horyniec.info

przyjazna strona Horyńca-Zdroju :-)

Relacja ze spotkania z Ryszardem Urbanem

Spotkanie odbyło się w małej salce w GOKu, gdzie zjawiło się kilkudziesięciu zwolenników kandydata, tworząc gwarną atmosferę w spotkaniu trwającym około dwóch godzin.

Ryszard Urban jako urzędujący wójt skupił się na prezentacji osiągnięć swojej kadencji, zaczynając od hali sportowej przejętej w stanie surowym od poprzedniej władzy, kontynuując kolejno utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy, zagospodarowania parku I etap z szaletami i placem zabaw, oraz przecinką krzaków i drzew, jednocześnie ukazując przyszłość tego parku, czyli duża fontanna, oczko wodne, muszla koncertowa, aleje wycelowane w deptak, który jest następną inwestycją, która także wypięknieje z czasem, gdy zagospodaruje się ją odpowiednią zielenią. Przejęcie zalewu na własność gminy z jednoczesnym ukazaniem planu stworzenia wokół zalewu dróżek spacerowych z altanami. Budowa kompleksu Orlik 2012 (wójt zaznaczył, że brano pod uwagę zamiast Orlika zająć się stadionem sportowym, który też doznał ciekawych inwestycji, miedzy innymi wymiana murawy).

Nastąpiły też modernizacje budynków OSP Horyniec oraz świetlica w Nowym Bruśnie. Wybudowano kaplicę cmentarną (wójt zaznaczył, że zmieniono lokalizację oraz jej wielkość ze względów dogodności dla konduktów żałobnych, które musiały by drogą iść do nowej części cmentarza, oraz powodem był ryzykowny teren (za pomnikiem), gdzie jeżeli znaleziono by jakieś kości, inwestycja stanęłaby).

Osobnym tematem są sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oraz plany tych sieci w różnych wioskach, wymiana oświetlenia, dostęp do darmowego internetu, 8,5 km dróg. Także cykliczne imprezy promujące Horyniec. Udało się też na polu promocji we współpracy z Tomaszowem Lubelskim, jako partnerzy. Pozyskane fundusze przeznaczono na foldery, tablice informacyjne, film promocyjny, dwa witacze i wirtualny spacer.

Także dzięki inicjatywie Lubaczowskiej gminy, która stworzyła plan trasy turystycznej obejmującej także gminę Horyniec, skorzystaliśmy (wchodząc partnersko) uzyskując remont przejścia podziemnego łączącego uzdrowiska z centrum, oraz świetlice przy stadionie i w Radrużu.

Wójt także odpowiedział na zarzuty stawiane przez przeciwników co do kosmicznego zadłużenia gminy sięgającego ponad 40% ukazując dokumenty wskazujące ten współczynnik na poziomie około 20% (jeden z najmniejszych w okolicy).

Drugi poważny zarzut jaki przeciwnicy wyrzucają urzędującemu wójtowi, to że za mało pozyskuje środków z unii, do czego odniósł się wymieniając kolejne pozyskanie środki na wysokość prawie 7,5 miliona, które można prześledzić na stronach gminy w  nowo powstałej zakładce INWESTYCJE ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH (niektóre z nich dopiero powstaną).

Z planów na przyszłość wójt wymienił między innymi gazyfikację Horyńca, która na przestrzeni kilku lat będzie się tworzyć, podjęte są już decyzje, palny i są fundusze. Etap Pierwszy, czyli doprowadzenie gazu do dzielnicy uzdrowiskowej ruszy w najbliższych latach.

Ciąg dalszy pozaprogramowy pod linkiem poniżej:

Oczywiście i na spotkaniu Ryszarda Urbana padły słowa dotyczące słów pojawiających się na horyniec.info, dokładniej artykułu dotyczącego inwestycji związanych z wyznaczaniem tras rowerowych, i słów:

Zatem dziękujemy wójtowi gminy Lubaczów Wiesławowi Kaplowi.

Odnośnie pieniędzy jakie uzyskał Horyniec z projektu wyznaczania tras rowerowych, dzięki którym powstaje front przejścia podziemnego oraz dwie świetlice. Uzyskaliśmy odpowiedź, że gmina Horyniec bardzo aktywnie współdziałała w tym projekcie.

W części dyskusyjnej zabrało głos kilka osób, padło pytanie, kiedy dalszy ciąg drogi do Brusna. Na co padła odpowiedź, że nie dało się więcej za takie pieniądze.

Głosy zabierali uczestnicy nastawieni entuzjastycznie oraz ci, którzy nie mieli dobrego zdania o mijającej kadencji. Zauważyć się dało szczególnie dwa głosy, jeden dotyczący fatalnego wykonania kanalizacji na Wólce Horynieckiej, także krytyki budynku OSP w Horyńcu. Oraz drugi głos rozgoryczonego młodego mieszkańca, który wyrażał niezadowolenie według niego  ze zbyt małych inwestycji w gminie oraz braku bardziej fachowego podejścia do spraw pozyskiwania funduszy z unii.

Aktywnie w odpowiedziach na pytania uczestniczył oprócz wójta także Bohdan Mogiła, który startuje do Rady Powiatu, wskazując także sprawę radnego powiatowego, bez niego wiele możliwości gmina po prostu nie ma.

Spotkanie zakończyło się w gorącej atmosferze, ukazując, że nadchodzące wybory mogą zmobilizować społeczeństwo do zajęcia stanowiska, dotyczącego ukazania dalszego zaufania wójtowi, który z wielu względów jest kontrowersyjną postacią. Zbliża się czas rozliczenia przez wyborców. Jutro spotkanie wyborcze z Robertem Serkisem w Horyńcu także w GOKu, a Ryszard Urban oraz Ryszard Lewientowicz powinni  być na Świdnicy. Jak widać walka trwa do końca, o wyniku mogą zaważyć nawet pojedyncze głosy!

7 Comments

 1. pozwolę sobie przytoczyć wcześniej zamieszczony komentarz:
  „Ciekawy Napisał(a),

  Czy ktoś potrafi wskazać choć jeden autorski pomysł aktualnej kadencji oprócz kibla?”

  Trafne spostrzeżenie-dziekuje i zapraszam do urn…..

 2. Na gorąco małe sprostowanie. Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej nie jest dziełem Pana Urbana. Pomysł, środki finansowe i czuwanie nad wykonaniem inwestycji do zasługa Pana Andrzeja Stasickiego.

 3. Nie no te łzy i załamany głos na mnie zadziałał – oddam swój głos z litości…

 4. Nie chciałem pisać nic wczoraj aby mieć kompletne porównanie i napisać coś komnkretnego.
  Właśnie wróciłem ze spotkania z panem Serkisem i jego sztabem wyborczym.
  Mając porównanie wszystkich trzech spotkań powiem szczerze i z pełną odpowiedzialnością – żałuję że wczoraj zmarnowałem ponad dwie godziny na słuchanie biednych wypocin obecnego wójta który pocił się i sprężał przedstawiając nieudolnie swoje pseudo zasługi. Nie neguje wszystkiego ale wiele znaków zapytania jest.
  Nie będe tutaj wspominać o tym że nawet nie przedstawił swoich radnych, radny do powiatu który siedział obok niego też się nie przedstawił.
  Na podstawie tego spotkania można by było napisać dekalog o tym jak spotkań wyborczych nie robić…
  A co do niby łez i zamania głosu – potwierdzam – chwyt poniżej pasa tyle że mnie motywuje takie coś do jeszcze większej opozycji względem tej osoby.
  Era skandalisty i karierowicza dobiega końca i oby już w pierwszej turze…

 5. wystarczy popatrzeć na jego foto w palakacie wyborczym któro mówi samo za siebie … na litosć mnie tym nie weźmie

 6. Powiem szczeże, czytajac ta strone i te artykuły to od razu widać ,że nie redaguje tego osoba obiektywna tylko związana z jedna partia –żenujace że pslelowcy sa tak w sobie zauroczeni.

 7. I co ta partia zrobila dla Gminy do 2006r. gdy nia władala– ciezko cokolwiek znaleść

Comments are closed.

© 2018 horyniec.info

Theme by Anders NorenUp ↑