horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju

Debata ciągle możliwa!

Jak się dowiadujemy ze strony komitetu Roberta Serkisa:

Informujemy, że termin debaty kandydatów na Wójta Gminy Horyniec-Zdrój zaproponowany przez KWW Horyniec-Zdrój 2010 na najbliższą niedzielę, tj. 28. listopada, nie został zaakceptowany przez KWW Nasza Gmina Nasza Przyszłość. W związku z powyższym podejmiemy próbę uzgodnienia nowego terminu spotkania i warunków prowadzenia debaty.

źródło: horyniec-zdroj2010.pl

Na pewno ewentualna debata kandydatów byłaby hitem w Horyńcu, gwarantującym tłumy widzów i wyjaśnienie bezpośrednio wielu kwestii, które obecnie są tematem plotek i pogłosek. Gdyby jednak urzędujący wójt odmówił, mogłoby się to źle odbić na jego wizerunku, stając się osobą unikającą starcia, z „jakichś powodów”. Czekamy na decyzję.

25 Comments

 1. A plotkarze mówili, że Robert nieśmiały i się wszystkiego boi, a nasz wójt pójdzie wszędzie i zapuka w każde drzwi by wszystko załatwić. Okazuje się, pewnie że jest odwrotnie. Robert nie ma żadnych kompleksów, a nasz wójt boi się wystąpić przed dużym gronem osób o przeciwnym nastawieniu… No to czekamy na decyzję wójta 🙂

 2. Podniecacie się tą debatą strasznie a wynik i tak jest z góry przesądzony bo gdyby nawet debata zakończyła się sromotną klęską obecnego wójta to i tak nic nie zmieni bo różnica jest zbyt duża żeby zmieniła się kolejność wyników po II turze. Czytając Twoje wpisy Grzegorzu mam wrażenie że chcesz ośmieszyć R. Urbana? Ciekaw jestem jakie masz zamiary bo czytając wszystkie Twoje newsy jesteś ewidentnie nastawiony na jedną opcję. O Robercie Serkisie nie przeczytałem na tej stronie ani jednego negatywnego newsa, o Ryszardzie Urbanie jakieś 80% wpisów ma jakiś negatywny podtekst albo od razu są przeciw niemu, starasz się być „dziennikarzem” to staraj się być obiektywny, napiszę to jeszcze raz: OBIEKTYWNY, jeśli wiesz co oznacza to słowo, jak już pisałem nie jestem za żadną z opcji politycznych ale czytając tą stronę chcę widzieć rzetelne komentarze i newsy a nie „coś” co robisz teraz. Jak już bierzesz się za prowadzenie tego rodzaju strony o naszym małym horynieckim bajzlu to rób to uczciwie i kompetentnie, szkoda tylko że tego drugiego nadal Ci brakuje ale trzymam kciuki,

 3. Odpowiem tak: Co można napisać negatywnego o Robercie Serkisie? Ucinając głupkowate plotki nie ma do czego się przyczepić, niestety, ale obecny wójt, ma za sobą cztery lata kadencji, podlega ocenie, jest co oceniać. Nie mogę też pisać jaki jest wspaniały, bo będą mnie uważać, za stronnika władzy 😉 Naturalnym jest, że jeżeli nie wie się, jaki typ zarządzania i co może mieć za sobą Serkis po kadencji, to jego krytyka byłaby idiotyczna.

  Nikt normalny, kto nie jadł owocu granatu nie powie, że jest niedobry i źle smakuje, bo się tak nazywa i ktoś kiedyś tak powiedział, bo nie obrał ze skórki i z cierpką skórą żarł. Tak można porównać Serkisa.

  Natomiast współczesny wójt jest jak wielokrotnie jedzone winogrono, każdy zna jego smak i wie do czego można tego owocu użyć. Stad można go śmiało określać.

  Taką linię logiczną obieram i się jej trzymam, a ludzie wybierają, albo coś nieznanego, rokującego coś smacznego, albo swojski znany wszystkim owoc, o którym każdy wie, że jest mniej więcej dobry, jednym podchodzi innym nie…

 4. strona stronnicza, nie wiem czemu to ma slużyc…

 5. apropo tej ankiety, osoby kandydata R. Serkisa nie znamy na tyle zeby go oceniac, mysle ze wiekszosc ludzi nawet nie wie jak wyglada

 6. Strona jest oczywiście stronnicza TYLKO Z JEDNEGO POWODU: dotychczas miałem kontakt i chęć jakiejś współpracy (choćby prośbę o umieszczenie ulotki na stronie) z Markiem Wiśniewskim, Witoldem Gimlewiczem, Grzegorzem Chmielowcem, Edwardem Rogalą, Janem Artymowiczem, Ryszardem Lewientowiczem, oraz Robertem Serkisem.

  Nikt inny nie nawiązał ze mną kontaktu.

  Niestety nie jestem też dziennikarzem, ale wychodzę z założenia, że nikt nie chce czytać suchej informacji w stylu:

  Debata nie odbędzie się.

  Jakoś trzeba to rozwinąć – dlaczego, jakie to może przynieść skutki. I jeżeli mam kontakt z kimś, to zamieszczę jego racje, nie mam, jego racji NIE MA. A o czymś pisać muszę…. nie chcę newsów jednozdaniowych.

 7. Jeśli tak podsumowujesz obecnego wójta to podziałaj coś i podsumuj dokonania Roberta Serkisa gdy był zastępcą wójta, skoncentruj się trochę na nim, skoro obecny wójt nie skontaktował się z Tobą to nie oznacza to że jest niedostępny. Chciałbym się coś dowiedzieć o Robercie Serkisie, nie znam go, nie wiem skąd jest, nie wiem co sobą prezentuje. Myślę że większość horyńczan tak samo twierdzi bo przynajmniej dla mnie i moich znajomych a jest ich wiele Robert Serkis jest zupełnie nieznany. Może poszukaj „papierów” na Serkisa i dowiedz się co on dokonał i czego nie dokonał gdy był w UG. Bo na razie Krytyka jest tylko w jedną stronę (R.U) a pochwały w drugą (R.S.). Takie informacje z pewnością szybciej by mnie przekonały i innych niż to że Ryszard Urban rzekomo boi się debaty i to powód do głosowania za Robertem Serkisem. Dla mnie to mało ważna sprawa, są ludzie którzy ładnie mówią i wyglądają a mało robią i odwrotnie.

 8. Żal – a powiedz mi proszę gdzie autor napisał że jeśli wójt się nie zgodzi na debatę to przegra? Każdy czyta i rozumie tekst po swojemu.
  Co do Roberta Serkisa – jeśli go nie znasz to czemu nie ruszyłeś swojego szanownego d-pska na spotkanie, dużo mówił o sobie, mogłeś się dowiedzieć wszystkiego na jego temat – a jeśli chciałeś, mogłeś się o coś zapytać, na przykład czego dokonał podczas wojej pracy jako zastępca. Szukając takich informacji w necie źle robisz, od tego są spotkania. Nie bądź anonimowym wyborcą… bo mi takich żal…

 9. Nie możemy porównywać zastępcy wójta z wójtem, zastępca wykonuje polecenia, zwłaszcza że wtedy wójtem był Pan Edward Rogala, nie wyobrażam sobie, by był sterowany przez Roberta Serkisa! Robert Serkis to po prostu urzędnik. Poznać można było Roberta Serkisa idąc na spotkanie z nim, zadać mu pytania, wchodząc na stronę jego komitetu… nomenomen w takim świetle mniej wiemy o Ryszardzie Urbanie… oczywiście był nauczycielem języka polskiego, także grał w orkiestrze weselnej, będąc tam wodzirejem, potem został dyrektorem podstawówki po drodze radnym i następnie wójtem, stąd teoretycznie znają go wszyscy. Roberta Serkisa mają prawa nie znać wszyscy, był urzędnikiem w gminie Horynieckiej, a to nieciekawa fucha, wykonuje się polecenia, o czym tu pisać? Więc piszemy o tym co jest teraz 🙂 Czyli kampania.

 10. Myślę że Ci co mieszkają aktualnie w Horyńcu i tak zagłosują tak jak będa chcieli i żadna debata czy haki w tym nie pomogą. do Autor – mój wpis pisałem w kontekście wpisów Grzegorza, chodzi o to że ktoś kto mieszka po za Horyńca na stałe i od czasu do czasu przyjeżdża (np. ja) chce rzetelnych i niejednostronnych komentarzy i opisów. Zależy mi na losie Horyńca i chciałbym uczestniczyć w życiu gminy a jedyna droga do tego to strona internetowa która nie jest skierowana na jedną opcję ;-). Mimo wszystko Grzegorzu spróbuj poszukać jakieś „papiery” które potwierdzają bądź nie to w jakich projektach uczestniczył Robert Serkis itp. Na pewno coś znajdziesz, kieruj się tą samą dociekliwością jak szukałeś dokumentów związanych z działalnością obecnego wójta. A skoro na spotkaniach tak dobrze dał się poznać Robert Serkis to czemu nie wygrał ?

 11. Problemem jest to, że w Horyńcu nie ma za bardzo strony, która by w ogóle coś pisała, w tak bardzo zaciekły sposób jak ja 🙂 Nie zmienię profilu, tylko jak wójtem zostanie Robert Serkis, to jego będę też tak podchodził, jeżeli będzie co oczywiście. Obecny wójt jest u władzy i musi się liczyć z tym, że ktoś szuka odpowiedzi na pytania, Horyniec to nasze wspólne dobro, a nie jakiejś grupy, która ma tylko być poinformowana. (przecież płacimy podatki, ponoć od nowego roku podwyższonymi podatkami będziemy kredyty gminy spłacać na przykład, oby ta decyzja jednak nie weszła w życie). Jeżeli chodzi o obiektywność i bezstronność, nie ma rady, coś drążę w działaniach gminy, od razu działam przeciw obecnemu wójtowi, bo przecież mógłbym się nie interesować prognozą zadłużenia gminy na rok 2011 i tym na co to poszło, z czego będzie to spłacane i czy to było potrzebne TERAZ przed wyborami…
  Papiery na Serkisa? Jak pisałem, urzędnik wykonuje polecenia, on nigdy nie był głową, teraz obecny wójt jest głową i można jego działania zgłębiać i oceniać.

 12. Jeśli obecny wójt był by wporządku wobec społeczności horynieckiej to prawdopodobnie stanął by do debaty, ale najwidoczniej boi się otwartej konfrontacji, Tylko pytanie czy obawa przed kontrkandydatem, czy jego elektoratem? Mam nadzieje, że dojdzie do debaty, bo w ten sposób może wyjaśnią się nie ktore sprawy. A jeśli o powyższe komentarze to popieram administratora, gdyż na człowieka, który zaczyna wchodzić z doświadczeniem wieloletnim do polityki, w której będzie „głową” nie można znaleźć „papierów” skoro swą prace wykonywał rzetelnie i sumiennie; a jeśli chodzi o obecnego wójta to normalne, że po 4-letniej kadencji są z każdej strony negatywne opinie co do jego osoby, gdyz nie spełnił oczekiwan. Jednakze glosy ktore dostal to pewnie od osób, które WIDZĄ co zrobiono za jego kadencji, lecz nie z jego projektow, a NIE WIEDZĄ jaka jest sytuacja finansowa gminy (niestety).

 13. Sprawa wygląda jasno, na spotkaniach jakich byłem, dwóch z Lewientowiczem i dwóch z Serkisem nie było żadnych ataków ani pretensji do kandydatów, bo nie było za co. Natomiast na spotkaniu z urzędującym wójtem było gorąco! Po kilku pochwałach kadencji pojawiły się same negatywne głosy, i to bardzo ostre, choćby oskarżenia o fuszerkę, albo zaniedbania, czy niejasności, do ogólnego złego wizerunku. Wyobraźcie sobie teraz debatę… pod takim względem urzędujący wójt NIGDY nie zgodzi się na debatę, ma się czego bać.

 14. zapraszam w środe na wiec przedwyborczy-stadion orlik-bedzie dużo kiełbasy-obecność nieobowiązkowa!!

 15. Kończ waść wstydu oszczędź i kiełbasą za nasze pieniądze nas nie karm…

 16. W jednym Grzegorzu, mijasz się z prawdą. Miałeś kontakt z obecnym wójtem! Zadzwonił przecież kiedyś do ciebie i zażądał usunięcia swojego zdjęcia ze stronki. Nawet obiecywał ci że jak tego nie zrobisz, to po znajomości załatwi ci szybkie spotkanie trzeciego stopnia(osobiste), z prokuratorem. Nie dziwię się więc,, że Grzegorz ma takie nastawienie do obecnego. Podziwiam tylko, że tego faktu do tej pory nie przytoczył.
  A co do obecnego, to nie mam złudzeń że debata się nie odbędzie. Wójt jest tchórzem, kłamcą, i świadomie wprowadza w błąd swoich wyborców! I to nie tylko przeciwników, ale i zwolenników też!!!
  Zeby nikt nie twierdził że to ja próbuję wprowadzić kogoś w błąd, to przytoczę tylko, że wójt twierdził na swoim spotkaniu z wyborcami, że dług gminy na koniec obecnej kadencji nie przekroczy 20%.
  Otóż z całą odpowiedzialnością twierdzę, że jest to ewidentne kłamstwo wyborcze!!!
  Dług gminy na początek 2011 wyniesie mianowicie ponad 47%!!!!!!
  A jeżeli ktoś mi nie chce uwierzyć, to niech w gminie poprosi o udostępnienie dokumentu o nazwie „załącznik Nr 1 do zarządzenia Nr 128/10 Wójta Gminy Horyniec-Zdrój z dnia 27 września 2010r”
  Jak byk jest napisane to co przytoczyłem. A pod dokumentem widnieje pieczątka i podpis wójta.
  Nic dodać nic ująć. Cały dokument nosi tytuł ” Prognoza długu publicznego Gminy Horyniec-Zdrój na lata 2010-2018.
  I czy nie jest to świadome wprowadzanie w błąd? A ze strony obecnego, nie jest to jedyny przypadek kłamstwa wyborczego.
  I jeżeli takiego faceta chcecie na wójta, to moje gratulacje!!! Ja nie mam zamiaru go popierać i wszystkim radzę głosować na Serkisa. To człowiek który jeszcze się nie skompromitował. Swiadomie piszę jeszcze, bo nikt, nawet ja, nie może mić pewności, że tak się nie stanie. Ale obecny wójt dokonał tej sztuki bardzo skutecznie w ciągu swojego urzędowania. Do Serkisa nie mam 100% zaufania, ale uważam że trzeba dać mu szansę, a nie popierać tego, który już tak bardzo się skompromitował.
  Serkis nie gwaranyuje nam poprawy sytuacji, jedynie daje nam na to szansę. Natomiast przy rządach Urbana, żadnej szansy na to nie ma!!!
  Dla mnie wybór jest prosty!

 17. Zastosowano prawdopodobnie trick z tym zadłużeniem bo kadencja się właśnie kończya kredyty spłacane będą już w następnej kadencji. Czyli w październiku formalnie mogło nie być jeszcze tego zadłużenia ale z pewnością w dokumencie prognozy zadłużenie opiewa na 36% na koniec 2009 i 47% na koniec 2011-czyli bomba z opóźnionym zapłonem 😉

 18. I podkładanie takicz cacuszek jest w stylu Urbana.

 19. ..przez przespane 4 lata, niczego innego nie mozna bylo by sie spodziewac po wyniku naszej gminy – szkoda, że tak jest; trzeba miec jedynie nadzieje, że wygra kontrkandydat obecnego wójta, choć będzie miał trudny orzech do zgryzienia, gdyż bałagan w „papierach” bedzie niemiłosierny.

 20. no i co?? jeśli temu panu znowu się uda wygrać, to kolejne 4 lata przesiedzi na stołku i pod koniec kadencji odstawi taniej kiełbasy a ciemny naród za nim pójdzie….

 21. poziom spamerstwa i trolli na tym mini-poralu jest zastraszający, każdy jawi się tu jako znakomity znawca od pozyskiwania środków zewnętrznych, analityk kredytowy, znawca finansów publicznych,
  specjalista ds księgowości budżetowej – szkoda że ci wszyscy nie mogą udokumentować swoich osiągnięć i wiedzy. Z takimi ludźmi Horyniec byłby znany na całym świecie
  Ciekawi mnie kto w UG udostępnia (swoją drogą jawne)zarządzenia, sporządzane dla RIO przed wnioskiem o udzielenie kredytu na jeden z celów wymienionych w art. 89 ustawy o finansach publicznych, gdzie zamieszcza się prognozy – powtarzam prognozy. A możne uzytkownik „ja” to jeden z urzędników, który szykuje sobie podwyżkę u zapewne nowego wójta, za bicie piany – ujawnij sie człowieku ;).

  Niestety „urzędniku” mylą ci się pojęcia, prognozowana kwota zobowiazań do zaciągniecia jest zmienna i zalezy od poziomu realizacji wydatków budżetowych. Wskaźnik długu jest uzalezniony
  tez od dochodów, w tym majątkowych, których prognozy w ciągu roku ulegaja zmianie. Zatem nie zdziw się gdy zapewne „wycieknie” nowa prognoza gdzie tak demonizowany przez ciebie wskaźnik bedzie nizszy. Poza tym całe szczęście że obowiązuje nowa ustawa o finansach publicznych, gdzie zgodnie z art 242 ust.1 nalezy równoważyć wydatki bieżące dochodami bieżącymi, a co za tym idzie
  kredytowac mozna bedzie tylko wydatki majątkowe. „Urzednik” zapewne mysli że owe „miliony” są przeznaczane na przejedzenie przez określone osoby, lub trafiaja na tajemne konta . Zapewne nie wie też o tym że w 2011
  patrząc na tegoroczne wydatki inwestycyjne, do budżetu gminy trafi całkiem spora suma dochodów majątkowych z zadań realizowanych w tym roku. No ale najlepiej nic nie robić, bo horyniecka gawiedź i tak uzna ze wszystko jest źle. Zastanawia mnie fakt czy osoby, które biora
  kredyt załózmy hipoteczny, na zakup mieszkania tez tak zajadle krytykujesz?
  Całe szczęście że nie pracuję w tym urzędzie, bo nikt normalny
  takiego steku różnych „tez” nie wytrzyma.

 22. Patron ze źródełka

  30 listopada 2010 at 20:42

  bamie! Pytanie powinno brzmieć nie „kto udostępnia” ale „dlaczego do tej pory nie zostało to jeszcze udostępnione w BIPie na stronie gminy”? To przecież obowiązek urzędu! Ale nic dziwnego jeśli mieszkańców Horyńca uważasz za gawiedź. A skąd się ty przyjacielu wywodzisz?
  Po za tym myla Ci się wydatki inwestycyjne z dochodami majątkowymi i powstał jakiś bełkot.

 23. Bam- ty chyba na czyjeś polecenie napisałeś takie bzdury. Chyba ci się to wszystko pomieszało, albo czytać nie potrafisz. Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny,i przeproś że napisałeś takie głupoty. To jest oczywista próba namieszania ludziom w głowach. Dokument, to dokument. Masz czarno na białym. A z tego że nie masz żadnego szacunku dla mieszkańców, to wnoszę że jesteś wójtem.
  I jeszcze jedno. Nikt dokumentów nie udostępnia! Słyszałeś o czymś takim jak internet? Tam można znaleźć wszystko, i niektórzy nawet to potrafią!!!

 24. @ bam – Całe szczęście że nie pracuję w tym urzędzie, bo nikt normalny
  takiego steku różnych „tez” nie wytrzyma.
  Wójt wytrzymał – nic nie tłumaczy, normalny inaczej 😀

  A Ciebie zapraszam do wątku http://forum.horyniec.net/index.php?topic=832.msg9082#new

 25. Tu nie chodzi o to że wziął – brać mógł – tylko dlaczego:
  – po pierwsze nie wziął odpowiednich dofinansowań aby z 5mln zł zrobić 20mln i wielką inwestycję (na swoim spotkaniu tak się zapierał że brać nie można bo budżet ble ble ble)
  – na stronie gminy pisze prawdę wygodną dla siebie jak to ktoś napisał 😀

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑