horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Co dalej z Horyńcem?

W Radzie Powiatu zasiada 17 radnych, mamy jednego swojego przedstawiciela (dr Marek Wiśniewski) 7 mandatów ma PSL, nasz kandydat może wejść do koalicji z PSL, do większości zabraknie jednego radnego, którym pewnie będzie przedstawiciel PO Krzysztof Szpyt.

Znów PSL będzie rozdawał karty w powiecie. Dodatkowo bardzo dobry wynik PSLu w województwie sprawia, że w koalicji z PO obejmą władzę i wedle różnych doniesień, Mirosław Karapyta ma szansę być Marszałkiem Województwa. Czyli droga do pieniędzy jest zabarykadowana PSLem, mamy tam tylko jedno wejście, jest nim dr Marek Wiśniewski (który wedle portalu elubaczow.com kojarzony jest z PSL) ale dla Horyńca na pewno będzie działał.

Jak zachowają się Horyńczanie w wyborach na wójta w II turze? Czy przejdzie kojarzony z PSL Robert Serkis, zyskując dostęp do dużych możliwości, czy może Ryszard Urban, który jak wykazała poprzednia kadencja, nie ma przebicia w powiecie.

Tymczasem w radzie gminy sytuacja jest niejasna, stronnictwo Ryszarda Urbana  ma 6 radnych, stronnictwo Roberta Serkisa też 6 radnych, dodać do tego można jednego radnego z PSLu. Języczkiem uwagi będzie dwóch radnych z komitetu Andrzeja Stasickiego, jak oni się zachowają?

Nastroje w społeczeństwie Horynieckim ukazują, że jednak  Ryszard Urban jest bardziej lubiany, niż Robert Serkis. Czekamy na dalszy rozwój kampanii, przed nami niemal dwa tygodnie do zastanowienia się.

62 Comments

 1. To trudne pytania, artykuł wygląda na tendencyjny, ale w rzeczywistości współczesny wójt musi dać odpowiedź na te pytania, jak się ułożyć z PSLem, który ma swojego kandydata na wójta? Czy to możliwe? Czy w ogóle ma zamiar coś z tym robić?

  Co z tym Horyńcem?

 2. Nie przeceniajcie roli radnego powiatowego. Ktokolwiek zapoznał się z zadaniami powiatu to wie bardzo dobrze, że wiekszość środkow przeznaczane jest na oswiatę, konkretnie szkoły średnie i placowki jak ośrodek wychowawczy, utrzymanie szpitala. Tam idą największe srodki, ktorych nie mozna przeznaczyć na inne cele. W tym zakresie bardzo dużo zrobiono w poprzedniej kadencji poprzez pozyskane środki. Nas moze interesować to środki na drogi powiatowe, kulturę (przy tym konkretnie podnoszenie „znaczenia” naszej cerkwi). Najważniejsze dla gminy to dobry wójt, ktory stworzy mocną grupę piszacą wnioski. Horyniec miał szczęście do 4 bardzo dobrych kandydatów na wojta i dlatego dochodzi do drugiej tury. Bardzo raziła mnie negatywna kampania tutaj na tej stronie. Dostało się prawie kazdemu..oprócz….Nie wiem czy doszloby do tego jesli każdy podpisałby sie pod swoim artykułem lub komentarzem. Dziwi mnie, ze nie skorzystano z doświadczenia Pana Rogali, ktory minimalnie przegrał wybory na wojta 4 lata temu (elektorat pozostał), zdobył doswiadczenie pracując w powiecie, realizując tam budzet powiatu, na codzień majac kontakt z pracą rady powiatu a tutaj na tej stronie….został sprowadzony do parteru. Moze warto było Go promowac i mielibysmy drugiego radnego? Moje post scriptum jeszcze bedzie w osobnym artykule. Zacznę pierwszy się podpisywać i kto uczciwy niech tak samo robi.
  Jan Artymowicz

 3. Myślę, że to lubienie nie lubienie to tylko efekt propagandy wyborczej. Tak naprawdę to większość nawet osobiście nie rozmawiała z kandydatami. Przypatrując się bliżej kompetencjom kandydatów na Wójta Horyńca-Zdroju wymienię tylko kilka które według mnie zdecydowanie przemawiają za p. Serkisem:
  – kultura osobista najwyższej próby + skromność w prezentowaniu swojej osoby
  – nieposzlakowana opinia (nikt nic nie może mu zarzucić)
  – kompetencja do pracy na tym stanowisku: dobre wykształcenie uzupełnione ponad 10 letnim doświadczeniem pracy w samorządach i urzędach (kto korzystał z jego pomocy to wie o czym mówię)
  – nie nadużywa „napojów”
  – ma bardzo dobre kontakty osobiste zarówno zarówno zwykłymi ludźmi jak i szefami, dyrektorami, politykami z róznych środowisk (nie obraża się na nikogo)
  – otwarta głowa na pomysły pochodzące od innych, umie i chce korzystać z wiedzy ekspertów (np. Profesorów, dyrektorów przedsiębiorstw itp.

 4. Ja mam takie domniemanie: że głosujący na ankietę umieszczona powyżej mają trudności ze zrozumieniem pytania 🙂 Proszę o umieszczenie prostszego pytania, np. na kogo będziesz głosował w II turze. Powyższą tezę wydedukowałem z wczesniejszych ankiet. Wychodzi mi na to, że horyńczanie będą głosować w II turze na Serkisa, ktorego nie lubią. Paranoja.

 5. polak popieram!

 6. Panie Janie, roli przeceniać nie można, ale warto każdym kanałem o każdą złotówkę zabiegać.

  Co do treści na stronie, to staram się być bezstronny, artykuły opisują relacje i rzeczywistość, gdybym tu chwalił tylko, to by mnie posądzono o stronniczość np władzy. Gdybym tylko ganił wszystkich, to wszyscy uciekli by stąd;) Ja tylko szukam sensacji (i narażam się, do tej pory miałem dwie prośby, bo inaczej sędzia nakaże), komentarz i ocenę danej sytuacji czy wydarzenia każdy potrafi sam wywnioskować w zależności od własnych „interesów”.

  A komentarze ukazują już sytuacje z każdej strony, a jak wiadomo, każda strona obiektu inaczej oświetlona.

  Administrator Strony 🙂

 7. Sonda

  Na horyniec.net sonda dotycząca głosowania na kandydata, na tej stronie musi być coś innego, będzie ciekawiej 😉

 8. Nie ma co teraz oceniac szans Horyńca na dodatkowe pieniądze i Pana Wiśniewskiego, na to przyjdzie czas po pewnym okresie czasu ( choc to nie bedzie tak szybko) i wtedy sie okaze czy dokonalismy dobrego wyboru – ale jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze w powiecie zauwazą uzdrowisko Horyniec.

 9. lubiany to on /r.u./ jest ale inaczej 🙂

 10. Wiadomym jest, że jedna osoba przebicia nie ma ani dużego, ani też radny nie ma kompetencji wójta- by coś wielkiego robić, natomiast liczę, że na obradach, gdy będą przegłosowywać coś w rodzaju robienia drogi na Koziejówkę, wstanie ktoś i powie, że: Kto poza Cieszanowem słyszał o Koziejówce? Są inne ważniejsze strategicznie miejsca, jak choćby marne 2 kilometry do Radruża… Może w tej kadencji Luczaczów uzna za bardziej strategiczny Horyniec niż Basznia… ale czy uda się przebić? Na pewno z czasem się to okaże.

 11. Mam pytanie do autora tekstu: Na jakiej podstawie wydedukowałeś, że Pan Karapyta zostanie marszałkiem? PSL był dopiero trzeci w głosowaniu do sejmiku. Ja obstawiam za kimś z PO lub PiS (jeżeli dogadają się z SLD). Kolejny artykuł do bani. Może lepiej zajmij się czymś co Ci lepiej wychodzi…

 12. Grzegorzu! stworzyłeś coś (tę stronę) za co należą ci się slowa uznania. Być może nie chcesz być stronniczym, ale ponoszą cię emocje, co w tego rodzaju działaniu nie jest wskazane. Zauważa się, że używasz zbyt wiele radykalnych słów, czy okresleń np. „zabarykadowane środki przez PSL” – jak to rozumiesz?, czy uważasz, że aby do nich się dostać trzeba burzyć barykady? A niby dlaczego ma ktoś je barykadować?, jeżeli najprostszym sposobem jest napisanie dobrego wniosku i mieć wogóle dobry pomysł. Jeżeli chcesz odnieść się do byłych i przyszłych możliwości pozyskania pieniędzy dla naszej gminy, to dlaczego uważasz, że dopiero p. dr Marek otworzy sejf blokowany przez PSL, a przecież w minionej kadencji PSL tych środków, jak ty określasz nie blokował i co to dało. Nie próbój robić z PSL-u psa ogrodnika. Bo jeżeli popatrzymy na wójtów i burmistrzów z innych gmin „o różnych opcjach politycznych” to bardzo jasno widać, że im nie przeszkadzało jaka partia rządzi Sejmikiem, tylko rzucali dobre pomysły, pisali dobre wnioski i ciągnęli kasę, i nie trzeba im było „męża opatrznościowego”, Ja też uważam że P. Marek będzie przydatny w tych sprawach, ale nie róbmy z niego kasiarza potrafiącego otworzyć każdy sejf, bo takiej potrzeby nie było i nie będzie. Przytoczę tutaj starą maksymę, „temu możemy skutecznie pomóc, kto tej pomocy chce”. A jaką mamy pewność, że obecnie nam panujący naraz zacznie chcieć, skoro do tej pory tym nie grzeszył? Natomiast jego konkurent Robert S. takie chęci i umiejętności zdradza, ma już dobre kontakty, wie co tej gminie potrzeba i jakimi sposobami to zrobić. Zatem mamy proste zadanie, albo wybieramy nowego włodarza i ostrym finiszem przebijamy się do czołówki peletonu, albo spokojnie i bez więk-szego wysiłku patrzymy na uciekajacy nam peleton gmin. Podobnie jak J. Artymowicz podpisuję się
  Edward Rogala

 13. Dani – każdy ma prawo komentować jak się mu podoba 🙂 O tym czy artykuł będzie do bani zobaczymy jak wybiorą marszałka 😉

  Dodatkowo mogę powiedzieć, że opieram się na źródłach dziennikarskich z prasy. Poza tym PSL to twardy gracz, nie od dziś mówi się, że Marszałek już dawno został namaszczony…

 14. „Czy przejdzie kojarzony z PSL Robert Serkis, zyskując dostęp do dużych możliwości, czy może Ryszard Urban, który jak wykazała poprzednia kadencja, nie ma przebicia w powiecie” – co to wogole za wypowiedz autora tekstu?? Najlepiej bym prosil nie sugerowac wyborcom na kogo maja glosowac bo oni i tak najlepiej to wiedza. ale mowcie sobie co chcecie, ja nie widzialem wiekszego rozwoju Horynca jak byl przez ostatnie 4 lata (a zyje sporo i mieszkam tez sporo w Horyncu) i ja wszytsko to kojarze z Naszym wojtem mimo wszystko czy zostanie dalej czy nie, choc jestem bardzo za

 15. do dani: pozytywna krytyka polega na tym, że nie tylko sie krytykuje, ale pokazuje się inne, pozytywne rozwiązania. Twoje dwa ostatnie zdania stawiają Cię w roli nieproduktywnego i prostackiego krytykanta, a nie w roli krytyka.

 16. Panie Edwardzie, porównując sytuację do naszej polityki na wyższym szczeblu, partia rządząca robiła wszystko, by wygryźć każdego z PiS, znamy perypetie PO i prezydent Kaczyński. Wiadomym jest, że na szczeblu samorządowym nie ma aż takiej zajadłości. Ale podejrzewam, że rada składająca się z PSLu sama nie będzie dawać, o czym wiemy. A także najgorsza rzecz, którą popełniał nasz wójt za ostatniej kadencji, w ogóle się tam nie fatygował, by coś wskórać… pamiętam też naszego wójta na dożynkach w Cieszanowie, sam gdzieś na trybunach siedział z dala od innych wójtów i burmistrzów… to wiele mówi o alienacji i zamknięciu Horyńca, ale trzeba przyznać, że Horyńczanie lubią ten stan i do niego dążą…
  Czy takie możliwości jakie daje nam PSL – zostaną wykorzystane? Na dziś wygląda to tak, że tylko Robert Serkis może to wykorzystać w pełni, bo bliżej mu do nich. Urzędujący wójt ma jak do obcych, i nie widać by chciał się z nimi układać.

  Dziękuje za głos Panie Edwardzie
  Grzegorz Ciećka

 17. Antychesse – to zdanie które zacytowałeś to oczywista oczywistość, nieprawdaż? Co można mu zarzucić? Ukazuje rzeczywistość, ale jednocześnie skłania stronników urzędującego wójta do znalezienia odpowiedzi na pytanie: co z tym fantem zrobić? I właśnie tutaj zaczyna się dopiero dyskusja i szukanie możliwości rozwiązań, bo jakieś muszą być… przełamie się jednak? Czy nie da rady? I jak?

 18. do polak: to nie wchodź na Horyniec.net, bo moja wypowiedź przy tamtych jest jak potulny baranek. Nie miałem zamiaru udzielać krytyki tylko krytykować bo już ręce opadają jak się czyta te bzdury i próbuje ludziom robić wodę z mózgu. Zapraszam do lektury tego artykułu pisanego przez prawdziwych dziennikarzy: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101124/NWYBORY01/953002277

 19. Panie Edwardzie gdzie pan był i pana zastepca a obecny kandydat pan Robert jak Polska weszla do UNI. Wtedy były najwieksze mozliwości pozyskania srodków unijnych proszę tylko sprawdzic w jakich latach gmina Cieszanow najwiecej inwestowała.No i przykladem niech bedzie droga Cieszanów -Horyniec pierwotnie mialo byc inaczej ale urzad pod pana rzadami przespał całą inwestycje. A co do srodkow z powiatu to oczywiscie beda blokowane jeśli wygra nie ten kandydat tak jak jest tej kadencji bo PSL jest przy wladzy i to sie z moimi poprzednikami wczesniejszymi trzeba zgodzic. Wcześniej myslałem ze nie ma aż takich podziałów tz nie ma u nas lokalnych patriotów i liczy sie interes partii a nie lokalnej społecznosci w której wszyscy mieszkamy.

 20. „Jak zachowają się Horyńczanie w wyborach na wójta w II turze? Czy przejdzie kojarzony z PSL Robert Serkis, zyskując dostęp do dużych możliwości, czy może Ryszard Urban, który jak wykazała poprzednia kadencja, nie ma przebicia w powiecie.”

  Aż mnie skręca jak czytam takie komentarze, Grzegorzu dlaczego jesteś aż taki niechętny obecnemu wójtowi? Stworzenie strony „informacyjnej” ma na celu agitację choć ukryta ale agitację na rzecz wszystkich tylko nie obecnego wójta. Przejrzyj inne strony poświęcone tematyce podobnej do tej i naucz się kilku ważnych aspektów prowadzenia tego typu strony internetowej. Nie jestem zwolennikiem ani tego wójta ani szeroko rozumianej polityki na każdym szczeblu, chcę tylko aby na stronie internetowej mojej rodzinnej miejscowości zamieszczano rzetelne i nikomu nieprzychylne newsy. Mam nadzieję że zwycięży rozsądek. Robert Serkis jest młody, i prawdopodobnie sterowany przez starszych działaczy z PSL, PSL już rządził w naszej gminie i każdy wie jak to wyszło więc jeśli cokolwiek wstawisz na stronkę ze swoich osobistych przemyśleń przeczytaj kilka razy zanim coś wstawisz co ludzie będą czytali. Prowadzisz stronę w taki sposób jak byś był w kilku komitetach wyborczych na raz. Opamiętaj się proszę. Pozdrawiam

 21. Co się czepiasz chłopaka. Napisał prawdę! Przynajmniej dwóch kandydatów (jeden już odpadł) miało wizję rozwoju Horyńca. Obecny jakoś nie podejmuje działań prorozwojowych tylko zachowawcze. Uważam, że każdy młody mieszkaniec gminy ma prawo oczekiwać i popierać kogoś kto będzie się starał stwarzać warunki do powstawania miejsc pracy a nie „tworzenia” takich miejsc. I to by było na tyle!

 22. Czy nie pamiętacie – prawie każdy z nas deklarował, że jest z pokolenia JP2. Przestańmy mieszać to Błoto!!!!! Dajmy szansę demokracji! Porozmawiajmy merytorycznie!

 23. Dani Twój sposób prowadzenia dialogu jest zadziwiający. Chcę Ci tylko przypomnieć, że ja mam takie samo prawo jak Ty wchodzenia na stronę horyniec.net i wyrażania swojej opinii.

 24. ludzie tylko potrafią krytykować. Komentarz piszą ludzie od Serkisa żeby tylko zmącić głowę innym i dać im do zrozumienia że Horyniec się nie rozwija. Spradzcie oferty i inwestycje na stronie gminy i pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie, bo krytykować jest łatwo zwłaszcza jeżeli niema się zielonego pojęcia tylko słucha się innych i pisze glupoty z jakich smieją się ludzie. Co do administratora strony to nie widziałem jeszcze tak niesmacznej osoby, która nie potrafi odpowiednio prowadzić strony i po równo oceniać kandydatów. Ludzie mają swój rozum i wiedzą co zrobić w 2 turze wyborów:) Jeżeli wygra obecny wójt chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich, którzy tak świetnie krytykują obecnego wójta. Czy wtedy też będziecie tak prężnie działać na forach? A administrator(pan Ciećka) podejrzewam, że też zostanie rozliczony z tego co do tej pory wypisywał na tej śmiesznej stronie:)

 25. Już śpieszę odpowiadać – Panie Gregor:)
  Strasznie widzę się za przeproszeniem podniecacie tym Cieszanowem i aż mało się nie posikacie że tam tak dużo a u nas za przeproszeniem kupa. Święta racja-ale co ma piernik do wiatraka? Podłapaliście coś i ciągniecie za sobą jak smród po gaciach. Jak się nie chodzi na spotkania sesyjne w gminie to nie ma sie pojęcia na pewne tematy. Mówiąc że poprzedni nic nie zrobili jest wielkim błędem wynikającym po części z braku wiedzy. Zaraz po wstąpieniu do unii wraz z unią przyszły pieniądze. Każda gmina śpiesznie przygotowywała projekty zagospodarowania pewnych obszarów. W horyńcu takich projektów powstało dużo niestety czas nie pozwolił na ich zrealizowanie- co prawda projekty m.in kanalizacji, oświetlenia, hali sportowej, modernizacja GOK-u, elewacja zewnętrzna Ug doczekały się realizacji, ale największe plany odnośnie parku zdrojowego, deptaka, przejścia podziemnego, kaplicy cmentarnej… zostały zepchniete na drugi plan przez obecnego wójta. Gdyby obecny wójt nie unosił się swoimi osobistymi pobudkami mielibyśmy przewspaniały kompleks łączący Park z zalewem. Skoro tak bardzo zazdrościcie Cieszanowowi tylu osiągnięć to pamiętajcie że Pan Urban ma dziwne wizje pozyskiwania pieniędzy z Unii, które drastycznie różnią się od wizji Cieszanowa-z jednej strony chcecie żeby Horyniec pozyskiwał kasę tak jak Cieszanów a z drugiej popieracie człowieka, który nie potrafi samodzielnie ich podnieść-a jak to się robi? jak sami mówicie bardzo dobrze wie Cieszanów. Moge podać namiary na ludzi bo znam ich osobiście-wtedy możecie się przekonać jak źle wygląda sytuacja w Horyńcu. Reasumując prawda jest taka że Robert Serkis będąc zastepcą wójta nie był biernym urzędnikiem jak twierdzisz, bo zrobił wiele i dużo ludzi pamięta jego starania na wyższych szczeblach. Jak dla mnie jest to odpowiedni moment na zmiany w Horyńcu- najważniejsze żeby ludzie przejrzeli na oczy i trzeźwo spojrzeli na ostatnie lata-można było zrobić WIĘCEJ I LEPIEJ.

 26. panie normalny coś mi tu zalatuje niesmakiem z pana strony- groźby rozliczania to on już słyszał od pana wójta za jego śmieszne zdjęcie-jaka osoba publiczna straszy prokuraturą kogoś za umieszczenie plakatu wyborczego na stronach internetowych? to właśnie świadczy o jego osobie która samam siebie ośmiesza….

 27. Normalny na razie to ty mącisz strasząc i wymieniając w różnych kontekstach nazwiska Bogu ducha winnych osób. Komuna już się skończyła i straszyć rozliczaniem to możesz swoich nieświadomych kolegów i koleżanki. Nie wiem co masz obiecane ale na urzędnika to się nie nadajesz z takim podejściem do dyskusji.

 28. Dani – Twój artykuł jest z dzisiaj, poprzednie forowały Mirosława Karapytę, jak sam z niego wyczytasz – PSL ostrzy zęby na marszałka, zobaczymy co wyjdzie z zakulisowych rozgrywek, PSL to twardy gracz, decyzje mogą zapaść wyżej.

  I prośba, proszę nie polaryzować, że nastają inne ustalenia prawdopodobnie, to jeżeli ktoś coś innego wcześniej napisał, a było bardzo prawdopodobne, to już wierutne kłamstwa.

  Polityka jak kobieta zmienną jest 😉 Wczoraj był PiS dziś mamy już dwa PiSy…

 29. żal i normalny – Prowadząc tę stronę, oraz przedstawiając się w różnych miejscach (na tej stronie) oficjalnie, mam świadomość, że już mam wrogów. Jednak nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Nie uważam, że zdobycie władzy jest sensem istnienia, ale mam świadomość, że Ci co do władzy dążą, są gotowi na wszystko, często nie licząc się z konsekwencjami, licząc tylko na najbliższe korzyści i dotyczy to obu kandydatów teraz.

  Każdego się rozlicza, wójta teraz się rozlicza i na mnie przyjdzie czas, jestem tego świadom.

  Każdego kto uważa, że jestem tendencyjny, proszę o dowody, napisanie o oczywistości, że wójt przebicia nie ma w powiecie, to oczywista oczywistość, ale komuś może to przeszkadzać…

  Jestem bardzo tolerancyjny, niedługo pojawi się taki artykuł, że mnie i zwolennicy R. Serkisa mogą znienawidzić, potem znów stronnicy urzędującego wójta mnie nie będą trawić, i tak na zmianę. Na razie szukam informacji, by potwierdzić pewne mechanizmy.

  Mnie interesują informacje, chcę wiedzieć co się dzieje w gminie, urzędujący wójt w zerowym stopniu zwraca uwagę na informowanie społeczeństwa, dlaczego? Przecież gdyby przez te cztery lata informował o różnych rzeczach, teraz nie można byłoby nic mu zarzucić i miałby pewnie poparcie rzędu 70% – a tak narosło wokół tego wszystkiego tylko pełno mitów.

  Cieszę się z tego, że na stronie gminy powstała zakładka: Inwestycje ze środków unijnych, może miałem jakiś udział w nacisku na to 😉 ale dzięki temu wójt zamknął usta tym, co PLOTKOWALI, że nic nie zrobiono, tylko dlaczego w ostatniej chwili?

 30. ŚLĄZAK Z HORYŃCA

  24 listopada 2010 at 16:48

  WITAJCIE ZACIEKLI OBROŃCY JEDNEJ I DRUGIEJ STRONY. POWTÓRZĘ, ŻE ŻADNEJ NIE POPIERAM. ALE SKORO PONAD 82 PROCENT POPARŁO WŁAŚNIE TYCH PANÓW, TO ZNACZY, ŻE POWINNI OBAJ W TEJ GMINIE RZĄDZIĆ!!!! TAK CHCE ZNACZNA WIĘKSZOŚĆ! DAJMY SZANSĘ IM OBU. PAN SERKIS – „MA CHODY”. PAN URBAN – „TYLE ZROBIŁ”, OBYDWU CHODZI O ROZWÓJ GMINY I PROGRAMY MAJA ZBIEŻNE. MOŻE WIĘC PAN URBAN PODA RĘKĘ PANU SERKISOWI, TEN PRZYJMUJĄC STOŁEK WICE, ZREZYGNUJE Z II TURY. CZY TO MOŻLIWE?? PRZECIEŻ GDY PAN URBAN, BYŁ W SZKOLE Z PANIĄ WAŻNĄ, UMIAŁ PISAĆ WNIOSKI, REMONTOWAĆ I ROZWIJAĆ SZKOŁĘ. I ZOSTAŁ WÓJTEM.
  MYŚLĘ, ŻE POZYTYWNA ODPOWIEDŹ NA MÓJ GŁOS BYŁABY DOWODEM SZLACHETNYCH INTENCJI W SPRAWACH HORYŃCA OBU PANÓW? CO WY NA TO?

 31. Nie można mówić że nic nie zrobiono bo to by było kłamstwo. Na takiej retoryce udało się niektórym wypłynąć w poprzednich wyborach. Problem jest innego rodzaju.

 32. Ludzie tak jeździcie po autorze tekstów – zarzucanie mu stronniczość i mówicie że chcecie czytać bezstronne artykuły. Czasy bezstronności się skonczyły, ludźmi rządzą emocje, a na to co dzieje się w Horyńcu po prostu niektórzy nie mogą patrzeć więc zaczynają działać aby coś się w tej kwestii zmieniło – no i myślę że dlatego powstała strona horyniec.info.
  Ilu z Was było na wiecach wyborczych wszystkich kandydatów? Autor był, wysłuchał wszystkich i jako mieszkaniec naszej miejscowości ma prawo podpowiedzieć (bo przecież nie woła otwarcie) kto może być lepszym wójtem. Wybory są po to aby nie być bezstronnym(bezstronni nie idą na wybory), strona nie jest stroną urzędu gminy gdzie umieszczane są tylko informacje. Mnie ta strona cieszy bo wreszcie widać jak ludzi interesuje polityka, a jeśli wzbudza w Was takie emocje – cóż, czy to jest złe?
  Straszenie autora strony prokuraturą, „rozliczaniem” czy innymi sprawami może się źle skończyć ale dla Was. Jeśli Was razi to co pisze – proponuję zmienić portal na horyniec.net – tamtejsi autorzy są ‚bezstronni’ – praktycznie nic nie piszą…

 33. panie Ślązak – może i ma Pan rację, ale…. zastanawia mnie jedno-wycinek Pana komentarza na temat współpracy wójta z Panią Ważną-bardzo dobrze znam tą Panią i moge stwierdzić że jest Pan w błędzie odnośnie ich współpracy. Nie od dziś jest wiadome że ich współpraca nie układała się najlepiej(i do tej pory nie wygląda) a szkoła ruszyła do przodu dopiero po odejściu Pana Urbana- nie wiem może ktoś ma inne zdanie-to właśnie ona wszędzie jeździła, przyjmowała interesantów, wszystko załatwiała-nie chcę wynosić jej ponad wszystko i wszystkich ale tak przedstawiają ją jej najbliżsi współpracownicy. Tak jest i teraz kiedy Pani Dorota chce cokolwiek zrobić to jest blokowana przez wójta-za każdym razem zakazy zakazy, Bardzo nie spodobała mi się opinia Pana Urbana podczas jego kampanii przed wyborami(nie byłam wiec jeśli sie myle to mnie poprawcie)odnośnie remontu kotłowni w szkole- Pan wójt twierdzi że Pani Dorota tego remontu nie chce a cały czas upiera się o plac zabaw. Z tego co wiem to projekt modernizacji był przez Panią dyrektor przygotowany i oddany do wójta ale ten z niewiadomych przyczyn wniosek odrzucił-widocznie ktoś chce komuś coś udowodnić -ale nie mam pojęcia o co tam tak naprawde chodzi-może ktoś jest bardziej rozeznany….Panie Ślązaku- moge się podpisać pod Pana słowami-najbardziej zalezy mi na tym aby ludzie spoza naszej gminy w końcu przestali się z nas śmiać a Horyniec stał się prawdziwą perłą na kresach. Chciałabym przechodząc przez centrum dumnie stwierdzić- w końcu widać tu estetykę i poczucie smaku-rękę prawdziwego gospodarza…. mamy ogromne możliwości ściagania pieniędzy z Unii, czas leci nieubłaganie a nie wszystkie szanse wykorzystaliśmy w 100%- mam nadzieję ze obojetnie kto wygra podejdzie do problemu z głową i nie będzie czekał z założonymi rekami aż ktoś zrobi jakiś projekt za nas i przyniesie na tacy….

 34. Ślązak z Horyńca – było by dobrze, ale innym trybem, wybieramy wójta w II turze a przegrany jest zastępcą 🙂 Mogli by to ogłosić przed wyborami 🙂 Ale nie wierze w to, za dużo już w tym emocji negatywnych…

 35. Ha dobre! Próbowałem sobie przez moment wyobrazić taką sytuację. O ile jeden z kandydatów znakomicie nadawałby się na zastępcę (jako ten do czarnej roboty) to trudno mi sobie wyobrazić sytuację odwrotną z wielu względów.

 36. Kama największe srodki były do uzyskania zaraz po wstapieniu Polski do uni wiem bo mam wglad do róznych projektów.Piszesz że wczesniejszej kadencji wice dużo zrobił -duzo to pojecie wzgledne prosze o konkrety.A teraz inna sprawa zgadzam sie ze ślazakiem jeżeli obu panom zależy na gminie to powinni sie dogadac miedzy soba w gminie jest dwa stołki do obsadzenia .Ale nie wierze zeby którykolwiek z kandydatów przedlozył swoje ambicje nad dobro gminy.

 37. Panie Gregor przeczyta sobie Pan jeszcze raz to co zostało napisane – tylko ze zrozumieniem-bo albo ma Pan klapki na oczach albo brak analizy tekstów….

 38. Ludzie piszecie że w poprzednich latach było tyle kasy do wzięcia – przecież to w latach 2007-2013 jak pisał sam obecny wójt na forum horyniec.net pisał że jest az 16!!!! programów! Z ilu skorzytał ile wydarł? Tyle potrafił co wziąść ponad 3mln kredytów w ostanich miesiącach i narobił kiełbasy wyborczej ze środków gminnych bez żadnej!!!!! dotacji. Ściema na stronie UG mówi że zadłużenie jest takie małe ale nie uwzględnia tych kredytów. Mam nadzieję że ktoś opublikuje odpowiedni dokument który powie ludziom prawdę – dokument który podpisał nasz ‚wspaniały wójt który tyle ścodków ściągnął’ – myślcie, myślcie i jeszcze raz myślcie…
  I do tego przypisuje sobie wykończenie hali sportowej – ale nie wspomina że poprzedni wójt dostał na ten cel ponad 1.4mln zł dotacji – i to zaraz po wejściu Polski do Unii, a kanalizacje praktycznie w całej gminie to co? Za nasze pieniądze były? Cieszanów 4 lata temu nie miał prawie w ogóle kanalizacji… a my w większości gminy…

 39. tak sobie siedzę w urzędzie i czytam te komentarze… Jakoś nikt nie wspomniał o grupie osobników – bywalców naszego wspaniałego parku, altanki na placu zabaw, źródełka – która wpadła we wtorek do gminy głośno domagając się obiecanej przez urzędującego wójta wódki której im tyle obiecał jeśli wygra wybory… to się nazywa agitacja i zdobywanie elektoratu – sam sposób pozyskiwania ludzi świadczy w całej okazałości jakim człowiekiem jest nasz ‚szefuńciu’…

 40. Jak widać 47 % horynieckiej społeczności to nie przeszkadza a wręcz przeciwnie popiera takie działania- czasami jest mi wstyd że wogóle mieszkam w Horyńcu.

 41. to zależy od ludzi kto zostanie wójtem

 42. Dajmy szanse młodszym bo na pewno zrobi więcej i na pewno będzie praca w Horyńcu niż wyjeżdżąc za granice.Budujmy Horyniec własnymi rękami a nie inni.

 43. wszyscy urzędasy łażą po Horyńcu i nic nie robią zamiast w urzędzie przyjmować sprawy.

 44. W urzędzie jest ich tam za dużo i nie mają co robić to se chodzą

 45. Ale przecież trzeba pisać te wnioski i projekty unijne, jest tyle pracy, tu trzeba innego gospodarza!

 46. Pamela Anderson

  25 listopada 2010 at 16:29

  Tak tylko to trzeba potrafić, a jak już się wykorzysta wszystkie gotowce to wiadome że nie ma co robić. Tu trzeba zmienić gospodarza i trzodę.

 47. W Horyńcu to nawet nie jest gospodarstwo tylko zoo z rysiem na czele

 48. Tyle się komentarzy pojawiło po wypowiedzi zbyszka z bogdańca – jakby ktoś chciał coś zatuszować ilością. Wie ktoś o co chodziło? Ja słyszałem że było koło 15 – ale czy to prawda? A i śmieją się z tego już w całym powiecie – hehe. Ja bym powiedział że to nie zoo, to raczej cyrk…

 49. Wieści się szybko rozchodzą, też słyszałem o zwartej grupie żuli. Zapewne mieli obiecane coś i postanowili wyegzekwować należność przed drugą turą.

 50. zbychu z bogdańca to już lekka przesada rozpowszechniać takie plotki.

 51. Mlody ma pomysły dla mlodych starszy dla starszych ale jeżeli mlodszy prowadzony przez bardzo starą momenklature to te pomysly moga byc z zaszłej epoki.

 52. Re: gregor506 Towarzyszu! Cały wic polega na tym że starszy jak Ty go nazywasz mimo szczerych chęci jakoś nie może wykrzesać z siebie za wiele pomysłów tylko korzysta z innych w tym wcześniejszych (starej nomenklatury Hehe 🙂 ). BTW: jeżeli ludzi w wieku 35 lat nazywasz starą nomenklaturą to ile lat Ty masz? 15? Po Twoim sposobie myślenia można wydedukować że raczej koło 25-30. Musisz wymyśleć coś nowego bo kalumnie które próbujesz z taką namolnością wciskać do biednych głów wyborcom trącą myszką.

 53. Ciekawe komentarze, szkoda że w większości populistyczne, a najlepszy jest koleś o nicku „autor” twierdzący że gmina podpisała jak to określił w ostatnich miesiącach umowy kredytowe na 3 mln. Każdy kto śledzi BIP wie że to kłamstwo – ale co sie spodziewać po ciemnym ludzie. Wszyscy też zapominają że Gmina też spłaca wcześniejsze zobowiązania (także poprzednich kadencji), którymi finansowano inwestycje.
  Nigdy w życiu nie chciałbym być na stołku wójta tej Gminy; niestety co udowodniła przeszłość, horyniecki lud jest bardzo zawistny, arogancki co najgorsza uwielbia dopowiadać sobie historię do róznych tez, które wywodzą się tylko z plotek. podziwiam każdego odważnego, kto startuje w wyborach.
  Jeśli Robert Serkis wygra, z całą pewnością szybko znajdą się osoby, które bedą wymyślać podobne historie jak teraz o obecnym wójcie, co gorsza sam fakt że jego ojciec jest jednym z urzędników, z miejsca będzie go stawiał pod ostrzałem plotek. Pamiętam że nawet lokalny kler twierdził że plotki to najgorsza zmora Horyńca; historia w narodzie widocznie nie ginie…

  A co do szkół – z budżetu jasno wynika, że pochłaniają największe środki z budżetu gminy – w szczególności nierentowne szkoły w Bruśnie i Werchracie. Zdaję sobie sprawę że Rada Gminy, nic nie zrobi w tej sprawię by tą sytuację uzdrowić. Powinien znaleźć się ktoś odważny,kto zreformuje horynieckie szkolnictwo – choć to płonne nadzieje.

 54. Kolego BAM – jeśli polegasz na gminnym BIP-ie to szczerze gratuluję Ci aktualności – ostatnie wpisy przetargowe i inne są z datami majowymi, uchwały rady z maja, protokoły z sesji gminy z maja, sprawozdanie NDS z czerwca ogłoszone we wrześniu(choć 30 września zostało zrobione nowe), protokoły z sesji rady gminy są z 30 czerwca. Więc nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia. Sprawa długu uzyska wkrótce światło dzienne – trzeba tylko odpowiedniej chwili 😀 A co do poprzednich kadencji – to zostało około 100tyś do spłaty.

 55. kolega autor znowu sieje bzdury – istnieje obowiązek wywieszania informacji o przetargu w siedzibie urzędu, każdy kto się tam czasami pojawia moze sobie poczytać, ponadto inf. o nim była na www gminy – pokaż mi kredyt o wartości 3 mln, na który została podpisana umowa w tym roku, chyba ze myli ci się zakładany deficyt z jego wykonaniem. Użytkowniku po prostu delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą, nie wiem tylko w jakim celu; idźmy dalej. Popatrzmy na sprawozdanie RB-NDS za 4 kwartał 2006 r,(z moich niegdyś mi potrzebnych materiałów archiwalnych) czyli na chwilę przejecia władzy przez R.U. czyli po 1 grudnia 2006 r., czyli zakładane 100 tys, kredytu po poprzedniku (swoją drogą jst nie biorąca kredytu – jakie mogłaby zrealizować zadania inwestycyjne). Po wykonaniu: Deficyt m. dochodami a wydatkami ~751 455 zł, rozchody 486 576
  Wykonanie kredyty: 1 348 000
  Planowane rozchody wg NDS w roku 2010 645 000 z [b]planowanym[/b] deficytem miedzy dochodami a wydatkami 3 015 000, wielkość niezbędnych kredytów jest uzależniona od wartości faktur za inwestycje. To oczywiste że budżetu nie realizuje się w 100 %. Więc kolego nie siej bzdur, nie demonizuj kredytowania bo większość jst bierze kredyty lub emituje obligacje na inwestycje, równiez przy współfinansowaniu. Budżety Cieszanowa, Narola czy innych gmin sa dostepne, każdy może sprawdzić.
  Zgadzam się z tym że można wykorzystywać wiecej środków zewnetrznych , czy mozna było. jest też kwestia dochodów własnych gminy, które do najwyższych w okolicy nie należą, Popatrzcie sobie też na procentową relację miedzy środkami z dochodów własnych a subwencją oświatową przeznaczanych na szkolnictwo w okolicznych gminach.Wnioski o niskiej rentowności naszego szkolnictwa nasuwają się same. Ciekawe czemu ludzie o tym nie mówią, czyżby 1 mln zł marnowanych na Brusno i Werchratę nikogo nie obchodził?

 56. Siać bzdur nie mam zamiaru – ok może jestem niedoinformowany w porównaniu do Ciebie bo pewnie masz więcej wiosen niż ja i troszkę większe doświadczenie – jeśli tak jesteś zorientowany to powiedz mi coś na temat zarządzenia wójta gminy nr.128/10 z 27 września 2010 i załączniku nr. 1. Prosty ze mnie chłop i może potrzebuję troszkę wyjaśnień na temat tych cyferek…

 57. no dawaj Bam – jesteśmy ciekawi co tam jest….

 58. zainteresowanych powyższym dokumentem odsyłam na http://forum.horyniec.net/index.php?topic=832.0

  Jeszcze 5% i mamy nalot komisarza na „chate”- a potem to już chyba wszyscy pójdziemy z torbami 😛

 59. Wcześniej -kama- zwoleniczka pana S napisala by nie podniecać sie cieszanowem a tu ów sam kandydat na wujta zaprasza burmistrza cieszanowa by go poparł wraz z wojewodą.

 60. Panie obserwator – gdyby Pan czytał ze zrozumieniem to zauważyłby Pan że przyznaje rację tym co się podniecają Cieszanowem-i chwała sztabowi Pana Serkisa że zechcieli zaprosić Zadwornego -ale co tam przeżyjemy zobaczymy…

 61. no nie wyobrażam sobie miny Zadwornego w chwili gdy nasz wójt prosi go o poparcie podczas spotkania przed wyborami…. i co w tym takiego dziwnego że Serkis go zaprosił?? przecież oni z jednej gliny ulepieni….i kiedy ja napisałam NIE PODNIECAJCIE SIĘ CIESZANOWEM??

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑