horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Wyniki wyborów:

WYNIK OGÓLNY W GMINIE HORYNIEC

1) Ryszard Urban 1038 – 46.86%

2) Robert Serkis 808 – 36.48%

3) Andrzej Stasicki 216 – 9.75%

4) Ryszard Lewientowicz 153 – 6.91%

RADNI GMINNI

Werchrata : Szawara Robert i Mazurkiewicz Wiktor

Dziewięcierz: Jolanta Porada

Wólka Horyniecka: Szmagara Władysław

Brusno Nowe: Kudyba Piotr, Zaborniak Zofia Maria

Podemszczyzna: Gliniak Wiesław

Radróż, Nowiny Horynieckie: Całka Grzegorz

Horyniec: Szaganiec Stanisława, Nepelski Marian, Serafin Danuta Maria, Pogorzelec Robert

Horyniec: Woźny Grzegorz, Zuba Stanisław, Dziechciarz Tadeusz

źródło: PKW

19 Comments

 1. Jednak wygrał trend wyboru między dwoma.

 2. Szczerze mówiąc, to spodziewałam się takich wyników 🙂

 3. W Rzeszowie podczas wielkiej gali odbyło się ogłoszenie wyników rankingu Złota Setka Gmin – 2010. Ranking przygotowywała Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie wraz z GC Nowiny, a wyniki i metodologie oceny przedstawił dr Krzysztof Kaszuba – rektor WSZ.
  Gmina Narol znalazła się pierwszej dziesiątce rankingu gmin wiejsko-miejskich, zajmując 7 miejsce na 31 gmin z Podkarpacia…

  Z powiatu lubaczowskiego gmina Oleszyce była 14, a gmina Cieszanów 21. W rankingu zbiorczym wszystkich sklasyfikowanych 159 gmin Podkarpacia, gmina Narol zajęła 34 miejsce! Gminy powiatu lubaczowskiego oceniono odpowiednio: Stary Dzików-42, Oleszyce-56, Cieszanów-79, Horyniec Zdrój-97, Lubaczów (gm.wiejska)-22, Lubaczów (gm.miejska) – 145, Wielkie Oczy-152.

  Potrzebny jakiś komentarz??

 4. Napisałem bardzo długi i ciekawy komentarz do wyników ale stwierdziłem że do ciemnoty i horynieckiej durnoty i tak to nie trafi…
  Czekam na kolejną turę w nadzieji że normalność pod postacią nowego wójta nadejdzie… jeśli się tak nie stanie przed Horyńcem jako udrowisku widzę rozwój tak tandetny jak wszelkie przedwyborcze działania Ryśka.
  Nie wiem czy macie świadomość tego że najbliższe cztery lata – zarówno jak te które minęły a zostały zmarnowane będą ostatnią szansą na większy rozwój naszej miejscowości…

 5. DO 2006 roku gminą rzadził PSL gdzie obecny kandydat byl też wice wójtem i zrobili jeszcze mniej.sprawdzie inwestycje w latach 2002-2006 i wczesniejszych i ostatnie 4 lata.

 6. Panie gregorze – a czy w tamtych czasach unia dawała pieniążki na inwestycje?? porównaj sobie co zostało załatwione w tamtych czasach a ILE zostało przez te 4 lata….

 7. @ ” ktoś ” Tego typu wywody, które tutaj czytam są tylko i wyłącznie popisem głupoty, znane choćby z forum portalu onet, gdzie zwolennicy jednej z partii uważają siebie za lepszych i bardziej światłych od całej reszty; szkoda że w Horyńcu też zdarzają się tego przypadki (vide komentarz niejakiego użytkownika „ktoś”) Widać tutaj zwolennika (a może członka komitetu wyborczego panów A.S. lub R.L. , na których czarny PR wyborcy nie dali się nabrać). Zawsze można się spierać o celowość danej inwestycji, czy wydatków budżetowych, ale pisanie farmazonów że żadne z inwestycji nie miały miejsca, to tylko i wyłącznie przejaw głupoty piszącego taki komentarz.
  Bardzo mnie ciekawi o jakich to konkretnych inwestycjach mówią wszyscy widzący tylko negatywne cechy Horyńca – które to powinny być zrealizowane od zaraz, mam nadzieję że użytkownik ktoś mnie oświeci.
  Bardzo mnie ciekawi kwestia celowości utrzymywania szkół w Werchracie i Bruśnie, których to utrzymanie (ściślej pensji nauczycieli) kosztuje budżet gminy ponad 1 mnl zł, za taką kwotę mozna wyremontować kilka km dróg rocznie. Dlaczego nie ma w Horyńcu odważnych żeby wreszcie przyjrzeć się wydatkom w oświacie, przecież liczba uczniów z roku na rok spada, nie idzie za tym o dziwo zmniejszenie kosztów oświaty. To jest jeden z problemów o którym nikt nie mówi, bo to niewygodne.
  Ciekawe jakby wyglądała sytuacja w szkolnictwie gdyby niejaki Ryszard L. będący dyrektorem jednej ze szkół został wójtem. A może użytkownik „ktoś” zna stanowisko kandydatów w tej sprawie – chętnie poczytam

 8. Z tego co wiem pan Ryszard Urban zastopował plan Pana Rogali odnośnie szkoły w Bruśnie-Pan Rogala chciał tę szkołę zamknąć ale nastał czas wyborów i Pan Urban wykorzystał tę sprawę do kampanii i chcąc zyskać poparcie na Bruśnie skumał się z dyrektorką która skutecznie pozyskiwała mu elektorat byleby tylko nie dopuścić do likwidacji szkoły. Mam rodzinę na Bruśnie i wiem że rodzice nie chcą tej szkoły – powód? łączone lekcje np drugoklasistów z uczniami 5 klasy, uczniowie przyjeżdzając potem do gimnazjum mają ogromne braki w nauce- co tu się rozwodzić problem jest ale nie my go rozwiążemy….

 9. Po wyniku wyborów widać że niezbyt skutecznie zdała się agitacja na Bruśnie na rzecz urzędującego wójta.
  Jest tylko jedna kwestia – to Rada Gminy ustala plan placówek oświatowych, nie wiem czy Radni będą skłonni szukać oszczędności (dających ogromne kwoty jak na Horyniec), zapewne kierując się „dobrem społecznym” (oraz interesem nauczycieli) te placówki będą nadal istnieć. Moim zdaniem powinna nastąpić centralizacja oświaty w Horyńcu, z jedną dobrze wyposażoną szkołą. Przykładowo istniały niegdyś szkoły w Podemszczyźnie czy Dziewięcierzu – obecnie uczniowie uczęszczają do szkoły w Horyńcu i nic strasznego się nie dzieje. Szkoda że w kampanii nikt takiego tematu nie poruszył.

 10. Kama proszę sobie sprawdzić w jakich latach bylo latwiej o unijne dotacje . Przykladem niech będzie gmina Cieszanów moim zdaniem lider w pozyskiwaniu dotacji unijnych w powiecie gdzie nawiecej inwestycji bylo do 2006 roku a nas dotyczaca droga Cieszanow – Horyniec miala byc zrobiona po polowie na granicy gmin pozostala tylko w sasiedniej gminie gdzie byli wlodarze nasi wtedy. A co do szkół to sie zgadzam bo zeby szkola byla oplacalna powinno do niej chodzic conajmniej 100 dzieci.

 11. Panie/Pani Koma proszę zmienić nick na Kuma, bo chyba jesteś Blondynką/Blondynem i nie „Kumasz”:
  1. Kwestii łączenia klas w Nowym Bruśnie (nie w Bruśnie, bo mówimy o Polsce, a nie Słowacji) – Bzdura!
  2. Niskiego poziomu nauczania w Nowym Bruśnie i dalszych trudnościach w gimnazjum – moje dzieci tego nie doświadczyły, a wręcz przeciwnie niektóre były najlepsze w klasie (z pustego nawet Salomon nie naleje) – wyssane z palca i to małego, a na dodatek u nogi.
  3. Że Twoja rodzina z „Brusna” karmi Cię bzdurami!
  4. „Kumania” i co za tym idzie pozyskiwania elektoratu – kosmiczny nonsens!
  5. Że szkoły reorganizuje lub likwiduje Rada Gminy a nie Wójt.

  Rada: PPP
  Przeczytaj
  Pomyśl
  Porozmawiaj
  ………….i wtedy dodaj następny komentarz.

 12. Strasznie widzę się za przeproszeniem podniecacie tym Cieszanowem i aż mało się nie posikacie że tam tak dużo a u nas za przeproszeniem kupa. Święta racja-ale co ma piernik do wiatraka? Podłapaliście coś i ciągniecie za sobą jak smród po gaciach. Jak się nie chodzi na spotkania sesyjne w gminie to nie ma sie pojęcia na pewne tematy. Mówiąc że poprzedni nic nie zrobili jest wielkim błędem wynikającym po części z braku wiedzy. Zaraz po wstąpieniu do unii wraz z unią przyszły pieniądze. Każda gmina śpiesznie przygotowywała projekty zagospodarowania pewnych obszarów. W horyńcu takich projektów powstało dużo niestety czas nie pozwolił na ich zrealizowanie- co prawda projekty m.in kanalizacji, oświetlenia, hali sportowej, modernizacja GOK-u, elewacja zewnętrzna Ug doczekały się realizacji, ale największe plany odnośnie parku zdrojowego, deptaka, przejścia podziemnego, kaplicy cmentarnej… zostały zepchniete na drugi plan przez obecnego wójta. Gdyby obecny wójt nie unosił się swoimi osobistymi pobudkami mielibyśmy przewspaniały kompleks łączący Park z zalewem. Skoro tak bardzo zazdrościcie Cieszanowowi tylu osiągnięć to pamiętajcie że Pan Urban ma dziwne wizje pozyskiwania pieniędzy z Unii, które drastycznie różnią się od wizji Cieszanowa-z jednej strony chcecie żeby Horyniec pozyskiwał kasę tak jak Cieszanów a z drugiej popieracie człowieka, który nie potrafi samodzielnie ich podnieść, a czeka aż ktoś przyniesie mu gotowy projekt na tacy-patrz Lubaczów, Tomaszów Lub.-a jak to się robi? jak sami mówicie bardzo dobrze wie Cieszanów. Moge podać namiary na ludzi bo znam ich osobiście-wtedy możecie się przekonać jak wygląda sytuacja w Horyńcu. Reasumując prawda jest taka że Robert Serkis będąc zastepcą wójta nie był biernym urzędnikiem jak twierdzisz, bo zrobił wiele i dużo ludzi pamięta jego starania na wyższych szczeblach. Jak dla mnie jest to odpowiedni moment na zmiany w Horyńcu- najważniejsze żeby ludzie przejrzeli na oczy i trzeźwo spojrzeli na ostatnie lata-można było zrobić WIĘCEJ I LEPIEJ.
  Pozdrowienia dla króliczka (rodzina zającowatych jest na wymarciu), który nie wie jaka jest rzeczywistość w szkole na Bruśnie….

 13. proszę!!!! Koma przeanalizuj jeszcze raz PPP.

 14. Specjalna dedykacja dla P. koma: „NIKT NIE MA DOSTATECZNIE DOBREJ PAMIĘCI, ABY KŁAMAĆ ZAWSZE Z POWODZENIEM.” – do z……………….apisania za cztery lata.

 15. no właśnie do zobaczenia za 4 lata-miejmy nadzieję że Horyniec drastycznie się zmieni-pozytywnie-bo chyba o to właśnie nam chodzi-o dobro naszej małej ojczyzny:)
  Pozdrawiam!!

 16. Koma Znam ten cytat „można było zrobić WIĘCEJ I LEPIEJ”??????? PS dedykacja była do Ciebie i Dla Ciebie. A już miałem zakończyć. Zaś nie kumasz.

 17. W Horyńcu można zrobić WIĘCEJ I LEPIEJ to hasło Lewientowicza 😀 Szkoda tego kandydata, słyszałem głosy, że dzieci namawiały mamy i tatusiów, by nie głosowały na niego, żeby im go ze szkoły nie zabrały, i rodzice wielu gimnazjalistów też wolałoby Lewientowicz był dyrektorem gimnazjum, porządek i ogólna renoma…. nie ma się co dziwić, że tak mało głosów dostał … to dla niego nobilitacja, widać łatwo go nie oddadzą z gimnazjum!!

 18. Jaszcze małe pytanko o komentarz z „Cieszanowem w tle” – autorem jest KOMA czy ANONIM? bo są identyczne (poza małymi szczegółami), aczkolwiek inaczej podpisane.

 19. No przy takim układzie rady ciekawie się zapowiada pierwsza sesja!

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑