdzie leżą Dziewięcierz i Niwki.

 10. Przyznam że jestem tym co oddał głos na R. Lewientowicza, i w tej sprawie drogi na Niwki to śmiech na sali, co ładnie zobrazował RL: kto normalny robi drogę o długości 3 kilometry na raty? Ileś lat temu kilometr, teraz jako kiełbasa wyborcza dalszy kilometr i co dalej z brakującym kilometrem? Najgorszym bo drogą z kamienia, z czego tu się cieszyć? Czy nie widzisz, że władzuchna specjalnie daje kawałek sera, byś polazł na następny kawałek i ostatni kilometr drogi oczekuj, ale za cztery lata tuż przed wyborami. Robi się raz a dobrze a nie po kawałku i fuszerując, droga na Niwki jest śmieszna, wąska, że samochody się nie miną, pobocza rozj… Niwki jak zwykle dostały ochłapy, ale to raczej wina radnego tego okręgu, że daje się tak robić w balona.Władza jak zwykle lud w balona robi, a lud cieszy że dostał ochłap…

 11. autostrady na Niwki nie trzeba bo ruch mały, ale dobry i taki „ochłap” drogi bo do tej pory były tam tylko dziury. Już wolę drogę po kawałku bod 20 lat samorządów tam nawet piasku dobrze nie nasypali żeby tą szosę wyrównać:)

 12. Jak pisałem, coś RADNY WASZ cienko pracuje (czy inny pracował) dla swojej społeczności…

 13. jeden radny wiele nie zdziala

 14. Zaraz zaraz, to w takim wypadku, po co wybierasz radnego w swojej wiosce (czy okręgu)??? Nie po to, by dbał i lobbował o interesy danej wioski? Skoro ktoś jest figurantem, albo się na tym nie zna, to się nie dziwię, że tak sprawy z drogami wyglądają. Na swojego radnego dana wioska wybierać powinna gościa, co jak oszalały będzie nękał innych mówiąc: jestem przeciwny wszystkiemu i będę głosował jak opozycja i g… uchwalicie, albo droga na Niwki, albo się wypchajcie. Do tego jeszcze poprzeć czymś w rodzaju, ze to strategiczna droga do cennego Rezerwatu Sołokija, i czegoś tam, że to ostatnia kamienna droga do wioski w gminie… jeden człowiek może wszystko, ale musi się na tym znać, a nie dobrze gadać.

 15. Masz racje trzeba wybierać takich radnych i sołtysów by działali na rzecz swojej społeczności a nie tylko myśleli żeby dużo sesji a co za tym idzie więcej diet. Przykład sołtysa Horyńca faktycznie tu nie mieszka a jeszcze na radnego startował.

 16. @Paweł Janas – No cóż na historyjki Lewientowicza jak widać niewielu dało się nabrać. Może zajrzyj do budżetu, z jakich środków była robiona ta droga. Rozumiem że jesteś przedstawicielem istniejacej w Horyńcu grupy malkontentów, którym nic się nie podoba. Zawsze możesz zrobic na złość i nie korzystać z żadnych dróg, budynków wybudowanych za kadencji Urbana czy Rogali – bo nie spełniają twoich warunków.
  Jeszcze jedno – znajdź w budzecie rezerwy pozwalające wydać kilkaset tysiecy na choćby taki odcinek drogi, życze powodzenia – bo gmina ma nie tylko za zadanie utrzymanie dróg ale szkolnictwo, pomoc społeczną, kanalizację, wodociągi, itp.

 17. Wiecie czy wyjdzie ten czy tamten to i tak zawsze przed wyborami jest kielbasa wyborcza jak w całej Polsce.SZkoda że wybory nie są co roku bo ta kiełbasa wyborcza bylaby częśćiej czyli duzo wiecej dla gminy by się zrobiło.

 18. I więcej by się wypiło 😉

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑