horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Jednak Mirosław Karapyta marszałkiem województwa!

Oficjalnie wiemy, że Mirosław Karapyta został wybrany na marszałka, o czym możemy przeczytać na portalu nowiny24. Dokładnie tydzień temu Marszałek był w Horyńcu na spotkaniu wyborczym Roberta Serkisa, obiecując wsparcie, jeżeli zostanie wybrany na wójta.

Już od pewnego czasu w kuluarowych rozmowach wskazywano właśnie na Mirosława Karapytę, jako kandydata na marszałka województwa podkarpackiego. Mimo tego, że PiS wygrał wybory, utworzyła się koalicja PO PSL SLD tworząc większość, PSL jak widać to twardy negocjator i na Podkarpaciu dalej rozdaje karty, dostając Marszałka. W powiecie trwają rozmowy koalicyjne, gdzie największe szanse na stworzenie większości ma PSL.

Tymczasem u nas w Horyńcu będzie się toczyć walka o fotel wójta gminy. Obecny wójt Ryszard Urban zmierzy się w wyborach z Robertem Serkisem, który ma poparcie PSLu. Czekamy na wyniki rozmów sztabów komitetów dotyczących pierwszej w Horyńcu debaty przedwyborczej.

4 Comments

  1. Wybory chyba dopiero będą 🙂 ale w tym przypadku to szanse Wojewody są na 99,999%

  2. Tak dla ścisłości,na Podkarpaciu wygrał PiS,a PO,PSL i SLD zawiązały koalicję.Dzięki temu mają większość i decydują kogo powołać na marszałka 🙂

  3. Ale feler z tymi platformersami… już naprawione 😉 dziękuję za wskazówki.

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑